Nuomojame vietą reklamai internete

Kas yra endokrinologas?

 Daugelis turbūt žino, kad mūsų endokrininė sistema yra atsakinga už visas gyvybines funkcijas. Ji valdo vidaus sekrecijos liaukas, kurios gamina hormonus, aktyvias medžiagas, padedančias reguliuoti medžiagų apykaitą. Be šios sistemos veiklos mes neišgyventume. Sutrikus šiai sistemai, pasireiškia vienas pagrindinių požymių – skydliaukės padidėjimas. Ši vieta yra atsakinga už hormonų gamybą. Taip pat sutrikus endokrininei sistemai, atsiranda ir diabetas. Jis išsivysto nuo kasos gaminamų hormonų trūkumo. Sutrikus endokrininei sistemai gali atsirasti ir tokios ligos kaip akmenligė ar kaulų retėjimas, kur požymiai retai yra jaučiami tiesiogiai, o dažnai sužinoma jau pajutus pasekmes, mėšlungį ar galūnių tirpimą.

Dėl to svarbu profilaktiškai tikrintis sveikatą, atlikti visus reikalingus tyrimus ir apsilankyti ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir nuvykti išsitirti į didesnę sveikatos priežiūros instituciją, kur dirba įvairių medicinos sričių kvalifikuoti specialistai, galintys nuodugniai jus pažiūrėti ir identifikuoti galimas sveikatos problemas, įvardinti rizikas ar paskirti reikalingą gydymą bei medikamentus.

Kitas svarbus dalykas – neignoruoti organizmo siunčiamų signalų ir simptomų, kurie susiję su prasidedančia liga. Tikrai nereikia numoti ranka ir užsiimti savigyda. Geriau nebijoti kreiptis ir klausti savo gydytojo, kuris atliks profilaktinį sveikatos patikrinimą, nusiųs atlikti reikalingus tyrimus ir jums apibūdins jūsų sveikatos būklę, remiantis tyrimų diagnostiniais rezultatais. Visada geriau klausti ir laiku kreiptis į reikalingą specialistą, pavyzdžiui endokrinologą, kuris įvertinęs jūsų endokrininės sistemos būklę, galės laiku pritaikyti įvairias prevencines priemones, kurios jums leis būti sveikiems, ir jaustis darbingai bei energingai. Neignoruokite savo organizmo siunčiamų signalų, stenkitės laikytis darbo ir poilsio režimo ir nesijauskite nepatogiai, jei eilinį kartą kreipsitės į savo šeimos gydytoją ar kitus specialistus ieškodami reikalingos informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.