Tag Archive: baldai

Kokybiški ir modernūs virtuvės baldai – investicija, kuri atsiperka

 

virtuves baldai

Kai kalbama apie virtuvės baldus, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas jų kokybei ir dizainui. Praktika rodo, kad šiuo metu didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia modernūs virtuvės baldai. Tiesa, jei nusprendėte investuoti į baldus, turite rinktis kokybę, funkcionalumą ir ilgai išliekančią estetiką, kitaip jūsų išlaidos taps neapgalvotos ir laikui bėgant suprasite, kad permokėjote, arba būsite priversti investuoti į naujus baldus.

 

Investicijos atsipirks, jei rinksitės kokybę

Ne paslaptis, kad lietuviai – taupi tauta, nenorinti išlaidauti net ir tuomet, kai kalbama apie baldus. Šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad svarbu vertinti ne pradinę baldų kainą, o žiūrėti į ilgalaikę perspektyvą. Nors kokybiški baldai reikalauja kiek didesnių išlaidų, pvz., jei lygintume juos su masiškai gaminama produkcija, tačiau laikui bėgant tokie baldai išlaikys pirmines savo savybes, todėl jums nereikės investuoti į jų taisymą, atnaujinimą ar keitimą. Be to, kokybiški baldai džiugins savo funkcionalumu ir praktišku naudojimu.

 

Klasikiniai vs. modernūs virtuvės baldai

Planuodami virtuvės interjerą, privalote galvoti apie baldų dizainą. Klasikiniai virtuvės baldai atrodo elegantiškai, rafinuotai ir prabangiai, tačiau toks dizainas reikalauja gana didelių išlaidų. Kad klasikiniai baldai iš tiesų atrodytų stilingai, būtina rinktis prabangius dekoro elementus ir raštus, kokybišką medį ir rankų darbo sprendimus. Vis dėlto, toks interjeras tinka ne kiekvienam būstui, kadangi reikalauja gana daug erdvės, be to, klasikiniai baldai turi būti itin kruopščiai prižiūrimi.

Modernūs baldai yra puikus sprendimas daugeliui virtuvės erdvių. Gana plati dizaino pasiūla leidžia realizuoti individualius stiliaus sprendimus. Be to, virtuvės komplektų ar korpusinių baldų gamyba atliekama naudojant aukštos kokybės medžiagas, todėl tokie baldai ilgai išlaikys pirmines savo savybes. Galiausiai, modernus interjeras, ypač, jei jis derinamas su skandinaviško minimalizmo idėjomis, atrodo itin šiuolaikiškai, elegantiškai ir švariai. Paprastai tokie baldai nereikalauja sudėtingos priežiūros, tačiau atitinka specifinius virtuvės erdvės reikalavimus – nepamirškite, kad virtuvė yra nuolatos veikiama drėgmės ir temperatūrų skirtumų, todėl baldai turi prisitaikyti prie šių sąlygų. Vertinantiems nesenstančią klasiką, siūlome pagalvoti apie modernios klasikos sprendimus – tai šiuolaikiškas interjeras, išlaikantis klasikai būdingą eleganciją ir subtilumą.

 

Baldų gamyba: įdirbis ar pašaukimas?

 

baldų gamybaKiekviena sritis – tarsi menas. Žinoma, kyla įvairių diskusijų, ar asmuo aukštą rezultatą pasiekia pasikliaudamas talentu, ar tai vis dėlto gaunama išliejus devynis kibirus prakaito. Tokia tema aktuali ir baldų sferoje. Ar baldų gamyba paremta įdirbiu, ar pašaukimu?

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kaip mes suvokiame vieną ir kitą sąvoką. Įdirbis – minėtas prakaitas, ne viena tobulinantis praleista valanda, klaidos ir pasiekti tikslai, pavargusi galva ir rankos. Nuoseklus ėjimas pirmyn ir noras viską padaryti nepriekaištingai. O kas tuomet pašaukimas? Pastarasis atrodo kaip talentas, noras užsiimti sava veikla, gabumai, kurie galbūt lydi nuo mažų dienų. Kartais diskutuojama, ar pašaukimas gali atsverti įdirbį. Atsakymas daugiareikšmis.

