Nuomojame vietą reklamai internete

Nauji butai Vilniuje ar senos statybos daugiabučiai? Privalumai ir trūkumai

nauji butai Vilniuje

nauji butai VilniujeVis daugiau žmonių galvoja apie nuosavą būstą. Tiesa, apsispręsti dėl pirkinio nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Itin didelė butų pasiūla verčia suabejoti net ir tvirtai apsisprendusius pirkėjus. Daugiausia diskusijų kelia naujos ir senos statybos busto pasirinkimas. Nors nauji butai Vilniuje žavi savo estetiniais niuansais ir funkcionaliu erdvės išplanavimu, senos statybos daugiabučiai yra kur kas pigesni, pasižymi geresne infrastruktūra ir turi nemokamas automobilių stovėjimo aikšteles.

Naujos statybos namai

Nauji butai Vilniuje vertinami jaunų šeimų, norinčių aplink save matyti jaunesnius kaimynus ir ieškančių estetiškai patrauklios ir švarios gyvenamosios erdvės. Naujos statybos daugiaaukščiai išsiskiria tvarkingomis laiptinėmis, jaukiais vidiniais kiemeliais ir patogia erdve vaikų žaidimams. Negalima pamiršti ir praktiško būsto išlaikymo niuansų – naujos statybos namai vertinami dėl itin mažų šildymo kainų. Be to, naujos statybos butus vertina ne tik pirkėjai, bet ir kredito įstaigos, finansuojančios didesnę dalį perkamo buto kainos. Bankų kriterijus labai aiškus ir paprastas – vertinami tie būstai, kuriuos ateityje bus galima kur kas lengviau parduoti.

Vertindami naujos statybos daugiabučių privalumus, negalime pamiršti ir jų trūkumų. Vienas dažniausiai gvildenamų rūpesčių yra automobilio stovėjimo aišktelės. Paprastai šalia minėtųjų namų įrengiamos gano mažos aikštutės, talpinančios minimalų kiekį transporto priemonių. Kitaip sakant, pirkdami naują butą, būsite priversti pagalvoti ir apie mokamą stovėjimo aikštelę ar garažą. Nepamirškite, kad dažniausiai naujos statybos daugiabučiai statomi atokesniuose miesto rajonuose, todėl susisiekimas viešuoju transportu gali kelti rimtų sunkumų.

Senos statybos namai

Priešingai nei nauji butai Vilniuje, senos statybos daugiabučiai pasižymi kur kas geresne infrastruktūra – daugelis mikrorajonų įkurti patogioje vietoje ir turi išplėtotą viešojo transporto sistemą, todėl jums nekils sunkumų dėl kelionės į darbą ar vaikų vežimo į mokyklą. Beveik visi senos statybos namai drauge su butu siūlo ir sandėliukus ar rūsius, nereikalaujančius iš pirkėjo papildomų investicijų. Erdvūs kiemai turi nemokamas stovėjimo aikšteles, todėl rimtesnių sunkumų dėl automobilio laikymo taip pat nepatirsite.

Didžiausia problema, su kuria susiduria praktiškai visi senos statybos namai, yra itin prasta namo techninė būklė. Net ir tuo atveju, jei jūsų pasirinktas butas yra tvarkingas ir gražus, bendras namo stovis gali būti labai prastas. Be to, senos statybos daugiabučių laiptinės būna tamsios ir netvarkingos, o inžinerinės sistemos – nebetinkamos naudojimui. Itin daug klausimų kelia ir milžiniškos būsto šildymo kainos. Deja, net ir sėkmingai renovuoti namai negali užtikrinti mažų šildymo sąskaitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.