Nuomojame vietą reklamai internete

NT ekspertė Aušra Mokrikienė pataria, ką reikia žinoti parduodant būstą

Aušra Mokrikienė

Aušra MokrikienėNusprendėte parduoti būstą? Jei norite, kad viskas vyktų sklandžiai ir operatyviai, privalote bendradarbiauti su patikimu brokeriu, kuris atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti finansiškai naudingą sprendimą. Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė primena, kad būsto pardavimas – tai daug profesinių žinių reikalaujantis procesas, kuriam reikalinga profesionalo pagalba.

Sėkmingas pardavimas siejamas su penkiomis pagrindinėmis sąlygomis. Pirmiausia – pardavėjas turi nustatyti tinkamą kainą. Aušra Mokrikienė teigia, kad pernelyg dideli lūkesčiai pirkėjus gąsdina, o maža kaina verčia abejoti būsto patikimumu. Kita sėkmingo sandorio sąlyga – tinkama reklama, t. y. profesionali pirkėjų paieška. Brokerė teigia, kad tai viena prasčiausiai įgyvendinamų sąlygų, kadangi didžioji dalis pardavėjų neturi laiko reklamos plėtotei ir mano, kad pirkėjas pats susiras jų būstą. Deja, praktikoje stebimas kardinaliai priešingas rezultatas – reklamos reikalais nesirūpinantys pardavėjai neturi pakankamo susidomėjusių klientų srauto. Trečias sėkmingo pardavimo faktorius – tinkamai organizuojama būsto apžiūra. Nepamirškite, kad didžioji dalis pirkėjų, vertindami jūsų nekilnojamąjį turtą, dar nėra priėmę sprendimo. Jei norite klientą išlaikyti, turite būstą atitinkamai pristatyti. Iš čia kyla ir kita sėkmingo pardavimo sąlyga – tinkamai plėtojamos derybos, padedančios priimti abiems pusėms naudingą sprendimą. Paskutinis sėkmingo sandorio žingsnis – sklandus ir greitas būsto pardavimo įforminimas ir dokumentų paruošimas. Šiam procesui reikalingi pirminiai buto nuosavybę patvirtinantys dokumentai, inventorizacijos byla, tinkamai parengta pardavimo pažyma, skolų nebuvimą patvirtinančios pažymos, sutuoktinio sutikimą liudijantis dokumentas, jei turite nepilnamečių vaikų – ir teismo leidimas.

Nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė teigia, kad visi minėtieji sėkmingo pardavimo žingsniai reikalauja teisinių žinių ir praktinės patirties, todėl sklandžiam pardavimui reikalingas patikimas brokeris. Be to, brokeris sugeba į būstą pažvelgti objektyviai, t. y. įvertinti nekilnojamąjį turtą pirkėjo akimis. Tiesa, jei norite sklandaus ir operatyvaus pardavimo proceso, privalote bendradarbiauti su profesionalu – skirkite laiko pažinčiai su brokeriu, racionaliai įvertinkite jo asmenines ir profesines savybes. Rinkitės žmogų, kuris geba logiškai dėstyti mintis ir turi vidinio šarmo. Pasidomėkite, kokius reklamos kanalus brokeris naudoja, paklauskite, kaip sekėsi dirbti su ankstesniais klientais. Jei brokeris neturi patirties, turėtumėte būti atsargūs. Tiesa, būtų klaidinga tvirtinti, kad jaunas specialistas nesugebės įgyvendinti jūsų lūkesčių – jei brokerio akyse matote užsidegimą ir jei esate tikri, kad šis specialistas išmano nekilnojamojo turto rinką, neabejokite – šis žmogus suteiks jums profesionalią pagalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.