Nuomojame vietą reklamai internete

Vietos, kurias būtina aplankyti Kipre

poilsis Kipre

poilsis KipreKiekvienos atostogos, taip pat ir poilsis Kipre, turėtų būti verti išleistų pinigų ir atostogų laiko. Juk esate bent kartą gyvenime buvę atostogose, kai vis kažkas nepasiseka – susiduriate su problemomis viešbutyje, liekate apvogtas vietinių kišenvagių, paragaujate ne itin gardaus ar net nešviežio maisto ar tiesiog nusiviliate pačia aplankyta šalimi ir vos vietomis. Tačiau galime nuraminti – poilsis Kipre bus tikrai įsimintinas ir eisis be menkiausių nesklandumų, jeigu prieš tai susidėliosite kruopštų planą, kurias vietas žadate aplankyti. O mes rekomenduojame aplankyti būtent šias vietas:

Kalavasos-Tenta. Tai iš neolito laikų likęs ir mūsų laikais atrastas statinys, tiksliau jo likučiai, kurie iš išorės visai nežavi, tačiau suvokus, kad archeologai atrado išlikusias statinio detales, priskiriamas neolito laikams (apie 8 tūkst.m.pr.Kr), šis istorinis palikimas tikrai atrodo neįtikėtinas.

Kolossi pilis. 1210 metais pastatyta viduramžių riterių, ši pilis vėl buvo atstatyta 1454-aisiais Luiso de Magnac. Nuo tų laikų nepaliesta viduramžių pilis taip pat stovi ir šiandien- sveika ir išlikusi.

Pafosas. Tai, galima sakyti, miestas-istorijos vadovėlis. Čia išlikę galybė Romos imperijos laikų architektūrinių likučių ir griuvėsių. Čia galima atrasti UNESCO saugomus senovinių teatrų likučius, romėniškas mozaikas, fortus, kaimelių likučius ar kapavietes.

Omeriye Hamam. Tai Nikosijos senamiestyje išlikusi ir savo paskirčiai vėl prikelta senoji turkiška pirtis. Čia ne tik išlaikyta XIV a. architektūra ir interjeras, bet ir pats pirties veikimo principas. Šioje vietoje galima atsipūsti pagal autentiškas viduramžių tradicijas.

Buffavento pilis. Tai kalnų pilis, pastatyta beveik 1 km virš jūros lygio. Čia kadaise buvo įrengta observatorija, vėliau nuo visuomenės atribotas kalėjimas, o dabar keliautojai gali grožėtis pilies likučiais ir nuo kalno atsiveriančiu fantastišku vaizdu.

Limasolis. Šiame mieste būtina apsilankyti, jeigu esate vyno gerbėjas. Čia, visai kaip senovės Graikijoje, vyksta vyno šventės, karnavalas, teatro festivaliai. Šiame mieste yra išlikę daug archeologinių vietovių, ypač tų, kurios statytos Afroditės garbei.

Taigi, Kipre tikrai nenuobodžiausite, o net gi pasisemsite istorinių žinių, ir grįšite iš atostogų ne tik pailsėjęs, bet ir dvasiškai praturtėjęs.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.