Panašūs klausimai kyla ir kalbant apie baldų gamybą. Tai darbas, kuriame vyrauja žmogaus ir medžio santykis. Visai tikėtina, kad dabartinis baldininkas kažkada tiesiog mėgo viską, kas susiję su medžiu. Tačiau ar meistru tampama be įdirbio? Subjektyviai mąstant, jis tikriausiai būtinas. Tačiau kas baldų srityje svarbiau?

Sakykime, kad žmogus baldų gamyba domėjosi nuo vaikystės. Baigęs mokyklą stojo į savas vėžes ir tapo išsvajotos srities specialistu. Tokiam asmeniui dirbti lengviau, mat jaučiamas entuziazmas. Pastaruoju jis užkrečia ir kitus. O dabar panagrinėkime, kaip atrodytų priverstinai baldus gaminančio asmens paveikslas. Kiekviena darbo diena tikrai neprimintų šventės, o grįžus namo norėtųsi tik poilsio. Motyvuotų tik gaunami pinigai ir gal bendravimas su kolegomis. Tačiau toks žmogus nesietų savo ateities su baldų gamyba. Vis dėlto įdėjęs pastangų sukurtų kokybiškus gaminius.

Aiškėja, kad pašaukimas leidžia kitaip žvelgti į vykdomą veiklą. Ji maloni, toje srityje norisi tobulėti. Darbas tampa ne kančia, o įdomių užduočių visuma. Tačiau kas būtų, jei dešimt metų dominuotų vien pasitikėjimas talentu? Iš pirmo žvilgsnio, meistras nesiadaptuotų prie rinkos ir klientų poreikių. Vadinasi, tai galima pavadinti tiesiu keliu į bankrotą. Kita vertus, jei įžvelgiamas pašaukimas, tai jis skatina dirbti. O tada ir ateina patirtis bei plečiasi klientų ratas.

Taigi, be pašaukimo nė iš vietos? Tai tiesa, bet ne visiška. Baldų gamyba prieinama ir tam, kuris dirba siekdamas pragyventi ar išlaikyti šeimą. Tiesiog skiriasi entuziasto ir darbuotojo iš reikalo emocinė būsena. Vienas nenori nieko kito, o antras mąsto apie ateitį kitokioje srityje.

Ko gero, reikėtų gana aptakiai reziumuoti ir pasakyti, jog turint pašaukimą ateina ir įdirbis. Na, o įgūdžių pavyksta įgauti ir nebūnant baldininku iš prigimties. Bet aukščiausi rezultatai bus įkvėpti pašaukimo padiktuotų idėjų, kas skatina lenkti galvą prieš įgimtą talentą.

 

Spalvingi virtuvės baldai: kas su kuo dera?

 

virtuvės baldaiKurdami virtuvės interjerą, daug laiko skiriame baldų paieškai – virtuvės baldai ir jų komplektai tampa esmine minėtosios patalpos ašimi. Tiesa, itin plati baldų pasiūla apsunkina iš pirmo žvilgsnio lengvą sprendimą. Ilgą laiką dominavę pastelinių tonų ir žemės spalvų baldai tampa kur kas išraiškingesni ir spalvingesni. Vis daugiau Lietuvos gyventojų atsisako tradicinių spalvų ir ieško originalių sprendimų, virtuvei suteikiančių daugiau gyvybės, energijos ir žaismės.

Galvodami apie baldų spalvas, visų pirma turėtume pagalvoti apie bendrą virtuvės stilistiką. Keičiantis laikams, vis dažniau atsisakoma vieno modelio principo, tarpusavyje derinant kelių stilių ar net kelių epochų baldus. Tiesa, minėtasis sprendimas reikalauja tam tikros patirties ir meninio žvilgsnio, todėl, prieš imdamiesi bet kokių veiksmų, pasitarkite su šios srities specialistais.

