Norint nusipirkti kokį nors daiktą paprastai ieškoma tokio, kuris būtų neprastesnis už turimą. Pavyzdžiui, automobilis dažniausiai įsigyjamas naujesnis, telefonas su geresne kamera. O kaipgi laikrodžiai? Kaip įsigyti tokį, kuris būtų pranašesnis už tą, kurį segite dabar?
Kaina – vienas iš svarbiausių kriterijų
Kaina kone visose srityse atlieka nepaprastos svarbos vaidmenį. Laikrodžiai – tai paradokso liudijimas. Kodėl? Nes ne visada nudžiugina žemiausios kainos. Štai perkant „Rolex‘ą“ junginys „žema kaina“ netgi atrodo komiškai.
Tad kaina yra vienas iš svarbiausių kriterijų, bet norint įsigyti vienaip ar kitaip geresnį laikrodį greičiausiai bus ieškoma kiek didesnėje kainų kategorijoje. O ir šiaip malonu, jei laikui bėgant pavyksta gauti didesnį atlyginimą ir pasidovanoti brangesnį daiktą.
Didesnis – nebūtinai geresnis
Įdomu tai, kad didesni laikrodžiai nelaimi prieš mažesnius. Daugelis žmonių pasakytų, kad geriausiai ant riešo atrodo toks laikrodis, kuris yra ne per didelis. Bet jei dabar segite tokį, kuris, jūsų manymu, mažokas ar didokas, vadinasi, galite vadovautis šia ypatybe.
Kokie patarimai perkant internetu? Čia būna pateikiami matmenys, tad pirkėjai neprašauna atsižvelgę į šį kriterijų.
Ar gamintojo vardas turi reikšmės?
Dar vienas klausimas, kurį reikia išnagrinėti, yra gamintojo vardas. Taip, garsių gamintojų laikrodžiai savininkus džiugina kokybe. Bet ar turint, pavyzdžiui, „Orient“, kitą irgi geriausia rinktis būtent šio gamintojo? Kodėl ne, jei atrandate jums patinkantį produktą. O jei randate dailų kitos žinomos kompanijos gaminį, pavyzdžiui, „Casio“? Tuomet įsigykite tai, kas patraukė dėmesį, ar tai būtų „Orient“, ar „Casio“, ar kito prekės ženklo šedevras.
Atsparumas drėgmei, vandeniui
Viena iš ypatybių renkantis laikrodį yra atsparumas drėgmei, vandeniui. Ši ypatybė žymima raidėmis WR (water resist). Tikėtina, kad ieškosite aksesuaro, kurio rodikliai būtų geresni. Viskas priklauso nuo poreikių.
Pirkimas internetu
Laikrodžiai, pasižymintys puikiais parametrais ir siūlomi palyginti priimtinomis kainomis, įsigyjami tiesiog internetu. Būtent perkant virtualiu būdu pavyksta nusipirkti laikrodį, pranašesnį už dabartinį.
Kelionė po virtualias lentynas – tai galimybė išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį produktą. Produktą, kuris kasdien džiugins.
Sprendimas subjektyvus
Kad ir ką sakytume, laikrodžiai yra tokia prekė, kuri įsigyjama subjektyviai. Juk neklausite savo pusbrolio ar kaimynės, kokie laikrodžiai jiems labiausiai patinka. Vadovausitės savo skoniu, ieškosite sau priimtino aksesuaro.
Sprendimas subjektyvus, ir net jei kas nors stengiasi įbrukti vienokį ar kitokį laikrodį, verdiktą turite tarti jūs. Nes laikrodį segėsite jūs, kasdien jį užsisegsite ir atsisegsite jūs. Jis rodys valandas būtent jums.
Laikrodžiai – įdomi, netgi intriguojanti tema. Kalbant apie juos labai svarbu yra dizainas, tačiau atsižvelgiama ir į funkcionalumą. Riešo aksesuarai – tai ir filosofija. Kaina – dar vienas savitas niuansas. Tema įvairiapusė, o laikrodžio pasirinkimas – procesas, reikalaujantis atsakomybės ir apgalvojimo.