Nuomojame vietą reklamai internete

Hiperplazija – būdai išgyti

Prostatos ligų gydymas

Prostatos ligų gydymas Dėl pokyčių prostatos audinyje, paveikiama viena iš svarbiausių priešinių vyro liaukų – prostata. Medicinos srities profesionalai tokį sutrikimą vadina hiperplazija. Kai kuriuose šaltiniuose liga trumpinama raidėmis GPH (gerybinė prostatos hiperplazija).

Su metais, kiekvieno vyro prostata natūraliai didėja. Pasiekus tam tikrą lygį, išsiplėtusi prostata ima spausti šlapimo pūslę bei šlapimtakius. To pasekmė – normalaus šlapinimosi sutrikimas, srovės pasikeitimas ar nuolatinis noras šlapintis. Nors tokie prostatos pokyčiai yra natūralūs ir lemiami žmogaus brandos, visgi į juos nekreipti dėmesio negalima. Priešingai nei kitos prostatos ligos (prostatitas ar prostatos vėžys), hiperplazijos nelemia vėžiniai procesai ar infekcijos. Būtent tai ir yra pagrindiniai procesai, dėl ko prostatos padidėjimas laikomas gerybiniu sutrikimu.

Kaip ir kiekviena liga, taip ir hiperplazija turi ryškius simptomus. Didžioji dalis prostatos padidėjimu besiskundžiančių vyrų teigia, kad ligos požymiai prasidėjo ir didėjo pamažu. Tačiau sergančiųjų tarpe turbūt nėra nei vieno vyro, kuris nesiskųstų padidėjusiu poreikiu šlapintis tiek dienos, tiek nakties metu. Taip pat pasikeičia ir šlapimo srovė: vyras šlapinasi ne tokia, kaip įprastai trajektorija, jis jaučia sunkumą kaskart vos nuėjus į tualetą, o pasišlapinus iš WC jam neleidžia nuolatinis šlapimo varvėjimas. Pastebima, kad hiperplazijos simptomai daugeliu atvejų yra gana panašūs, todėl prostatos padidėjimą supainioti su kažkuo kitu – visai nesunku. Visgi, kilus bent menkiausiai abejonei dėl savo sveikatos, reikėtų vykti pas gydytojus. Jie tiksliai nustato paciento diagnozę ir paskiria tinkamiausią gydymą. Hiperprazijos atveju, dažniausios iš visų prostatos ligų gydymas gali būti dvejopas: vaistais arba chirurginiu būdu.

  1. Gydymas vaistais. Prostatos ligų gydymas vaistais – gana populiarus, ypač kalbant apie hiperplaziją. Dabar yra keletas cheminių preparatų, kurie blokuoja hormonų gamybą ir prostatos didėjimą. Ligos simptomai ima mažėti palaipsniui, tačiau, jei medikamentinis gydymas paskelbiamas esant ypatingai didelei prostatai, tai gali būti ne itin veiksminga. Išskirtiniais ligos paūmėjimo atvejais yra skiriamas chirurginis gydymas.
  2. Prostatos ligų gydymas chirurginiu būdu. Jeigu kiekvieną dieną vyro būklė sunkėja, žmogus jaučia vis didesnį skausmą, galima manyti kad prostata vis labiau didėja ir spaudžia šlapimo takus ar pūslę. Siekiant išvengti komplikacijų, sveikatos priežiūros specialistai rokomenduoja chirurginį gydymą. Įvertinus sunkią paciento būklę, žmogui paskiriama operacija vietinėje nejautroje. Po tokio gydymo kurį laiką reikia praleisti ligoninėje. Bet žmogus sveiksta gana greitai. Operacijos metu į šlaplę įstatomas siauras vamzdelis, o išvešėjusi prostatos audinio dalis yra po truputį išpjaunama.

Daugiau informacijos rasite Homosanus.lt.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.