Tag Archive: medis

Mediena jūsų namuose

 

Ar kada pagalvojote, kiek daug medžio iš tiesų sunaudojame savo namams įrengti? Nesvarbu, ar jūs miesto buto gyventojas, ar privataus namo, sodo savininkas – be medžio neapsieinate. Medienos gaminiai naudojami visur: vidaus, lauko apdailai, grindims, stogui, baldams, terasai, tvorai… Žinoma, galima viską įrengti vien iš akmens ir metalo, tačiau neslėpkime – ir vaizdas ne toks gražus, ir kaina velnioniškai kandžiojasi.

medienos gaminiaiTaigi, kuo mus taip traukia medienos gaminiai? Visų pirma – estetinis pojūtis. Mediena savo natūralumu vilioja ne vieną šeimininką. Žmogus, būdamas gamtos kūrinys, visada linksta prie savo „šaknų“. Vieniems tai įgimta meilė gamtai, kitiems – noras pajusti tą ryšį. Medžio komponavimas interjere suteikia būstui jaukumo, ramybės pojūtį. Žmogus, būdamas medžio apsuptyje, jaučiasi jaukiai ir saugiai, tarsi motinos sūpuojamame lopšyje.

Antras svarbus faktorius, nulemiantis tokį dažną medienos gaminių naudojimą namuose, yra ekonomiškumas. Medis – natūrali medžiaga. Nors ją ir tenka apdirbti, tačiau ši žaliava vis tiek pigesnė, nei, tarkime, metalas ar akmuo. Dar reikėtų paminėti ilgaamžiškumą – medis gali tarnauti ištisas kartas, jei yra tinkamai paruoštas. Šiuolaikinės technologijos leidžia apdirbti medieną taip, kad ji nepūtų ir neprarastų savo pirmutinės išvaizdos.

Galiausiai – išvaizda. Mediena vilioja savo reljefu, galimybe prisitaikyti ir būti pritaikyta prie bet kokio interjero. Taip pat, medienos gaminiai lengvai dažomi, tad nesunkiai galima pakeisti medžio spalvą į norimą, kad ir žalią ar mėlyną – tai jau kiekvieno asmeninio skonio reikalas. Galite vidaus dailylentes nudažyti mėlynai, lauko – raudonai, o tvorą nutapyti geltonai. Kai kurie netgi raižo medį, taip įamžindami savo asmeninį ženklą ir priminimą apie tai, kas čia gyvena.

Su mediena galima daug ką nuveikti, todėl ji išlieka viena iš pagrindinių žaliavų statant ir įrenginėjant būstą. Nuo sienų iki baldų – visur naudojamas medis. Jis pigus, išvaizdus, ilgaamžis, lankstus pokyčiams ir kaip niekas kitas suteikia mums artumo su gamta pojūtį. Nenuostabu, kodėl tiek daug žmonių net nemirktelėdami nusprendžia, kaip įrenginės savo būstą. Medis buvo ir dar ilgai bus mūsų sąrašo viršuje.

 

Mediena skirta ne vien tik baldų gamybai

 

Mediena yra gamtinis produktas, kuris išgaunamas iš įvairių rūšių medžių. Nuo seniausių laikų medienos gaminiai yra vertinami visame pasaulyje. Nors šiandien turime įvairių dirbtinai sukurtų medžiagų, mediena vis dar dominuoja pasaulinėje rinkoje – jos populiarumą nulemia lengvas apdirbimas, ilgaamžiškumas (šiandien medienos patvarumas didinamas įvairiais lakais ir dažais, kuriais padengiamas apdirbtas medis), gana didelė šiluminė varža.

Kiekvienas žmogus siekia susikurti tobulus namus, kuriuose jaustųsi saugus, kurie atitiktų jo skonį ir pomėgius, todėl jau ilgą laiką baldų gamyba yra viena pelningiausių pramonės sričių. Šiandien baldai gaminami iš įvairaus medžio – pušies, eglės, juodalksnio, ąžuolo ir kt., o visi medienos gaminiai yra orientuoti į klientą, jo skonį ir poreikius. Atsižvelgiant į užsakovų pageidavimus, gaminami įvairių matmenų, formų ir dizaino suolai, pirtys, supynės, stalai, spintos, lovos, komodos, lentynos ir kiti baldai, o jų spalvos ir stilius derinami konsultuojantis su kiekvienu klientu.

Praeito šimtmečio pradžioje baldų gamyba buvo siejama tik su mediena. Šiandien balduose naudojamas įvairiausių rūšių ir spalvų metalas, stiklas, plastikas, keramika, betonas, akmuo, kartonas ir kitos sintetinės medžiagos. Tačiau nepaisant medžiagų gausos ir jų išvaizdos, žmogus, rinkdamasis baldus, vertina jų patvarumą, ilgaamžiškumą, higieniškumą. Dėl šių priežasčių medienos gaminiai vis dar yra vieni mėgstamiausių. Baldai iš medžio ne tik puošia aplinką, bet yra ypač patvarūs ir ilgaamžiai (baldus galima daug kartu surinkti iš naujo, o pažeidus kurią dalį, baldą visuomet galima atnaujinti, be to, kartą įsigyti baldai gali džiuginti net kelias kartas).

Šiandien vis daugiau kalbama apie natūralios medienos naudą. Tokie baldai yra pagaminti iš gryno medžio, saugių bei ekologiškų medžiagų. Natūrali mediena pasižymi ne tik nepakartojamu tekstūros piešiniu, bet ir nebijo drėgmės. Natūralus medis yra kvėpuojanti medžiaga, turinti tik jai būdingą malonų kvapą, kurį suteikia medienoje esantys eteriniai aliejai. Šiandien didžiojoje rinkos dalyje dominuoja medienos gaminiai, kuriami iš medžio drožlių. Jie yra pigesni, nes natūralios medienos baldus apdirbti sunkiau. Vis dėlto įgiję drėgmės, medžio drožlių baldai tampa nelygūs, o baldų kraštai ir briaunos pradeda luptis. Be to, tokie baldai net kelis dešimtmečius skleidžia nuodingas medžiagas. Presuotos pjūvenos neretai suklijuojamos derva, kurios sudėtyje yra žmogaus sveikatai ir aplinkai labai nuodinga medžiaga – formaldehidas, sukelianti galvos skausmą, pykinimą, alergiją. Natūralaus medžio baldų gamyba renkasi ekologiškas apdailos medžiagas – vandens pagrindo laką bei aliejų, kurie nėra kenksmingi žmogaus sveikatai.

Natūralus medis – ekologiškiausia medžiaga baldų pramonėje. Baldų gamyba, kurioje naudojamos natūralios medžiagos, nesukelia jokios žalos gamtai. Nebereikalingas baldas gali būti sudegintas ar paprasčiausiai išmestas – baldas supus ir suirs į organines medžiagas, skatinančias naujos augmenijos atsiradimą, todėl natūrali mediena yra nuolatos atsinaujinanti žaliava.