Nuomojame vietą reklamai internete

Taisyklė „skūpas moka du kartus“ negalioja, kai mobilieji telefonai parduodami iš antrų rankų

mobilieji telefonai

mobilieji telefonaiLaikas nenumaldomai juda pirmyn. Keičiasi ne tik žmonės, bet ir jų prisitaikymas prie aplinkos. Kaip žinia, prisitaikymas prie aplinkos formuoja pačią aplinką ir formuoja ją taip, kad kuo toliau, tuo lengviau galėtumėme padaryti tai, dėl ko vaikštome ant šios žemės, kad kuo daugiau laiko liktų tam, ką iš tikrųjų mėgstame: užsisakydami maistą į namus mes sutaupome tą kelią, kurį tektų nueiti, jei norėtume patys jį įsigyti; taksi automobilį jau nesunkiai galime išsikviesti mobiliąja programėle; interneto prieinamumas pakilo į neregėtas aukštumas, tad jau bet kurioje vietoje galime prisijungti prie pasaulinio žiniatinklio ir susirasti mums reikiamą informaciją. Daugelis taip sparčiai prisitaikę prie tokio greito gyvenimo režimo, kad net nekyla klausimas – kaip tai padaryti. Visi žino, kad net mažiausioje kelnių kišenėje galima sutalpinti dešimtis filmų, šimtus protą bei atmintį gerinančių žaidimų, tūkstančius knygų ar  prieigą prie milijonų internetinių svetainių. Visą garbę, dėl šitokios gausos pramogų ir saviugdos šaltinių, gali prisiimti išmanieji mobilieji telefonai.

 Kaip išmanieji mobilieji telefonai pakeitė dešimtmečius ar net šimtmečius nusistovėjusią tvarką  vos per kelis metus?

Dar prieš pora dešimtmečių būtumėt skėsčioję rankomis, jei kas būtų paklausęs, koks oras bus kitą savaitę, kaip nusigauti iš Klaipėdos į Rygą arba kaip su Jumis susisiekti, jei vis tik prikaustėte žavios merginos dėmesį naktiniame klube. Dabar panorama su orų prognozėmis pabaigoje, krūva žemėlapių bei susitikimai iš anksto sutartose vietose yra atgyvena. Mobiliųjų telefonų rinka klestėjimo laikai eina į pabaigą, o iš rinkos juos stumia dar paklausesni – išmanieji mobilieji telefonai. Tokio, vos dešimties centimetrų ilgio ir šimto gramų, aparato pagalba galime kalnus nuversti! Žinoma, ne visai tiesiogine prasme, bet tikrai surasime tą kalną, kurio ieškome – navigacija yra ko ne kiekviename telefone. Kaip ir mobiliosios programėlės garderobo atsinaujinimui, naujų pažinčių paieškai; programėlės naudotai spintai parduoti ar įtartino lietaus debesiui patikrinti – tik, op, ir tokia informacija jau Tavo delne.

 Ką daryti, jeigu mane domina išmanusis mobilusis telefonas, bet naujo aparato kaina viršija sukauptą pinigų sumą?

Kaip jau minėjome, laikas juda į priekį šviesos greičiu – prabangą keičia dar didesnė prabanga, o, kur prabanga, ten – ir galimybė išsiskirti iš kitų. Jeigu pasivažinėjote su automobiliu ir po poros metų jis jau nebeatitinka Jūsų išsikeltų standartų, Jūs jį keičiate. Jeigu po metų Jūs vis dar dėvite tą patį rankinį laikrodį, greičiausiai, būsite išėjęs iš mados. Tai ko norėti, kai mobilieji telefonai taip sparčiai vystosi? Kai kurie žmonės nė nelaukia progos pasikeisti telefoną, kuomet senasis sugenda. Tiesą sakant, retas ir techninės garantijos termino pabaigos nesulaukia. Ir tik nedaugelis tokių aparatų pasiekia mažojo brolio rankas, nedaugelis jų atgula į stalčių ir, be abejo, retas yra tiesiog išmetamas į šiukšlių dėžę – dauguma išmaniųjų telefonų, o, beje, ir kitų elektroninių prietaisų, yra perparduodami skelbimuose internete arba laikraštyje.  Pastarasis būdas gal kiek atgyvenęs – pripažinkite, retas jaunuolis nusipirks dienraštį, kuriame aukštomis temomis diskutuoja politikai bei verslininkai. Internetiniai skelbimai yra būdas, kurio dėka už Jums patinkantį mobilųjį telefoną išleisite iki dvigubai mažesnės sumos nei reikalaujama mobiliojo ryšio operatorių salonuose. Jei atsakėme į Jūsų klausimą, atsakykite į mūsiškį – kurių galų tada pirkti brangesnį, jei tokių pat variantų sočiai internetinių skelbimų portaluose?

 Į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei vis dėlto nutariau įsigyti telefono apratą iš kito žmogaus internete?

Niekas nežada, kad liksite patenkinti pirkiniu. Tiesa. Tačiau toks pirkimo ir pardavimo būdas jau vystomas kelioliką metų, tad nei viena šių pusių nėra suinteresuota, kad ta katė būtų maiše. Nereikia būti specialistu, kad nuspręstumėte, ar pirkti prekę, jei ši nuotraukoje atrodo ne estetiškai ar net gerokai skiriasi nuo gamintojo pateikiamo modelio. Pirmasis patarimas – pirkite bent jau iš pažiūros Jūsų lūkesčius atitinkančią prekę. Antrasis patarimas – išsiaiškinkite, ar Jus dominantys mobilieji telefonai buvo įsigyti Lietuvoje prekiaujančioje įmonėje – gali atsitikti taip, jog tas telefonas yra kontraktuotas kitos šalies mobiliojo ryšio tinkle, o tai nėra būtent tai, ko ieškote. Telefono gedimai ir visos charakteristikos neatitinkančios problemos turi būti paminėtos, bet apie tai reiktų paklausti dar kartą prieš atveriant piniginę. Tai tik trys smulkūs patarimai, tačiau tinkantys visiems mobiliesiems telefonams. Be kita ko, reikia numatyti pašto išlaidas, jei pardavėjas jų neapmoka ir gyvena kitoje Lietuvos dalyje, reikia numatyti prekės grąžinimo terminą, jei esamas savininkas tai leidžia. Tai tik dar keletas niuansų, kurių negarantuoja internetiniai skelbimai.

 Tikimės, kad ne vienas Jūsų rado kažką naudingo šiame straipsnyje, tačiau taip pat nemažiau tikimės, jog tai, ką perskaitėte, yra iki kaulų smegenų Jums žinoma – tai tebuvo elementrarios taisyklės, kurių laikytis būtina yra taip pat kaip važiuoti dviračiu yra būtina lygsvara. Gerų pirkinių ir patogaus naršymo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.