Tag Archive: namai

Kaip židinių meistrai sukuria stebuklą jūsų namuose

 

židiniaiŽidiniai paprastai mums siejasi su grožiu, jaukumu, šiluma. Tai tikra interjero puošmena ir daugelio svajonė. Tačiau yra ir kita pusė – gamyba, montavimas, saugaus kūrenimo užtikrinimas. Aišku, jog visi šie procesai reikalauja žinių bagažo, įgūdžių bei išmanymo. Dėl to žmonės kreipiasi į meistrus. Na, o šie, atlikę gerą darbą, prilygsta burtininkams.

Jei kalbėtume apie paslaugų teikėjus, kurie siūlo platų židinių asortimentą, užsiima įrengimo darbais, atlieka viską, kas priklauso apdailos sričiai, pasirūpina kūrenimo saugumu ir kitais svarbiais dalykais, tuomet prieš tokius asmenis reikėtų nukelti kepurę. Pirmiausia klientus patraukia ir informuoja turimos prekės. Židinį galima rinktis ilgai. Juk jis vertas investicijos vardo. Investuojama į šilumą, jaukumą ir grožį. Taigi, apsižvalgius susidaro vienokia ar kitokia nuomonė. Jei konkrečioje įmonėje teikiamos ir kitokios paslaugos, sutaupoma laiko – kreipiamasi ir gaunami reikiami atsakymai.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad židinys – viskas, ko reikia. Tačiau situacija kiek kitokia. Meistrai gali pasiūlyti priedus, pavyzdžiui, valymo skystį. Jei itin kreipiamas dėmesys į estetinę pusę, tikriausiai suintriguos įvairūs kalvystės šedevrai. Žinoma, ne visur tai siūloma, ne visiems klientams to reikia. Tačiau gera žinoti, kad prireikus pasirinkimas čia pat.

Jei aksesuarai domina ne visus, tai apdaila aktuali kiekvienam. Juk nesinorėtų, kad erdvė aplink židinį primintų neaiškią irštvą. O tinkamai ją sutvarkyti – talentas. Būtent pastaruoju žodžiu tiktų apibūdinti meistrų darbą. Židiniai jiems pragyvenimo šaltinis. Tai jų sritis, pašaukimas ir kasdienė duona. Nuolatinis tobulėjimas užtikrina aukštą rezultatą.

Nors židinys sulaukia daug dėmesio, be jo dar tenka pasirūpinti kitomis detalėmis. Tokiomis kaip kaminai, jų įdėklai. Kas be ko, viską reikia ne tik įsigyti, bet ir sumontuoti. Čia vėlgi atsiskleidžia profesionalų indėlis. Iš kur jūs žinosite, kokia alkūnė reikalinga norint, kad įdėklas susijungtų su kaminu? O štai meistras viską įvertinęs priims sprendimą. Be profesionalų pagalbos nesunkiai prisipirktume įvairiausių dalių, taip išleisdami krūvą pinigų, o naudos vis tiek negautume. Tačiau į pagalbą pasitelkus specialistus situacija pakrypsta į gerąją pusę.

Paprastam žmogui židiniai atrodo labai gražiai, bet tokios sąvokos kaip kaminų izoliavimas lieka nesuprastos. Na, jei kalbėtumėte su židinių meistru, pajustumėte pastarojo entuziazmą ir susikrautą žinių bagažą. Skiriasi detalių ypatybės ir kainos, tad tik savo srities specialistas greitai priima sprendimus. Vieni atmetami, o kiti priimami. Jei kronšteinų kainos skiriasi dešimčia eurų, kyla klausimas, kurį gaminį įsigyti. Pigesnį ar brangesnį? O kartais apskritai tenka pasitelkti žodyną, kad suvoktume, kas per daiktas tas kronšteinas.

