Nuomojame vietą reklamai internete

Ką reikia žinoti apie oras-oras katilus?

Šiluminiai siurbliai – vis didesnį populiarumą įgaunantys alternatyvaus namo apšildymo prietaisai. Jie ypač efektyvūs pasyviuose namuose, kuriuose nėra didelio šilumos poreikio ir ganėtinai žemas šilumos praradimas. Tokiomis sąlygomis šilumos siurblys oras-oras tampa ypač efektyviu ir nereikalauja papildomos energijos, kuri didina eksploatacines išlaidas. Toks siurblys dažnai naudojamas vėdinimo sistemose, kuriose yra tik vienas šilumokaitis.

Panašiai kaip ir rekuperatoriai, šie šilumos siurbliai naudoja patalpose esantį orą, kaip energijos šaltinį. Viduje esantis šilumokaitis „atima“ energiją iš atidirbto oro ir perduoda ją paduodamam iš lauko šviežiam orui. Tam kad šilumos siurblys oras-oras būtų efektyviausias, svarbu, kad namas būtų sandarus ir jo šilumos praradimai neviršytų 10 W vienam kvadratiniam metrui. Kitu atveju jam bus reikalinga papildoma energija, kad galėtų sušildyti paduodamą orą. Oro grynumui užtikrinti galima naudoti įvairius filtrus, užtikrinančius jo švarą ir tinkamumą.

Priklausomai nuo namo energinio efektyvumo, šilumos siurbliai oras-oras gali būti naudojami tiek po vieną tiek ir kartu su kitomis namo šildymo ar vedinimo sistemomis. Kaip jau minėjome, jie ypač tinka pasyviems namams, tačiau tai nereiškia, kad jų negalima naudoti senesnės statybos patalpose. Čia svarbu tik užtikrinti pastato izoliaciją, tam kad galima būtų efektyviai reguliuoti oro cirkuliavimą jo viduje. Taip pat reikia nepamiršti, kad šilumos siurbliai oras-oras naudoja ortakius šilumos paskirstymui patalpose, o tam gali tekti gręžti angas jau esamose sienose ir pertvarose, kas kartais gali būti kiek sudėtinga. Be to tokie šilumos siurbliai tinka ir tokioms patalpoms, kurios nereikalauja pastovaus šildymo. Tai gali būti įvairūs loftai, studijos, sandėliai, sporto salės, žiemos sodai, garažai ar net užmiesčio sodybos, kuriose šeimininkai praleidžia tik savaitgalius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.