Nuomojame vietą reklamai internete

Ar sudėtinga įsirengti dujinį katilą namuose?

Įtemptas gyvenimo tempas ir nesibaigiantys rūpesčiai dėl buitinių problemu verčia galvoti apie paprastesnius šildymosi būdus. Visiems įprastu tradicinius kieto kuro katilus iš rinkos išstumia modernesni ir ekonomiškesni. Jei netoli planuojamo statyti namų kvartalo yra dujų trasa, tai didelis privalumas nes įsirengti namuose dujnį šildymą nebus taip brangu nes vieno metro vamzdžio atvedimo kaina yra didesnė nei 100eur, o kur dar dokumentų ir projekto paruošimas bei patvirtinimas ir jų mokesčiai.

Dujinis katilas kai šalia nėra dujotiekio

Dujų katilo įrengimas namuose įmanomas ir be dujų tiekėjo, Tai įprasta praktika kaimo vietovėse kur žmonės nori gyventi patogiau ir todėl gamtines dujas vežasi balionais į namus arba užsisako atvežimą iki durų. Norint įsirengti šį montavimą, reikia lygegriačiai sujungti bent 3-4 dujų balionus kad būtų pakankamas rezervas nepertraukiamam katilo darbui šaltesnėmis dienomis. Dujų balionus reikia nuolat pakeisti, tai reiškia, kad lauke turite būti įsirengę gerai vėdinamą dujų balionų saugyklą.

Standartinis įrengimas

Jei šalia jūsų sklypo pravesta dujų trasa, dujinių katilų montavimas  bus vienas racionalesnių ir nesunkiai įgyvendinamų sprendimų kurį galite pasirinkti šiandien. Montuojant dujų katilą turi būti atsižvelgta į keletą pagrindinių reikalavimų, kurių neišpildžius statybos inspekcija gali patikrinti ir pareikalauti padaryti pakeitimus kol tai atitiks saugumo reikalavimus. Vienas iš tokių reikalavimų yra gera katilinės ventiliacija, į lauko pusę atveriamas langas, ne mažesnis nei metro atstumas nuo kitų šildymo šaltinių. Dujinio katilo prijungimas su įžeminimu, dujų vamzdžius pravedant nuo lauko iki katilo, visur kur sienoje yra gręžiamos angos, dujų vamzdis turi būti apsaugotas didesnio diametro storu vamzdžiu kuris veikia kaip šarvas. Tai reikalinga tam, kad gniuždymo atveju, plytos ar blokeliai nesuspaustų dujų vamzdžio ir nebūtų dujų nuotėkio. Įrengus dujų katilą katilinėje, būtina dūmų ir dujų nuotėkio davikliai kuriuos rekomenduojama prijungti į saugos tarnybos pultą, nelaimės atveju būtų galima staigiai reaguoti ir perduoti informaciją gaisrinei ir dujų avarinei tarnybai. Kasmetinis valymas ir katilo darbo patikrinimas taip pat yra būtinas tačiau ne visi tam skiria reikiamą dėmesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.