Šiuo metu madingas virtuvės interjeras siejamas su šiek tiek eklektišku stiliumi, kuriame žaidžiama spalvomis, formomis ir laikotarpiais. Interjero specialistai tvirtina, kad šiuolaikiniai virtuvės baldai, kaip niekada anksčiau, atspindi konkretaus žmogaus charakterį ir būdą, todėl rinkdamiesi baldus, galvokite apie savo individualumą.

Jei virtuvėje norite daugiau spalvų, tačiau didesniems pokyčiams negalite skirti pakankamai lėšų, didžiausią dėmesį skirkite kėdėms. Dizaineriai tvirtina, kad net ir toks mažas pakeitimas, kaip naujų kėdžių įsigijimas, virtuvei suteiks pageidaujamos energijos. Rinkitės ryškių spalvų baldus, pagalvokite apie raštuotą, pvz., išmargintą įvairiaspalvėmis gėlėmis, kėdžių gobeleną.

Norint pagyvinti virtuvės aplinką, galite imtis kur kas rimtesnių atnaujinimo darbų, pvz., perdažyti sienas. Ryškiaspalvė apdaila atrodys itin stilingai, jei patalpą puošia pastelinių tonų virtuvės baldai. Jei minėtieji baldai yra ryškiaspalviai, sienų marginamas gali sukurti pernelyg apkrauto būsto įspūdį. Jei norite virtuvei suteikti daugiau žaismingo ir unikalumo, pagalvokite apie klijuojamus fototapetus ar tapetus su paveikslėliais, pvz., jei virtuvėje turite laisvą sieną, papuoškite ją jums patinkančio gyvūno nuotrauka.

Nepamirškite žaismingų aksesuarų – originalių vazų, spalvingų servetėlių ar dailių paveikslų. Asmeniškumo virtuvei suteiksite ant sienos pakabinę spalvingą šeimos nuotrauką. Puikus sprendimas – įvairiaspalviai prieskonių indeliai ir margos dėžutės. Gyvybės patalpai suteiks ir originalių formų baldai, pvz., kėdės su įstrižomis kojomis ar įvairiaformiais atlošais. Pagalvokite apie apšvietimą – tinkamai parinktas ir tikslingai nukreiptas šviesos srautas gali išryškinti atskirus aksesuarus ir suteikti patalpai unikalaus žavesio. Vienas naujausių sprendimų – skirtingų spalvų šviesos. Nors minėtasis sprendimas tiks pokalbiams su draugais ar vakarienei su šeima, nepamirškite, kad maisto gamybai jums bus reikalinga gerai apšviesta zona. Ieškantiems praktiškiausio sprendimo rekomenduojama pagalvoti apie reguliuojamos apšvietos sistemą.

 

Mediena jūsų namuose

 

Ar kada pagalvojote, kiek daug medžio iš tiesų sunaudojame savo namams įrengti? Nesvarbu, ar jūs miesto buto gyventojas, ar privataus namo, sodo savininkas – be medžio neapsieinate. Medienos gaminiai naudojami visur: vidaus, lauko apdailai, grindims, stogui, baldams, terasai, tvorai… Žinoma, galima viską įrengti vien iš akmens ir metalo, tačiau neslėpkime – ir vaizdas ne toks gražus, ir kaina velnioniškai kandžiojasi.

medienos gaminiaiTaigi, kuo mus taip traukia medienos gaminiai? Visų pirma – estetinis pojūtis. Mediena savo natūralumu vilioja ne vieną šeimininką. Žmogus, būdamas gamtos kūrinys, visada linksta prie savo „šaknų“. Vieniems tai įgimta meilė gamtai, kitiems – noras pajusti tą ryšį. Medžio komponavimas interjere suteikia būstui jaukumo, ramybės pojūtį. Žmogus, būdamas medžio apsuptyje, jaučiasi jaukiai ir saugiai, tarsi motinos sūpuojamame lopšyje.

