Nuomojame vietą reklamai internete

Kodėl atsiranda raumenų silpnumas?

Raumenų jėgos nepakankamumas – tai būklė, kai net ir maksimalių pastangų nepakanka pilnam raumens susitraukimui. Trumpalaikis raumenų silpnumas gali atsitikti ir visiškai sveikiems žmonėms, pavyzdžiui po sunkių fizinių krūvių. Tačiau pastovi tokia būklė be priežasčių, liudija apie sveikatos problemas. Tokiais atvejais yra būtina pasirodyti gydytojui, kuris savo ruožtu padės nustatyti tikrąsias negalavimo priežastis ir paskirs gydymą. Yra įvairūs būdai kaip kovoti su raumenų silpnumu ir jie priklauso nuo tikslios diagnozės. Kai kurių susirgimų atveju teks gydytis vaistiniais preparatais, kitais atvejais padės fizioterapiniai metodai, o kartais teks susidurti ir su chirurginiais gydymo būdais arba skirtingų metodikų kompleksu. Kalbant apie fizioterapinius gydymus, vienas iš raumenų stiprinimo būdų yra fizioterapija, apie kuria daugiau galiam sužinoti čia: https://alfasteps.com/paslaugos/kineziterapija/.

Grįžtant prie raumenų silpnumo atsiradimo priežasčių, tai tarp pagrindinių galima įvardinti šias:

  • Lėtinio nuovargio sindromas – patologinė būklė, kai nuovargis nedingsta net ir po pilnaverčio poilsio.
  • Raumenų distrofijos – retų susirgimų grupė, kurių metu rankų, kojų ar nugaros raumenyse vyksta distrofiniai procesai. Vienu iš pirmųjų raumenų distrofijos simptomu yra progresuojantis skirtingų raumenų grupių silpnumas.
  • Miastenija – autoimuninis susirgimas, kurio metu organizmas gamina ypatingus antikūnius, kurie trikdo nervomuskulinį perdavimą.
  • Periferinė neuropatija – periferinių nervų pažeidimas, kurio priežastimi gali būti lėtiniai susirgimai, tokie kaip cukrinis diabetas.
  • Uždegiminė miopatija – reumatinis susirgimas, pažeidžiantis skelėtini raumenyną.
  • Skydliaukės susirgimai – nervomuskuliniai sutrikimai atsiranda tiek esant skydliaukės funkcijos sumažėjimui (hipotirozė), tik ir padidėjimui (tireotoksikozė).
  • Poliomielitas – ūmus infekcinis susirgimas, pažeidžiantis nervų sistemą.
  • Per didelis kalcio kiekis kraujyje.
  • Per ilgas lovos režimas ir kai kuri kiti.

Taip pat reikėtų įvertinti raumenų susilpnėjimo atsiradimą skubiais atvejais, tai pavyzdžiu staiga atsiradęs silpnumas gali būti smegenų kraujotakos sutrikimo (insulto) signalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.