Nuomojame vietą reklamai internete

Mediena jūsų namuose

Ar kada pagalvojote, kiek daug medžio iš tiesų sunaudojame savo namams įrengti? Nesvarbu, ar jūs miesto buto gyventojas, ar privataus namo, sodo savininkas – be medžio neapsieinate. Medienos gaminiai naudojami visur: vidaus, lauko apdailai, grindims, stogui, baldams, terasai, tvorai… Žinoma, galima viską įrengti vien iš akmens ir metalo, tačiau neslėpkime – ir vaizdas ne toks gražus, ir kaina velnioniškai kandžiojasi.

medienos gaminiaiTaigi, kuo mus taip traukia medienos gaminiai? Visų pirma – estetinis pojūtis. Mediena savo natūralumu vilioja ne vieną šeimininką. Žmogus, būdamas gamtos kūrinys, visada linksta prie savo „šaknų“. Vieniems tai įgimta meilė gamtai, kitiems – noras pajusti tą ryšį. Medžio komponavimas interjere suteikia būstui jaukumo, ramybės pojūtį. Žmogus, būdamas medžio apsuptyje, jaučiasi jaukiai ir saugiai, tarsi motinos sūpuojamame lopšyje.

Antras svarbus faktorius, nulemiantis tokį dažną medienos gaminių naudojimą namuose, yra ekonomiškumas. Medis – natūrali medžiaga. Nors ją ir tenka apdirbti, tačiau ši žaliava vis tiek pigesnė, nei, tarkime, metalas ar akmuo. Dar reikėtų paminėti ilgaamžiškumą – medis gali tarnauti ištisas kartas, jei yra tinkamai paruoštas. Šiuolaikinės technologijos leidžia apdirbti medieną taip, kad ji nepūtų ir neprarastų savo pirmutinės išvaizdos.

Galiausiai – išvaizda. Mediena vilioja savo reljefu, galimybe prisitaikyti ir būti pritaikyta prie bet kokio interjero. Taip pat, medienos gaminiai lengvai dažomi, tad nesunkiai galima pakeisti medžio spalvą į norimą, kad ir žalią ar mėlyną – tai jau kiekvieno asmeninio skonio reikalas. Galite vidaus dailylentes nudažyti mėlynai, lauko – raudonai, o tvorą nutapyti geltonai. Kai kurie netgi raižo medį, taip įamžindami savo asmeninį ženklą ir priminimą apie tai, kas čia gyvena.

Su mediena galima daug ką nuveikti, todėl ji išlieka viena iš pagrindinių žaliavų statant ir įrenginėjant būstą. Nuo sienų iki baldų – visur naudojamas medis. Jis pigus, išvaizdus, ilgaamžis, lankstus pokyčiams ir kaip niekas kitas suteikia mums artumo su gamta pojūtį. Nenuostabu, kodėl tiek daug žmonių net nemirktelėdami nusprendžia, kaip įrenginės savo būstą. Medis buvo ir dar ilgai bus mūsų sąrašo viršuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.