Antras svarbus faktorius, nulemiantis tokį dažną medienos gaminių naudojimą namuose, yra ekonomiškumas. Medis – natūrali medžiaga. Nors ją ir tenka apdirbti, tačiau ši žaliava vis tiek pigesnė, nei, tarkime, metalas ar akmuo. Dar reikėtų paminėti ilgaamžiškumą – medis gali tarnauti ištisas kartas, jei yra tinkamai paruoštas. Šiuolaikinės technologijos leidžia apdirbti medieną taip, kad ji nepūtų ir neprarastų savo pirmutinės išvaizdos.

Galiausiai – išvaizda. Mediena vilioja savo reljefu, galimybe prisitaikyti ir būti pritaikyta prie bet kokio interjero. Taip pat, medienos gaminiai lengvai dažomi, tad nesunkiai galima pakeisti medžio spalvą į norimą, kad ir žalią ar mėlyną – tai jau kiekvieno asmeninio skonio reikalas. Galite vidaus dailylentes nudažyti mėlynai, lauko – raudonai, o tvorą nutapyti geltonai. Kai kurie netgi raižo medį, taip įamžindami savo asmeninį ženklą ir priminimą apie tai, kas čia gyvena.

Su mediena galima daug ką nuveikti, todėl ji išlieka viena iš pagrindinių žaliavų statant ir įrenginėjant būstą. Nuo sienų iki baldų – visur naudojamas medis. Jis pigus, išvaizdus, ilgaamžis, lankstus pokyčiams ir kaip niekas kitas suteikia mums artumo su gamta pojūtį. Nenuostabu, kodėl tiek daug žmonių net nemirktelėdami nusprendžia, kaip įrenginės savo būstą. Medis buvo ir dar ilgai bus mūsų sąrašo viršuje.

 

Kiemo baldai

 

lauko baldaiIdėja apie poilsio oazę Jūsų kieme ar terasoje suviliotų kiekvieną: jauki aplinka, artimi žmonės, gamtos garsų apsuptis – tai, ko reikia atsipalaidavimui ir rūpesčių nustūmimui šalin po įtemptos darbo dienos. Šį mielą širdžiai laiką dar kokybiškesniu padaro patogūs lauko baldai. Dėl gausios įvairių kiemo baldų pasiūlos išsirinkti  tinkamiausius darosi vis sunkiau, taigi pabandykime išsiaiškinti skirtingų kiemo baldų pliusus ir minusus.

Mediniai lauko baldai

Ekologiški, natūralios išvaizdos, tvirti mediniai baldai Jūsų kiemui- puikus pasirinkimas. Mediena – natūralus gamtos resursas, todėl baldai puikiai atrodo kone kiekvieno namo aplinkoje, jie nebijo nei karščio, nei šalčio, tačiau turi didelį minusą- kaip ir kitus lauko sąlygomis laikomus medienos gaminius, medinius kiemo baldus reikia reguliariai dengti laku ar specialiais dažais tam, kad nesigertų drėgmė, nepakistų spalva ir baldai nepradėtų pūti.

Metaliniai lauko baldai

Metaliniai lauko baldai yra visiškai atsparūs temperatūros veiksniams, todėl lauke gali būti laikomi ištisus metus, nereikia galvoti kuo uždengti baldus ar kur juos įnešti snieguotu žiemos periodu. Metaliniai lauko baldai reikalauja minimalios priežiūros ir yra puikus variantas Jūsų kiemui, tačiau ir čia galima įžvelgti minusų. Palikus metalinius kiemo baldus saulės apšviestoje vietoje jie lengvai įkaista, dėl šios priežasties jaučiamas diskomfortas ir naudotis jais tampa kone neįmanoma.

