Kiekvienos įmonės veikloje yra daug skirtingų procesų, iš kurių susidaro visas kelias kuriuo prekė arba paslauga pasiekia užsakovą. Gamybinėse organizacijose, šis kelias būna gerokai ilgesnis, o tai reiškia, kad ir procesų skaičius čia yra didesnis nei kitur. Tam, kad ši procesai būtų maksimaliai sustyguoti ir leistų efektyvinti darbą, įmonės diegia Gamybos procesų valdymo programas (ERP). Yra keli pagrindiniai veiksniai, kurie parodo, jog organizacijoms reikia pradėti galvoti apie tokių sistemų diegimą. Štai keli iš jų:
- Augimas. ERP sistemos padeda suvaldyti verslo augimą, todėl tinka augančioms, užaugusioms, arba planuojančioms staigų augimą įmonėms.
- Veiklos problemos. Tokios sistemos padeda sutvarkyti procesus ir sustyguoti veiklą.
- Susijungimai ar įsigijimai. Pavyzdžiui kai motininė kompanija siekia, suvienodinti sistemas savo padaliniuose.
- Pasenusios sistemos. Jie turimi įrankiai nebepatenkina verslo poreikių ir nėra galimybės jų atnaujinti, adekvačiomis investicijomis.
- Strateginė kryptis. Organizacijose, kurių vadovai yra linkę mąstyti progresyviai, gali numatyti veiklos kryptyje ERP sprendimų diegimą.
Tarp daugybės privalumų, kuriuos suteikia gamybinių procesų valdymo sistemos verta paminėti tokias kaip pažangias verslo ataskaitas, kurios tampa įmanomos dėl visų duomenų kaupimo vienoje vietoje. Taip pat vienas svarbesnių veiksnių yra pagerėjęs klientų aptarnavimas. ERP įsiteikia prieigą prie kliento informacijos, padeda greičiau reaguoti į užklausas ir užsakymus, tiksliau prognozuoti gamybą ir taip laikytis numatytų terminų. Žinoma jos padeda ir taupyti, nes pagerėja tiek tiekimas, tiek pati gamybą. Atsiranda galimybė įvertinti žaliavų pirkimo sąlygas ir patobulinti arba atsisakyti efektyvių sprendimų. Na ir žinoma ERP suteikia labai svarbų rodiklį kiekvienam verslui – greitį, tiek kalbant apie sprendimų priėmimą tiek ir apie duomenų apdorojimą ar ataskaitų ruošimą.