Benzininiai trimeriai yra nepakeičiami kai reikia nupjauti žoles šalia pastatų, medžių ir kitų objektų, jie taip pat puikiai įveikia sustabarėjusias piktžoles ir krūmus. Todėl šie įrankiai stovi beveik kiekvienos sodybos sandėlyje. Kad prietaisą būtų saugu naudoti ir jis tarnautų visą sezoną, reikia laikytis instrukcijos, kurioje nurodoma kaip turėtų būti prižiūrimos trimerių dalys.
Dalys, kurias reikia tikrinti prieš kiekvieną pjovimą
Dažniausiai užsiteršia oro ir degalų filtrai, todėl šios trimerių dalys yra tikrinamos prieš kiekvieną įrankio naudojimą. Oro filtrą išvalyti nėra sunku. Uždarykite svirtį šalto variklio paleidimui. Atlaisvinkite oro filtro dangtelio rankenėlę ir nuimkite oro filtrą. Suspaustu oru nupūskite nuo jo nešvarumus. Jeigu nešvarumai prilipę, nenusipučia šią detalę pakeiskite.
Degalų filtro keitimas: metaliniu ar kitu kietu daiktu ištraukite degalų filtrą iš degalų bakelio, nuimkite seną filtrą nuo žarnelės ir uždėkite naują, sugrąžinkite jį atgal į bakelį.
Jeigu jums reikalingos atsarginės trimerių dalys – oro ir degalų filtrai, jas galite rasti interneto parduotuvėje agropartsbaltija.lt.
Trimerių dalys kurioms reikalinga priežiūra kas mėnesį
Prižiūrėti reikia ir kitas įrankių detales. Trimerių dalys, kurias reikia tikrinti kartą per mėnesį:
Uždegimo žvakė. Kartą per mėnesį matuokite tarpelį tarp žvakės kontaktų, jis turėtų būti instrukcijoje nurodytų išmatavimų. Patikrinkite ar nesusidėvėjęs elektrodas, ar ant izoliacinės medžiagos nėra degalų nuosėdų.
Karbiuratorius. Ką tik iš gamyklos į pardavimus patekęs prietaisas turi idealiai sureguliuotą karbiuratorių, tačiau trimerį naudojant reikėtų kas mėnesį tikrinti jo reguliavimą.
Triukšmo slopintuvas. Jame susikaupę nuosėdos gali tapti variklio perkaitimo priežastimi, todėl jį valykite kas mėnesį arba kas 100 darbo valandų.
Pavaros velenas, kampinė pavara. Reguliariai sutepkite šias detales.
Visos šios trimerių dalys gali būti keičiamos. Jeigu daug dirbama su įrankiu, patogu turėti greičiau susidėvinčių detalių atsargoje. Turėdami kelis pjovimo diskus ir peilius, be vargo nupjausite visą žolę ar krūmus sodyboje, nereikės jų galąsti. Atsitrenkus į akmenį ir peiliams suskilus ar atšipus, pakeiskite juos naujais. Pagaląsti ar suremontuoti sugedusias detales galėsite tada, kai turėsite laisvo laiko, o ne per patį darbymetį.