Sužinojau apie juos per vėlai, kai mano paties vaikai jau iškentė visus dantų dygimo skausmus. Dėl to iš savo paties patirties negaliu sakyti, kad jie padeda. Tačiau teko kalbėtis su mamomis ir tėčiais, kurie gintarinius karolius vaikams uždėjo vos po kelių mėnesių nuo gimimo. Dantų skausmų jie nenuėmė, nes gintaras nėra nuskausminamasis vaistas, tačiau temperatūros numušimas buvo stebimas iš tikrųjų. Be to tėvai sutiko, kad su karoliais esantys vaikai turi mažiau bėdų dėl kvėpavimo ligų – bronchito, astmos, anginos ir t.t.
Kitas momentas yra žaidimas. Gintariniai karoliai kūdikiams pasitarnauja ir kaip žaislas, kurį galima dėti į burną ir taip pažinti mažus rutuliukus. Jie pernelyg maži, kad jais būtų galima užspringti, be to sumegzti mazgeliais, tad net pertraukus karolių virvutę, visi karoliukai nepabyra ant grindų ar lovytėje. Pats nešioju karolius ir galiu drąsiai pasakyti, kad jie tikrai tvirti. Kalbintos mamos sakė, kad jų vaikai sugraužė dvejus karolius tuo sunkiuoju dantų dygimo metu…
Gintariniai karoliai gaminami Lietuvoje, iš Baltijos gintaro. Nesakau, kad iš lietuviško, nes tai nebūtų visiška tiesa. Tokių kiekių gintaro, kokių reikia karolių ir kitų juvelyrinių dirbinių gamybai Lietuvos paplūdimyje nėra. Gintaro žaliava yra atsivežama iš Kaliningrado srities, kur veikia vienintelė pasaulyje atvira Baltijos gintaro kasykla (Palvininkai arba rusiškas pavadinimas Jantarnoje), taip pat iš specialių gintaro rinkėjų. Keistas paradoksas, bet ir su linu yra tas pats, nes tokio dalyko, kaip lietuviškas linas irgi nėra – jis atsivežamas iš Lenkijos arba Prancūzijos.
Gintariniai karoliai yra puiki dovana ne tik svečiams iš užsienio, bet ir saviems – lietuviams. Amžius visiškai nesvarbu, nes galima gintarus dovanoti ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiems, ir pagyvenusiems žmonėms. Net verslininkams galima dovanoti, nes gintaras ramina, be to apsaugo ir nuo radiacijos, kurią skleidžia monitorius ir mobilus telefonas. Juos nešioti reikia ant nuogo kūno, taigi po marškiniais ir kaklaraiščiu niekas nepastebės šios raminančios ir priemonės. Gintaras – puikus antialergenas, padedantis kovoti organizmui su įvairiomis alergijomis, todėl jį nešioti rekomenduojama alergiškiems žmonėms. Aišku, cheminių ir homeopatinių vaistų jis neatstoja, tačiau kažkiek padėti gali. Medicininė paslaptis jau seniai atskleista – tai sukcino rūgštis, kurios yra ir mūsų organizmuose. Baltijos gintaras šios medžiagos turi net 8%, todėl ir yra toks vertinamas dėl gydomųjų savybių, bei grožio.
Mano manymu gintaras Lietuvoje galėtu būti daugiau populiarinamas, o tai dabar kur pasisuksi visur auksas. Tad ačiū už straipsnį.