Specialistai sutinka – šuns kailis, jo tankumas ir žvilgesys parodo bendrą augintinio sveikatos būklę. Sergančio šuns kailis bus išsausėjęs, oda – pleiskanota, o kailis intensyviai slinks. Vienas svarbiausių faktorių, užtikrinančių gerą kailio būklę – subalansuota mityba. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad tinkamai parinkti maisto produktai ir apgalvotas mitybos racionas ne tik pagerins bendrą kailio būklę, bet ir užtikrins gerą augintinio savijautą.
Veterinarai primena, kad maistingų medžiagų trūkumas gali keisti augintinio kailio ir odos struktūrą. Paprastai tokie sutrikimai sukelia niežulį ir pleiskanas, retesniais atvejais – odos uždegimą. Be to, dėl nesubalansuotos mitybos kailis tampa labai sausas ir praranda natūralų žvilgesį. Jei pastebėjote bent vieną iš minėtųjų požymių, turėtumėte nieko nelaukdami kreiptis į veterinarus, kurie padės nustatyti, kokių medžiagų trūksta jūsų augintiniui. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad paprastai tokiu atveju užtenka peržiūrėti šuns mitybos racioną ir atitinkamai jį subalansuoti.
Kailio struktūra gali keistis dėl įvairių priežasčių, tačiau paprastai kalbama apie baltymų, amino rūgščių, nesočiųjų riebiųjų rūgščių, vitaminų ir mineralų stygių. Kai kuriais atvejais problemų gali sukelti ir alergija ėdalui. Kad išvengtumėte rūpesčių ir užtikrintumėte subalansuotą mitybos racioną, visų pirma įsitikinkite, kad ėdalas turi pakankamai baltymų ir amino rūgščių. Pastarųjų medžiagų trūkumas skatina kailio retėjimą, be to, plaukai ima ne tik lūžinėti, bet ir kur kas lėčiau atauga. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad paprastai minėtosios bėdos siejamos su jauno amžiaus šuniukais, kurių mitybai skiriamas per mažas dėmesys.
Mineralų trūkumas paprastai lemia medžiagų apykaitos problemas arba mineralinių junginių disbalansą. Veterinarai dažniausiai kalba apie jodo, cinko ir natrio trūkumą. Pastarasis siejamas su odos sausumu ir kailio slinkimu. Cinko trūkumas paprastai būdingas šunims, kurie ilgą laiką buvo maitinami vien tik košėmis. Dėl mineralų trūkumo gali atsirasti odos pigmentacija, be to, gali suaktyvėti kailio slinkimas. Jodo trūkumas tampa nuplikimo ir, kai kuriais atvejais, įvairių alerginių reakcijų priežastimi. Panašias problemas sukelia ir nesočiųjų riebiųjų rūgščių trūkumas – šuns kailis pasidaro sausas, plaukai ima lūžinėti, o oda pradeda luptis. Specialistai primena, kad daug sunkumų kelia ir vitaminų trūkumas. Paprastai augintinio organizmui trūksta vitamino A ir biotino. Tiesa, negalima pamiršti, kad hipervitaminozė yra tokia pat pavojinga kaip ir avitaminozė.
Jei norite pasirūpinti augintinio sveikata ir padėti gyvūnui išlaikyti sveiką ir žvilgantį kailį, privalote reguliariai lankytis pas veterinarą ir skirti daugiau dėmesio kasdieniam šuns mitybos racionui.