Pinti lauko baldai iš plastiko ar polietileno

Pinti lauko baldai, pagaminti iš plastiko ar polietileno, reikalauja mažai priežiūros, nesugeria drėgmės, neįkaista nuo saulės, galima rinktis iš gausybės modelių ir turtingos spalvų paletės – taigi galima teigti, jog tai labai patrauklus variantas Jūsų kiemui ar terasai. Renkantis tokius baldus esminis klausimas yra kokią pinigų sumą esate pasirengę investuoti. Pigesni, masinės gamybos plastikiniai baldai tarnaus keletą metų, tačiau laikui bėgant dėl temperatūros pokyčių, drėgmės ir saulės gali prarasti spalvą, formą, plastikinės vytelės gali sutrūkinėti. Kitas pasirinkimas- sutankinto polietileno pinti lauko baldai. Dėl tvirtų polietileno savybių baldams nebaisūs krituliai, saulė, karštis ar šaltis- juos nesibaimindami savo kieme galite laikyti bet kokiu oru. Iš sutankinto polietileno vytelių pinti baldai tarnauja dešimtmečius, nepraranda formos ir spalvos, jų nereikia dengti laku, dažais ar kitokio tipo impregnantais, taip pat jie neįkaista nuo saulės kaitros taip, kaip metaliniai.

Kiemo baldų pasirinkimų apstu, rinktis tikrai yra iš ko, bet tikram komfortui ir gražiai kiemo puošmenai reikia surasti lauko baldus, tinkančius ir sukurtus būtent Jums.

 

Polietilenas ir plastikas – ką apie juos žinome?

 

Šiandieninis mūsų gyvenimas turbūt neįsivaizduojamas be plastmasės gaminių. Polietilenas ir plastikas labai dažnai pasitaiko mūsų buityje, tačiau intensyviai naudotis juo buvo pradėta mažiau nei prieš šimtą metų.

Pirmą kartą polietileną susintetino vokiečių chemikas Hansas Pechmanas. Jam tai pavyko atsitiktinai 1898 m. kaitinant diazometaną. Kai kiti mokslininkai ištyrė gautą baltą, į vašką panašią masę, nustatė, kad ji sudaryta iš ilgų CH2 grandinių ir pavadino ją polietilenu. Deja, kadangi tai buvo tik atsitiktinumas, jį pakartoti buvo labai sunku, nes ne visada aišku, dėl kokio nenumatyto faktoriaus įvyko vienas ar kitas reiškinys. Taigi, kad ir kaip būtų apmaudu, tik prabėgus daugiau nei 30 metų, vėl buvo gautas plastikas, ir vėlgi atsitiktinai. Tai buvo pirmoji pramonės požiūriu naudinga polietileno sintezė, išrasta Eriko Favseto ir Reginaldo Gibsono chemijos kompanijos ICI laboratorijoje 1933 m. Tai buvo atlikta naudojant nepaprastai aukštą, kelių šimtų atmosferos komponentų spaudimą, maišant etileną ir benzaldechidą. Mokslininkai vėl gavo baltą, į vašką panašią medžiagą. Išradimas visus nudžiugino, tačiau jį vėl sunku buvo pakartoti, kadangi reakcija įvyko netikėti nedideliam kiekiui deguonies patekus į aparatą.

Tik 1935 m. kitam ICI laboratorijos chemikui, Maiklui Perinui, jau nebe atsitiktinai pavyko atkurti aukšto spaudimo sintezę, kuri 1939 m. tapo industrinio žemo tankio polietileno gamybos pradžios pagrindu. Taigi, vadinasi nuo 1939 m. žmonės pagaliau išsiaiškino, ko reikia, norint gauti plastiką, todėl būtent šiuos metus ir reikėtų laikyti plastiko išradimo metais.

Vėlesnė polietileno gamyba buvo nukreipta į keleto rūšių katalizatorių kūrimą, kurie skatintų etileno polimerizaciją, esant žemesnei temperatūrai bei spaudimui. Vienas pirmųjų buvo chromo trioksido katalizatorius, sukurtas 1951 metais „Phillips Petroleum“ chemijos gamykloje. Po dvejų metų vokiečių chemikas Karlas Ziegleris išrado katalizatoriaus sistemą, sukurtą titano haloido ir organinio aliuminio mišinio pagrindu, kuris veikė netgi esant švelnesnėms sąlygoms nei išrandant „Phillips Petroleum“ laboratorijos katalizatorių. Nors jis pigesnis ir su juo paprasčiau dirbti, tačiau industrinėje praktikoje yra naudojami abu metodai.

