Nuomojame vietą reklamai internete

Kapų tvarkymas Vilniuje ir paminklai

Šiais laikais, vis labiau populiarėja paminklai kapams iš granito, kurie yra pagaminti,  pagaminti pagal europietišką stilių.  Jie nėra tokių niūrių ir vertikalių formų. Naudojami nesimetriški išdėstymai, suapvalinti kampai. Pasirenkamos šiuolaikinio stiliaus medžiagos ir formos. Besižvalgydami po kapines, vis dažniau pastebime, kad kapų tvarkymas Vilniuje yra daug šiuolaikiškesnis ir modernesnis. Naudojamos šiuolaikiškos  kompozicijos, kurios pasižymi paprastumu ir minimalizmu.

Norint suformuoti antkapį, reikalingas aiškus planas. Šiuolaikiniai europietiški antkapiai ir paminklai pasižymi spalvų, linijų kontrastais bei sudėtingais ir moderniais raštais. Lygus granito plokštės paviršius ir išsikišusios reljefo detalės – paryškina monumentą ir suteikia estetišką vaizdą. Dekoracijos, aksesuarai ir kapo sutvarkymas, kompozicijai suteikia daugiau harmonijos. 

Gražiausi ir ilgai išliekantys paminklai yra pagaminti iš gamtos išgaunamų akmenų. Tai yra marmuras ir granitas. Šių akmenų paviršius yra šlifuojamas, poliruojamas. Jis yra  apdirbamas ir apsaugomas nuo įvairių mechaninių pažeidimų bei oro sąlygų. Vienas iš dažniausiai pasitelkiamų projektavimo būdų yra lazerinis graviravimas ir akmens drožyba. Taip išgaunama norima akmens forma. Daugelis šiuolaikinių antkapių ir paminklų yra pagaminti iš balto bei spalvoto marmuro arba tamsios spalvos granito. Kartais jie yra gaminami ir iš dirbtinio akmens, bet tokių dirbinių kokybė yra žymiai prastesnė.

Didžioji dalis šiuolaikinių europietiškų paminklų ir antkapių dažniausiai yra stačiakampio formos. Jie yra asimetriški, apvalios ir griežtos formos. Memorialinių paminklų sukūrimas priklauso nuo asmeninio žmogaus skonio. Kiekvienose šiuolaikinėse kapinėse tokia kapo kompozicija atrodys labai gražiai ir solidžiai. 

Paminklus galite puošti, juos graviruodami, pastatydami angelo skulptūrą, tvarkydami  kapavietės kraštovaizdį ar naudodami religinį simbolį. Ant akmens galite iškalti norimus žodžius ar tekstą. Galite rinktis paauksuotas raides, taip suteiksite daugiau grožio paminklui ir padarysite jį ilgaamžiškesnį. Dabar taip pat populiaru aksesuarai. Ant paminklo galite pridėti mirusiojo nuotrauka ar angelo statulėlę.

Naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis, artimųjų kapus galime sutvarkyti moderniai ir naujoviškai. Paminklų ir antkapių pasirinkimas yra labai didelis, o pasitelkiant fantaziją bei apgalvojant savo norus, galime sukurti gražias kompozicijas, kurios puoš kapus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.