Nuomojame vietą reklamai internete

Trokštamiausias moterų akmuo – deimantas

deimantas

deimantasDeimantas yra pats kiečiausias natūralus mineralas, kuris yra atsparus rūgštims ir šarmams. Deimantai susiformuoja maždaug 100 – 200 kilometrų gylyje, čia temperatūra siekia 1000 – 1100 laipsnių temperatūrą, o čia slėgis siekia net 35 – 50 kilobarų. Esant tokioms sąlygoms anglis tampa deimantu.

Deimantai tapo vienas iš trokštamiausių ir kartu populiariausių brangaakmenių visame pasaulyje. Dažnai žmonėms iškyla klausimas deimantas ar briliantas yra brangesnis? Vertinant šiuos atrodytų skirtingus dalykus, reiktų paminėti, kad briliantas tai tie pats deimantas, tačiau jie jau nušlifuoti ir turi 57 ar 58 briaunas. Kiekvienas briliantas yra deimantas, tačiau ne visi deimantai gali būti briliantais. Tik tinkamai nušlifuoti akmenys gali švytėti visomis  vaivorykštėmis spalvomis.

Neapdirbtas deimantas yra gan nepatrauklus, nes yra aptraukti geležies oksido apvalkalu, kuris yra gelsvos arba pilšvos spalvos. Ne vienas deimantas buvo sugadintas norint atrasti tobulą formą, kuri padėtų atskleisti vertingiausias mineralo savybes. Apdirbant deimantą, jam suteikiama geometriškai taisyklinga forma, pavyzdžiui apskritimo, stačiakampio, kvadrato, ovalo. Nuo šlifavimo priklauso deimanto spindėjimas. Geriausiai deimantas atspindi šviesą apvalios formos, todėl deimantų kainos, kurie yra apvalūs yra divgubai brangesni.

Pagal kokius kriterijus rinktis deimantus?

Deimantai ir briliantai yra perkami remiantis keturiais kriterijais. Kurie yra išpjovimas, skaidrumas, spalva ir svoris.

Deimantui blizgesį ir spindesį suteikia tinkamas jo šlifavimas. Deimanto žėrėjimas apibūdina deimanto šviesos išskaidymą, o taip pat ir atspindėjimą įvairių spalvų spektrų. Pernelyg plokščias deimantas dažniausiai praranda dalį šviesos per deimanto apačią, o esant per gyliam deimantui šviesa gali būti prarasti per deimanto kraštus

Deimantų spalvų gama yra gana gausi, nuo bespalvių iki juodų. Labiausiai vertinami bespalviai brangaakmeniai, tačiau šiuo metu vis labiau populiarėja juodasis deimantas, kuris yra gana retas. Didžiausias pasaulio deimantas yra 545,67 karatų svorio, jo pavadinimas „Auksinis jubiliejus“. Tai 1985 metais rastas brangaakmenis, kuris buvo skirtas Tailando karaliaus 50 – jai karūnavimo sukakčiai paminėti. Vienas karatas deimantas kaina nuo 10 000€, na o šis deimantas kainuoja apie 4 – 12 milijonų eurų.

Brilianto svoris matuojamas karatais. Vienas karatas lygus 0,2 gramui. Karatas yra daugiausiai žinomas iš keturių pagrindinių terminų, nes jis yra lengviausiai suprantamas. Ar deimantas tikras yra sunku suprasti, todėl geriausia kreiptis į šios srities specialistus, kurie išmano savo darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.