Šeštojo dešimtmečio pabaigoje tiek „Phillips Petroleum“ tiek ir K. Zieglerio tipo katalizatorių dėka buvo intensyviai naudojamas aukšto tankio polietilenas. Iš pradžių vienodos kokybės produktą buvo pagaminti gana nelengva, todėl laboratorijų sandėliai buvo pripildyti neatitinkančia specifikacijų plastmase. Nuspręsta iš jos gaminti nesudėtingus žaislus, pvz.: mums iš vaikystės pažįstamą sukimo lanką.

Trečiasis katalizatorius plastikos gamybos pramonėje buvo pagamintas metaloceno pagrindu 1976 m. Vokietijoje. Tuomet buvo įsitikinta, kad šis bei Zieglerio katalizatoriai yra labai naudingi kopolimerizuojant etileną su kitais olefinais ir tapo šiandienos plataus pasirinkimo polietileno gamybos pagrindu. Taigi iki šių dienu metalocenas taip ir liko aktyviausias vienarūšis katalizatorius žinomoje etileno polimerizacijoje – nauji katalizatoriai paprastai lyginami su cirkonuotu dichloridu. Šiuo metu daug pastangų yra skiriama naujųjų vienarūšių, post-metaloceno, katalizatorių kūrimui. Jie galėtų padėti geriau nustatyti polimero struktūrą nei tai yra įmanoma padaryti naudojant metaloceno katalizatorių.

 

Mediena skirta ne vien tik baldų gamybai

 

Mediena yra gamtinis produktas, kuris išgaunamas iš įvairių rūšių medžių. Nuo seniausių laikų medienos gaminiai yra vertinami visame pasaulyje. Nors šiandien turime įvairių dirbtinai sukurtų medžiagų, mediena vis dar dominuoja pasaulinėje rinkoje – jos populiarumą nulemia lengvas apdirbimas, ilgaamžiškumas (šiandien medienos patvarumas didinamas įvairiais lakais ir dažais, kuriais padengiamas apdirbtas medis), gana didelė šiluminė varža.

Kiekvienas žmogus siekia susikurti tobulus namus, kuriuose jaustųsi saugus, kurie atitiktų jo skonį ir pomėgius, todėl jau ilgą laiką baldų gamyba yra viena pelningiausių pramonės sričių. Šiandien baldai gaminami iš įvairaus medžio – pušies, eglės, juodalksnio, ąžuolo ir kt., o visi medienos gaminiai yra orientuoti į klientą, jo skonį ir poreikius. Atsižvelgiant į užsakovų pageidavimus, gaminami įvairių matmenų, formų ir dizaino suolai, pirtys, supynės, stalai, spintos, lovos, komodos, lentynos ir kiti baldai, o jų spalvos ir stilius derinami konsultuojantis su kiekvienu klientu.

Praeito šimtmečio pradžioje baldų gamyba buvo siejama tik su mediena. Šiandien balduose naudojamas įvairiausių rūšių ir spalvų metalas, stiklas, plastikas, keramika, betonas, akmuo, kartonas ir kitos sintetinės medžiagos. Tačiau nepaisant medžiagų gausos ir jų išvaizdos, žmogus, rinkdamasis baldus, vertina jų patvarumą, ilgaamžiškumą, higieniškumą. Dėl šių priežasčių medienos gaminiai vis dar yra vieni mėgstamiausių. Baldai iš medžio ne tik puošia aplinką, bet yra ypač patvarūs ir ilgaamžiai (baldus galima daug kartu surinkti iš naujo, o pažeidus kurią dalį, baldą visuomet galima atnaujinti, be to, kartą įsigyti baldai gali džiuginti net kelias kartas).

