Nuomojame vietą reklamai internete

Vidaus durų tipai: sistemų privalumai ir trūkumai

sulankstomos vidaus durys

sulankstomos vidaus durysTvirtos konstrukcijos vidaus durys atskiria gyvenamąsias erdves ir tampa nepriekaištingu stiliaus akcentu, traukiančiu aplinkinių žvilgsnius ir dėmesį. Itin plati durų dizaino pasiūla suteikia praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes – šiuolaikiniai konstrukcijų sprendimai derės tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Tiesa, kad būtumėte tikri durų ilgaamžiškumu ir patogumu, turite rinktis rinkoje vertinamus gamintojus ir pardavėjus. Itin svarbus aspektas – pasirinkti durų atvėrimo sistemą. Šiandien pirkėjams siūlomos standartinės, stumdomos ir sulankstomos vidaus durys.

Standartinių durų privalumai ir trūkumai

Populiariausia vidaus durų konstrukcija – atveriamos durys. Šis sprendimas puikiai tiks tradicijas ir patogumą vertinantiems pirkėjams. Be to, atveriamos konstrukcijos paprastai užtikrina kur kas geresnę garso izoliaciją. Šios durys yra įstatomos į vyrius ir gali būti atidaromos į patalpos vidų arba išorę. Paprastai naudojamos vienvėrės ir dvivėrės durys. Retesniais atvejais pasirenkamos pusiau suveriamos konstrukcijos. Technologijoms vis sparčiau žengiant į priekį, šiandien galima įsigyti specialias duris su nusileidžiančiais slenksčiais, kurie užtikrina aukštesnius garso ir termoizoliacijos rodiklius. Itin populiarios – garso nepraleidžiančios konstrukcijos, kurios puikiai tinka miegamajam ar vaikų kambariui.

Stumdomų durų privalumai ir trūkumai

Vienas moderniausių pasirinkimų – stumdomos vidaus durys, savo vietą atrandančios ne tik moderniame, bet ir klasikiniame interjere. Šios konstrukcijos užtikrina efektyvų gyvenamosios erdvės išnaudojimą ir suteikia elegancijos. Minėtasis sprendimas siūlomas greta esančių patalpų, pvz., virtuvės ir svetainės, atskyrimui. Stumdomos konstrukcijos tinka patalpoms su aukštomis lubomis ir vizualiai didina gyvenamosios erdvės plotą. Durys gali būti gaminamos iš vienos dalies arba dviejų (tokiu atveju kalbama apie praskiriamas stumdomas konstrukcijas). Durų judėjimo bėgelį galima tvirtinti tiek prie sienos, tiek prie lubų. Klientams pageidaujant, durys gali būti sustumiamos į sienos ertmę – taip užtikrinama nepriekaištinga estetika, tačiau yra reikalingi papildomi darbai, kurie reikalauja ir didesnių išlaidų. Didžiausias minėtųjų konstrukcijų trūkumas – prasto garso izoliacija. Be to, šios durys praleidžia šviesą ir kvapus.

Sulankstomų durų privalumai ir trūkumai

Ieškantiems originalumo, siūlomos sulankstomos durys, išsiskiriančios subtilia estetika. Vidaus durys sudaromos iš atskirų sekcijų, sujungtų specialiomis spyruoklėmis, kurios yra pritvirtinamos prie šarnyrinių plokštelių. Išskiriamos dviejų tipų konstrukcijos – vadinamosios „knygos“ (konstrukcijos iš dviejų sąvarų) ir „armonikėlės“ (konstrukcijos iš daugiau nei dviejų sąvarų). Pastarasis sprendimas nėra toks patogus, tačiau nepakeičiamas tuo atveju, jei pirkėjas nenori, kad durys išeitų už angos ribų. Sulankstomos durys rekomenduojamos žmonėms, vertinantiems lengvą ir originalų gyvenamųjų erdvių atskyrimą. Iš kitos pusės, minėtosios konstrukcijos negali pasigirti dideliu atsparumu ar ilgalaike eksploatacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.