Nuomojame vietą reklamai internete

Vandens šildytuvai – ir į namą, ir į sodą

vandens šildytuvai

vandens šildytuvaiVandens šildytuvai, dar kitaip vadinami „boileriais“ – tikras išsigelbėjimas nuo miesto vandentiekio nepriklausomoms namų valdoms. Jie pašildo ir tiekia vandenį, nesukeldami jokių papildomų nepatogumų.

Vandens šildytuvo pasirinkimas priklauso nuo jo paskirties. O ją apskaičiuoti labai paprasta: tereikia išsiaiškinti, kam vandens šildytuvas bus naudojamas ir kiek žmonių juo naudosis. Žinoma, visuomet geriausia rinktis tą pardavėją, kuris garantuoja techninį aptarnavimą ar bent jau garantiją. Taip pat, svarbu žinoti, jog vandens šildytuvas bus pritaikytas ne tik naudotojų patogumui, tačiau atitiks ir patalpoje esančią instaliaciją bei atliks energijos taupymo funkciją, o ne atvirkščiai.

Norint pašildyti vandenį vasarnamyje, pakaks nedidelio galingumo ir litražo (20 – 30 l.) vandens šildytuvo. Norint ne tik išplauti indus, tačiau ir nusiprausti, tektų įsigyti didesnio galingumo (50 – 150 l.) vandens šildytuvą, o norint, jog karštas vanduo būtų visame name, reikėtų 200 – 500 l. vandens šildytuvo.

Įsigyjant vandens šildytuvą, visų pirma galvojama apie vietą ( kur jis bus montuojamas), tad norint išvengti šių nepatogumų, dažnai montuojami keli vandens šildytuvai: vienas virtuvės zonoje (kurį puikiai galima paslėpti po praustuvu ar kitoje mažai matomoje erdvėje, kitas – vonios kambaryje. Tokiu būdu vanduo patiekiamas tolygiai karštas, nereikia laukti, kol kažkas baigs praustis ir tik tada pradėti plauti indus. Tiesa, ši taisyklė galioja tik mažo galingumo šildytuvams.

Galingesni vandens šildytuvai pajėgūs aptarnauti visą namą, nesukeldami jokių nepatogumų ( laukimo ar vandens nebuvimo). Todėl čia patogiausi momentiniai vandens šildytuvai, teikiantys karštą vandenį tik tada, kai jo reikia. Tokiu būdu akivaizdžiai sutaupoma tiek vandens, tiek elektros energija.

Kietu kuru vandenį kaitinantys šildytuvai naudingi tuo pačiu kuru šildomiems namams. Jie taupo energiją, be to, nereikia rūpintis papildomomis instaliacijomis. Karštas vanduo patiekiamas greitai ir kokybiškai.

Siekiant ekonomiškiausio varianto, galima rinktis netiesioginio šildymo vandens šildytuvus. Jie veikia pasitelkdami dujų, kietojo kuro ar saulės kolektorių gaunamą energiją ir kol kas yra vadinami pačiais ekonomiškiausiais.

Besirenkant bet kurį vandens šildytuvą, svarbu atkreipti dėmesį į jo paskirtį bei nepamiršti vietos, kurioje jis bus montuojamas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.