Šiandien vis daugiau kalbama apie natūralios medienos naudą. Tokie baldai yra pagaminti iš gryno medžio, saugių bei ekologiškų medžiagų. Natūrali mediena pasižymi ne tik nepakartojamu tekstūros piešiniu, bet ir nebijo drėgmės. Natūralus medis yra kvėpuojanti medžiaga, turinti tik jai būdingą malonų kvapą, kurį suteikia medienoje esantys eteriniai aliejai. Šiandien didžiojoje rinkos dalyje dominuoja medienos gaminiai, kuriami iš medžio drožlių. Jie yra pigesni, nes natūralios medienos baldus apdirbti sunkiau. Vis dėlto įgiję drėgmės, medžio drožlių baldai tampa nelygūs, o baldų kraštai ir briaunos pradeda luptis. Be to, tokie baldai net kelis dešimtmečius skleidžia nuodingas medžiagas. Presuotos pjūvenos neretai suklijuojamos derva, kurios sudėtyje yra žmogaus sveikatai ir aplinkai labai nuodinga medžiaga – formaldehidas, sukelianti galvos skausmą, pykinimą, alergiją. Natūralaus medžio baldų gamyba renkasi ekologiškas apdailos medžiagas – vandens pagrindo laką bei aliejų, kurie nėra kenksmingi žmogaus sveikatai.

Natūralus medis – ekologiškiausia medžiaga baldų pramonėje. Baldų gamyba, kurioje naudojamos natūralios medžiagos, nesukelia jokios žalos gamtai. Nebereikalingas baldas gali būti sudegintas ar paprasčiausiai išmestas – baldas supus ir suirs į organines medžiagas, skatinančias naujos augmenijos atsiradimą, todėl natūrali mediena yra nuolatos atsinaujinanti žaliava.

 

Baldu gamyba skandinaviškai

 

Skandinavams namai turi ypatingą reikšmę. Tai vieta, kurioje gyvenama, o ne tik pavalgoma ir išmiegama. Taigi stengiamasi sukurti tokius namus, kuriuose būtų malonu ne tik pačiam praleisti ne vieną dešimtį metų, bet ir pasikviesti į svečius gimines, draugus ir pažįstamus. Taigi, ko galėtume pasimokyti iš santūriųjų skandinavų, kuriant lietuvišką namų interjerą?

Funkcionalumas, stilius ir estetika – tai trys elementai, į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys, kalbant apie baldu gamyba. Kam apsunkinti baldus daugybe detalių ir elementų, kai verta palikti tik tai, kas tikrai reikalinga. Gyvenant šiaurėje baldai turėjo būti funkcionalūs, todėl būtent į tai orientuotas dizainas išliko iki šių dienų. Su laiku pradėjo ryškėti ir subtilūs dekoravimo elementai. Pradėjo populiarėti požiūris, jog gražūs daiktai daro gyvenimą geresnį. Skandinaviškas dizainas dažnai vadinamas demokratišku, kadangi jo tikslinė auditorija yra masės žmonių, kurias nesunku sužavėti įperkama produkcija. Jau šeštajame dešimtmetyje reklamuojamas „skandinaviškas gyvenimo būdas“ turėjo tokius požymius, kurie išliko iki šių laikų: gražus, paprastas ir tvarkingas dizainas, įkvėptas gamtos ir vietinės aplinkos.

Dažnai būtent gamtos elementai ir pastebimi kalbant apie skandinavišką baldu gamyba. Dažnai naudojamas medis, kuris neretai dažomas ryškiomis spalvomis. Ryškiai mėlynos spintelės įkomponuojamos į baltas virtuves. Tačiau neatsisakoma ir natūralių medienos atspalvių: nuo šviesiai rusvos spalvos iki ryškios oranžinės. Neretai natūralių atspalvių mediniai baldai įkomponuojami į ryškių spalvų kambarius, pvz. prie žydrai dažytų sienų. Vienspalviai nepretenzingi baldai derinami prie plytinių sienų. Taip pat žaidžiama kontrastais: prie rudo stalo derinamos baltos kėdės, prie šviesaus staliuko paliekami tamsūs krėslai. Kalbant apie baldų formą, pastebima jog dažnai naudojamos grakštūs vingiai (ypatingai kėdėse, krėsluose), tačiau neatsisakoma ir griežtų simetriškų baldų, pvz. stačiakampio formos staliukų.

