Nuomojame vietą reklamai internete

Įstatinio kapitalo didinimas arba mažinimas

įstatinio kapitalo didinimas

įstatinio kapitalo didinimasAteina toks metas, kai įmonė turi plėstis. Ne tik darbuotojų, paslaugų ar produktų prasme, bet ir akcininkų. Turi į įmonę ateiti naujų žmonių. Jie tai gali padaryti įsigydami papildomų akcijų. Jei nė vienas iš esamų akcininkų savo akcijų dalies nelinkęs parduoti naujiems investuotojams, pirmas žingsnis, kurį reikia atlikti – įstatinio kapitalo didinimas.

Įstatinis kapitalas didinamas atsižvelgiant į tai, kiek papildomų akcijų reikia. Tokiu būdu sukuriamos galimybės tiek AB, tiek UAB pritraukti daugiau investicijų. Yra ir kita šio reikalo pusė. Kuo didesnis įstatinis kapitalas, tuo daugiau rizikos dėl įmonės veiklos akcininkai prisiima. Pavyzdys labai paprastas. Jonas su kolega įkūrė įmonę „Jonas ir draugas“. Jie kartu įnešė minimalų įstatinį kapitalą – 2500 eurų. Dabar Jono pažįstamas nori investuoti į jų verslą, tad jonas su kitu akcininku nusprendė pasididinti įstatinį kapitalą 1000 eurų iki 3500, kad naujas investuotojas galėtų tas akcijas perimti už piniginius įnašus, žinoma.

Įstatinio kapitalo didinimas dažniausiai aktualus yra akcinėms bendrovėms, rečiau UAB, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų. Kaip jį padidinti? Reikalingi tam tikri dokumentai, darbas su notaru, „Registrų centru“. Neišmanant teisinių ir buhalterinių vingrybių tai gali būti sunkiai įgyvendinama užduotis. Dėl to rekomenduojama kreiptis į profesionalų įmonę, kurie padės su visais šiais veiksmais susitvarkyti.

Kodėl jie, o ne savas buhalteris? Pagrindinė priežastis yra ta, kad įmonės įstatinio kapitalo didinimas vyksta itin retai, tad ne kiekvienas buhalteris su tuo yra susidūręs ir vargu, ar susidurs per ateinančius 10 metų. Tuo tarpu profesionalai, teikiantys tokias paslaugas tai daro kelis kartus per mėnesį ir viską puikiai išmano. Taip sumažėja klaidų galimybė. Beje, kalbant apie klaidas… Viena iš priežasčių, kodėl yra vykdomas įstatinio kapitalo mažinimas, yra ta, kad buvo pridaryta nemažai klaidų didinant kapitalą. Šios srities profesionalams dažnai tenka srėbti kažkieno kito pridarytą „jovalą“, o tai reikalauja itin aukšto išmanymo lygio ir patirties.

Įstatinio kapitalo didinimas kainuoja nelabai daug. Jei visos procedūros atliekamos internetu, naudojant elektroninį paršą, kainuoja apie 190 eurų. Jei notaro biure – kiek brangiau – 299 eurų. Įstatinio kapitalo mažinimas bet kuriuo atveju kainuoja 299 eurus, nes tai kur kas sudėtingesnė procedūra.

One thought on “Įstatinio kapitalo didinimas arba mažinimas

  1. Visus reikalus susijusius su įmonių steigimu ar plėtra reikėtų palikti profesionalams, jei atliekamas veiksmas yra daromas pirmą kartą. Labai dažnai nepatyrę verslininkai pasimeta biurokratijos labirintuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.