Taigi, židiniai tikram specialistui yra daugybė atskirų detalių. Jei šioje srityje įgūdžių neturintis asmuo šildymo prietaisą mato kaip vieną, be jokių papildomų priedų, tai dar nereiškia, jog jų nėra. Kaip palyginimą galima paminėti automobilius. Jais nesidominčiam asmeniui aikštelėje stovinti transporto priemonė bus tiesiog „mėlyna“. Na, smulkiausias apibūdinimas galbūt priartėtų iki „mėlynas apynaujis BMW“. O štai automanas pasakytų: „O koks BMW, žibintų forma išduoda, kad tai 3 serijos facelift‘as.“ Automobilį užvedus taip pat būtų nustatytas kuro tipas ir gal netgi litražas. Mintyse iškiltų tokie skaičiai kaip įsibėgėjimo iki 100 km/val. laikas. Tokios pat tendencijos ir židinių sferoje. Jei jums atrodo, kad tai dailus nedidukas šildymo prietaisas, tai meistras galbūt pasakytų apytikslę jo kainą, pagaminimo šalį ir toje šalyje gaminamų židinių privalumus bei trūkumus.

Apsilankę židinių parduotuvėje nuo šiol tikriausiai šiuos prietaisus vertinsite kitaip. Tai ištisos sistemos, skleidžiančios šilumą ir jaukumą. Na, o žmonės, kuriems židiniai yra pragyvenimo šaltinis, padaro tikrus stebuklus. Ir kuo toliau, tuo daugiau namų šeimininkų džiaugiasi jų darbu ir to darbo atneštais privalumais.

 

 

Mediena skirta ne vien tik baldų gamybai

 

Mediena yra gamtinis produktas, kuris išgaunamas iš įvairių rūšių medžių. Nuo seniausių laikų medienos gaminiai yra vertinami visame pasaulyje. Nors šiandien turime įvairių dirbtinai sukurtų medžiagų, mediena vis dar dominuoja pasaulinėje rinkoje – jos populiarumą nulemia lengvas apdirbimas, ilgaamžiškumas (šiandien medienos patvarumas didinamas įvairiais lakais ir dažais, kuriais padengiamas apdirbtas medis), gana didelė šiluminė varža.

Kiekvienas žmogus siekia susikurti tobulus namus, kuriuose jaustųsi saugus, kurie atitiktų jo skonį ir pomėgius, todėl jau ilgą laiką baldų gamyba yra viena pelningiausių pramonės sričių. Šiandien baldai gaminami iš įvairaus medžio – pušies, eglės, juodalksnio, ąžuolo ir kt., o visi medienos gaminiai yra orientuoti į klientą, jo skonį ir poreikius. Atsižvelgiant į užsakovų pageidavimus, gaminami įvairių matmenų, formų ir dizaino suolai, pirtys, supynės, stalai, spintos, lovos, komodos, lentynos ir kiti baldai, o jų spalvos ir stilius derinami konsultuojantis su kiekvienu klientu.

Praeito šimtmečio pradžioje baldų gamyba buvo siejama tik su mediena. Šiandien balduose naudojamas įvairiausių rūšių ir spalvų metalas, stiklas, plastikas, keramika, betonas, akmuo, kartonas ir kitos sintetinės medžiagos. Tačiau nepaisant medžiagų gausos ir jų išvaizdos, žmogus, rinkdamasis baldus, vertina jų patvarumą, ilgaamžiškumą, higieniškumą. Dėl šių priežasčių medienos gaminiai vis dar yra vieni mėgstamiausių. Baldai iš medžio ne tik puošia aplinką, bet yra ypač patvarūs ir ilgaamžiai (baldus galima daug kartu surinkti iš naujo, o pažeidus kurią dalį, baldą visuomet galima atnaujinti, be to, kartą įsigyti baldai gali džiuginti net kelias kartas).

Šiandien vis daugiau kalbama apie natūralios medienos naudą. Tokie baldai yra pagaminti iš gryno medžio, saugių bei ekologiškų medžiagų. Natūrali mediena pasižymi ne tik nepakartojamu tekstūros piešiniu, bet ir nebijo drėgmės. Natūralus medis yra kvėpuojanti medžiaga, turinti tik jai būdingą malonų kvapą, kurį suteikia medienoje esantys eteriniai aliejai. Šiandien didžiojoje rinkos dalyje dominuoja medienos gaminiai, kuriami iš medžio drožlių. Jie yra pigesni, nes natūralios medienos baldus apdirbti sunkiau. Vis dėlto įgiję drėgmės, medžio drožlių baldai tampa nelygūs, o baldų kraštai ir briaunos pradeda luptis. Be to, tokie baldai net kelis dešimtmečius skleidžia nuodingas medžiagas. Presuotos pjūvenos neretai suklijuojamos derva, kurios sudėtyje yra žmogaus sveikatai ir aplinkai labai nuodinga medžiaga – formaldehidas, sukelianti galvos skausmą, pykinimą, alergiją. Natūralaus medžio baldų gamyba renkasi ekologiškas apdailos medžiagas – vandens pagrindo laką bei aliejų, kurie nėra kenksmingi žmogaus sveikatai.

