Sutikite – tai labai suktas klausimas. Ir atsakymų į šį klausimą yra ne vienas. Pabandysime atsakyti aiškiai ir nevyniodami žodžių į vatą.
Buitinė technika genda dėl mūsų kaltės
Ar nusipirkę šaldytuvą ar indaplovę įdėmiai skaitėte instrukciją? Ar ieškojote internete video, kuriame būtų pateikiami patarimai, kaip naudotis jūsų buitinės technikos modeliais? Greičiausiai ne. Tai pradedame daryti, kai buitinė technika sugenda ar pradeda keistai elgtis (o paskui sugenda…). Viena iš pagrindinių mūsų problemų – mes nesistengiame sužinoti visų savo technokos galimybių. Dažnai naudojamės aparatu ir net nenutuokiame, kad galima su juo padaryti daug daugiau, negu esame įpratę. Nekalbame apie 15 skalbimo rėžimų skalbyklėje. Kartais vertėtų atidžiau pasiskaityti indaplovės instrukcijas ir įsigyti papildomų priemonių jų ilgaamžiškumui. Vertėtų ir šaldytuve tam tikrus produktus dėti į tam tikras lentynas. Juk ne veltui dažnai būna nupiešta, ką ir kur dėti. Tai ne dėl to, kad mums padėtų organizuoti šaldytuvo darbą, o dėl to, kad tose lentynėlėse skiriasi drėgmė ir temperatūra, kas tam tikrų produktų grupėms yra svarbu. Mes patys elgiamės su savo buitine technika neatsakingai, todėl ji genda dažniau, nei turėtų.
Prasti priedai
Daugumą buitinių prietaisų reikia prižiūrėti tinkamai. Juos valyti, papildyti buitine chemija ir t.t. Juk skalbyklei reikia minkštiklio, skalbimo miltelių, vandens minkštinimo chemijos. Visa tai turi būti kokybška, nes gamintojas testavo ir davė garantijas turėdamas omenyje, kad būtent kokybišką chemiją naudosime. Panašiai yra ir su indaplovėmis. Net virdulių gamintojai tiki, kad kartais mes plausime kalkes naudodami specialią chemiją, o ne actą ir citrinos sultis.
Šokinėjanti elektros srovė
O taip, tai turi įtakos. Pasižiūrėkite logiškai – kiekviena lemputė turi savo įjungimų/išjungimų ciklų skaičių. Įsivaizduokite, kad savo šaldytuvą per dieną išjungiate ir įjungiate 50-100 kartų. To paprastai nepastebite – jis tiesiog nustoja burgzti (kompresorius nebeveikia) ir tiek. Per 5 metus tokie elektros srovės šokinėjimai tikrai turės įtakos mechanizmams ir laidams, tad nenustebkite, kad buitinė technika suges.
Perkrovos
Labai elementaru – negalima į skalbyklę dėti 10 kg skalbinių, jei ji pritaikyta skalbti tik 8 ir tik skalavimo rėžimu. Nuolatos perkraudami skalbyklę rizikuojate ją sugadinti. Tas pats ir su indaplove – prigrūskite per daug indų ir jie neišsiplaus tinkamai. Šaldytuvams didžiausia perkrova yra tada, kai į lentyną pastatote garuojančios sriubos lėkštę. Šaldikliui – šiltos mėsos. Juk ne veltui yra rašoma, kiek kilogramų užšaldoma. Jei jų pridedate daugiau, kompresorius dirba perkrautas.
To nori gamintojai…
Taip, tai gali būti tiesa. Patys gamintojai suinteresuoti, kad po 5 ar 10 metų pakeistumėte šaldytuvą nauju modeliu. Kaip tai padaryti? Sugadinti senąjį. Per atstumą tai bus galima padaryti tik dabar, kai jau išleisti išmanieji šaldytuvai ir skalbyklės. Jei modelis senesnis, tai jam parinktos tam tikros detalės, kurių susidėvėjimo laikas trumpesnis. Tokiu būdu uždirbs gamintojai iš detalių prekybos ir duos užsidirbti remontuotojams. Geriausias tokio „sąmokslo“ pavyzdys – elektros lemputė, kuri be perstojo degė 100 metų ir buvo išjungta. Gamintojai nusprendė, kad reikia pakeisti volframo siūlelio cheminę sudėtį gana nežymiai, kad siūlelis laikytų ne 100 metų, o metus ar dvejus…Akivaizdu, kad verslas yra labai svarbus momentas, tad buitinė technika turi sugesti, net jei ją teisingai eksploatuojate…