Nuomojame vietą reklamai internete

Baldu gamyba skandinaviškai

Skandinavams namai turi ypatingą reikšmę. Tai vieta, kurioje gyvenama, o ne tik pavalgoma ir išmiegama. Taigi stengiamasi sukurti tokius namus, kuriuose būtų malonu ne tik pačiam praleisti ne vieną dešimtį metų, bet ir pasikviesti į svečius gimines, draugus ir pažįstamus. Taigi, ko galėtume pasimokyti iš santūriųjų skandinavų, kuriant lietuvišką namų interjerą?

Funkcionalumas, stilius ir estetika – tai trys elementai, į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys, kalbant apie baldu gamyba. Kam apsunkinti baldus daugybe detalių ir elementų, kai verta palikti tik tai, kas tikrai reikalinga. Gyvenant šiaurėje baldai turėjo būti funkcionalūs, todėl būtent į tai orientuotas dizainas išliko iki šių dienų. Su laiku pradėjo ryškėti ir subtilūs dekoravimo elementai. Pradėjo populiarėti požiūris, jog gražūs daiktai daro gyvenimą geresnį. Skandinaviškas dizainas dažnai vadinamas demokratišku, kadangi jo tikslinė auditorija yra masės žmonių, kurias nesunku sužavėti įperkama produkcija. Jau šeštajame dešimtmetyje reklamuojamas „skandinaviškas gyvenimo būdas“ turėjo tokius požymius, kurie išliko iki šių laikų: gražus, paprastas ir tvarkingas dizainas, įkvėptas gamtos ir vietinės aplinkos.

Dažnai būtent gamtos elementai ir pastebimi kalbant apie skandinavišką baldu gamyba. Dažnai naudojamas medis, kuris neretai dažomas ryškiomis spalvomis. Ryškiai mėlynos spintelės įkomponuojamos į baltas virtuves. Tačiau neatsisakoma ir natūralių medienos atspalvių: nuo šviesiai rusvos spalvos iki ryškios oranžinės. Neretai natūralių atspalvių mediniai baldai įkomponuojami į ryškių spalvų kambarius, pvz. prie žydrai dažytų sienų. Vienspalviai nepretenzingi baldai derinami prie plytinių sienų. Taip pat žaidžiama kontrastais: prie rudo stalo derinamos baltos kėdės, prie šviesaus staliuko paliekami tamsūs krėslai. Kalbant apie baldų formą, pastebima jog dažnai naudojamos grakštūs vingiai (ypatingai kėdėse, krėsluose), tačiau neatsisakoma ir griežtų simetriškų baldų, pvz. stačiakampio formos staliukų.

Didelė svarba sukurti jaukią virtuvę, o taip pat nepamiršti ir valgomojo. Šviesios, apetitą skatinančios spalvos (pvz. šviesiai žalia, gelsva) padeda sukurti atmosferą, kurioje smagu ne tik gaminti, bet ir pietauti su visa šeima kartu. Valgojame nevengiama kilimų, didelių stalų, kad vaišintis galėtų ne tik šeimos nariai, bet ir draugai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.