Natūralus medis – ekologiškiausia medžiaga baldų pramonėje. Baldų gamyba, kurioje naudojamos natūralios medžiagos, nesukelia jokios žalos gamtai. Nebereikalingas baldas gali būti sudegintas ar paprasčiausiai išmestas – baldas supus ir suirs į organines medžiagas, skatinančias naujos augmenijos atsiradimą, todėl natūrali mediena yra nuolatos atsinaujinanti žaliava.

 

Naujiena nekilnojamo turto rinkoje – vertinimo sistema Untu.lt

 

Ar ir Jums ne kartą yra tekę susidurti su parduodamų butų skelbimais, kur kainos gerokai padidintos? Normalu, kad pardavimų agentūros šiek tiek pakelia parduodamų butų kainas siekdamos uždirbti pelno, tačiau kartais tenka pastebėti ir tokių skelbimų, kur kainos visiškai neatitinka realios buto vertės. Tai gana opus reikalas ne tik tiems, kurie nori įsigyti butus, tačiau ir parduodantiems. O jei Jūsų kaina per maža? O jei per didelė? Ir vienas ir kitas variantas pasirodys įtartinas. Kaip tiksliai žinoti, kiek Jūsų butas vertas ir kaip neapgauti savęs ir kitų?

Jei kažkada bandydami įvertinti buto kainą tardavomės su nusimanančiais žmonėmis arba patys bandydavome primesti tikrąją buto kainą, turėdami galvoje dar ir nusidėvėjimą, tai tokiems svarstymams atėjo galas. Internete jau veikia pirmoji NT vertinimo sistema. Tai labai patogus įrankis, kuriuo nemokamai leidžia naudotis untu.lt Kaip tai padaryti? Tereikia užsiregistruoti ir savo ar kaimyno buto vertę sužinosite vos per kelias minutes.

Kaip tai padaryti?

Pirmiausia, Jums reikia užpildyti visus skaičiuoklės laukus. Klausimų nėra labai daug, be to, apskaičiuoti šiandieninei buto vertei užtenka užpildyti vos 85 proc. visų klausimų. Čia Jums reikės pateikti kelis pagrindinius duomenis: įvertinti sienų ir lubų būklę, apibūdinti šildymą, langų ir buto patalpų išdėstymą, bendrijos situaciją, net nupasakoti vietos automobiliui buvimą. Šiems nesudėtingiems klausimams atsakyti Jūs užtruksite tikrai nedaug laiko ir štai jau žinote savo šiandieninę buto vertę. Jau galite ramiai kelti skelbimą su tiksliai žinoma savo būsto kaina. Ketinate įsigyti butą? Ši butų vertės skaičiuoklė taip pat gali pagelbėti. Tokiu pačiu principu galite suskaičiuoti ir Jums patikusio buto vertę. Taip galėsite būti tikri, ar pardavėjas neketina iš šio pardavimo gerokai pasipelnyti. Apsaugokite save nuo apgavikų.

Butų skaičiuoklė yra tikrai seniai rinkoje laukta naujiena. Pagrindinis jos tikslas – kiek įmanoma praskaidrinti butų prekyba ir pardavimą gyventojų tarpe. Kadangi sistema dar visai nauja, kol kas ji veikia tik Vilniuje ir skaičiuoja tik butų vertes. Tačiau ji jau tobulinama ir greitu laiku turėtų pasiūlyti tokią pačią paslaugą ir Vilniaus nuosavų namų gyventojams. Tokia sistema – tai puiki pagalba priimant bet kokius su nekilnojamuoju turtu susijusius sprendimus.