Nuomojame vietą reklamai internete

Seno šiferio keitimas – būtinybė, o ne mados reikalas

Būsto remontas – iššūkis, pareikalaujantis tiek geležinės kantrybės tiek ir, aišku, plačiai atvertos piniginės. Ne paslaptis, jog itin didelę biudžeto dalį „atsiriekia“ nauja stogo danga. Aišku, naujai dažytas fasadas, tvora bei kruopščiai išpuoselėta pievelė nesukels didelio įspūdžio, jei akis badys akivaizdžiai senas ir estetiškai nepatrauklus (apie geras eksploatacines savybes galima nekalbėti) stogas. Pasitaiko nemažai situacijų, kai seno šiferio keitimas – ne noro, tačiau būtinybės klausimas.

Seno šiferio keitimas gali būti susijęs ne su estetika, tačiau sąmoningu noru puoselėti savo bei aplinkinių sveikatą. Šiferis, kuris daugybę metų dengdavo mūsų tėvų bei senelių namų stogus, savo sudėtyje turi itin pavojingo asbesto. Tai – toksiška medžiaga, galinti sukelti rimtą pavojų žmogaus sveikatai ar…net gyvybei. Plaučių ligos ar net vėžiniai susirgimai – diagnozės, kurių priežastimi gali būti ir šiferis (gyvenimas per brangus, jog rizikuotume, ar ne?). Aišku, vos tik įėjus į pastatą, kurio stogas dengtas šiferiu, blogai nepasijusi: asbestas – tarsi tiksinti bomba, kurios žala gali pasireikšti net po 30 metų.  Statistika baugina: asbestas kaltas net dėl 20 tūkst. gyvybių, kurių per metus netenka Europa…Nieko keisto, jog Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, gaminiai iš asbesto yra seniai uždrausti. Suvokiant, jog seno šiferio keitimas – finansiškai sunkus procesas, gyventojai kurį laiką galėjo pasinaudoti ir Europos Sąjungos parama.

Uždraudus asbestinio šiferio gamybą ir prekybą, žmonėms, nusprendusiems keisti stogo dangą, liko iš tiesų dar daug galimų alternatyvų (tiek daug, jog galvą dėl plataus pasirinkimo skaudės). Užsukę į statybinių medžiagų parduotuvę, galite tikėtis profesionalios bei objektyvios konsultacijos (aišku, jei pastarojoje parduodama daugiau nei viena dangos rūšis), tačiau ir patiems rekomenduojama susipažinti su kiekvienos alternatyvos niuansais bei kriterijais, svarbiais šią renkantis. Spręsdami, kuris stogo dangos tipas yra tinkamiausias jūsų atveju, atkreipkite dėmesį į:

  • medžiagos ilgaamžiškumą;
  • medžiagos atsparumą nepalankiems aplinkos reiškiniams;
  • medžiagos atsparumą ugniai
  • dangos tinkamumą esamai stogo konstrukcijai;
  • medžiagos kainą (svarbu ne „pliki“ skaičiai, bet kainos ir tarnavimo laiko santykis);
  • dangos montavimo savybes.

Nepagailėjus laiko tinkamiausios stogo dangos paieškai, bus galima džiaugtis efektyviausiais rezultatais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.