Didelė svarba sukurti jaukią virtuvę, o taip pat nepamiršti ir valgomojo. Šviesios, apetitą skatinančios spalvos (pvz. šviesiai žalia, gelsva) padeda sukurti atmosferą, kurioje smagu ne tik gaminti, bet ir pietauti su visa šeima kartu. Valgojame nevengiama kilimų, didelių stalų, kad vaišintis galėtų ne tik šeimos nariai, bet ir draugai.

 

Tarp biuro baldų dominuoja dokumentų spintos

 

Įmonės turtą sudaro ne tik pastatai, įvairūs įrengimai, bet ir darbuotojai, kuriems reikalinga įrengti darbo vietą. Norint aprūpinti savo darbuotojus puikiai įrengtomis darbo vietomis, reikia ne tik pasukti galvą ar pakratyti piniginę – svarbu atsižvelgti ir į laiko perspektyvą. Tai yra, ar baldų jums reikia šiandien, rytoj, ar po mėnesio laiko – kad netikėtai priėmus naują darbuotoją nereikėtų bereikalingai lieti nervų dėl prasto laiko planavimo. Tačiau čia įmonei ranką išties ReikejoVakar.lt – baldų gamintojai, siūlantys tris skirtingas kolekcijas – Biuro baldai rytoj, per 1-3 dienas ar per 1-3 savaites.

Populiariausi biuro baldai yra stalai, kėdės ir dokumentų spintos. Stalai skirstomi į įvairius kampinius, tiesius, posėdžių stalus. Siūlomos kėdės būna paprastos ofisinės ar skirtos vadovui – sukuriančios atitinkamai rimtesnį įvaizdį. ReikejoVakar.lt siūlo ir įvairias stalčių spinteles, skirtas laikyti įvairiems dokumentams. Jos gaminamos tiek rakinamos, tiek nerakinamos ir iš įvairių medžiagų – medienos, metalo ar kitų. Taip pat galima pasirinkti kabinamas arba pastatomas spinteles. Viena populiariausių biuro baldų kategorijų yra dokumentų spintos. Jos siūlomos įvairių dydžių, formų, rakinamos ar be užrakto, atviros bei uždaros. Dokumentų spintos yra puikus pavyzdys, kaip tvarkingai galima rūšiuoti visus ofise esančius svarbius dokumentus – turint pakankamai didelę spintą nereikės sėdėti stalą apsikrovus popieriais.  Štai baldų gamintojo ReikejoVakar.lt siūlomos dokumentų spintos į jūsų biurą gali būti pristatytos jau sekančią dieną! Taip pat įmonė siūlo ir įvairius biuro baldų priedus – sieneles, pertvaras ir kita.

Įmonė ReikejoVakar.lt taip pat siūlo ir baldų projektavimo, ar pagaminimo pagal kliento užsakymą, paslaugas. Gamintojo internetinėje svetainėje www.reikejovakar.lt pateikiamas ir gaminamos produkcijos kainininkas – taip galėsite iškart sužinoti, kiek kainuos baldų pagaminimas ir pristatymas – nereikės gaišti laiko derinant kainas. Patogu ir tai, jog biuro baldai gali būti pristatomi tiesiai į biurą visoje Lietuvoje. Negana to, kvalifikuotas personalas galės baldus ir surinkti – nesvarbu ar tai būtų kėdė, ar stalas, ar dokumentų spintos. Tai itin patogu šiuolaikiškoms įmonėms, kuriose darbuotojui vietą įrengti reikia kuo skubiau.