Nuomojame vietą reklamai internete

Ar galima gauti paramą įsigyjant saulės elektrinę išsimokėtinai?

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) mokama parama saulės elektrinėms – nebe naujiena visiems, besidomintiems šiuo inovatyviu švarios elektros energijos sprendimu. Anksčiau ją gauti galėjo tik įsigyjantys saulės elektrinę iš karto. Tačiau nuo 2021 m. parama saulės elektrinėms gali būti skiriama ir perkantiems išsimokėtinai. Tiesa, tuomet taikomos kai kurios papildomos sąlygos, kurias ir apžvelgsime.

Pirkimo išsimokėtinai sutartis

Lizingo sutartis gali būti pasirašoma po to, kai jau žinosite, jog parama saulės elektrinėms jums bus išmokėta. Ši sutartis turi būti sudaryta tarp paramos gavėjo ir kredito ar finansų įstaigos, kuri padengia saulės elektrinės įsigijimo kainą.

Pradinis įnašas

Perkant išsimokėtinai parama saulės elektrinėms gali būti skiriama tik tada, kai pradinis įnašas yra iki 30% visos saulės elektrinės kainos. Priešingu atveju, jei pradiniam įnašui ketinate skirti didesnę visos kainos dalį, negalėsite pretenduoti gauti paramą.

Išsimokėjimo laikotarpis

Paskolos sutarties terminas negali būti trumpesnis nei 3 metai. Tiesa, paskola gali būti grąžinama ir nesibaigus sutarties terminui, tačiau nuo paskolos sutarties pasirašymo vis tiek turi būti praėjęs 3 metų laikotarpis. Kitaip tariant, parama saulės elektrinėms gali būti suteikiama jei paskolos sutarties terminas yra 5 metai, tačiau visa paskola grąžinama praėjus 3 metams nuo jos suteikimo.

Paskolos suma

APVA agentūra kiekvienais metais nustato fiksuotą įkainį remiamam elektrinės galingumui įrengti. Paskutiniu paraiškų teikimo laikotarpiu jis buvo 381 eur už 1 kW saulės elektrinės. Norint, kad parama saulės elektrinėms būtų suteikta, paskolos suma negali būti mažesnė už šį fiksuotą dydį. Tad pavyzdžiui, įsigyjant 10 kW galios saulės elektrinę, paskolos suma turi būti ne mažesnė nei 3810 eur.

Kiti reikalavimai įsigyjant saulės elektrinę išsimokėtinai yra tokie patys kaip ir perkant iš karto. Naudinga žinoti, kad parama saulės elektrinėms gali būti suteikiama net jei pastatas dar nebaigtas statyti. Svarbiausia, kad statinys ar žemė būtų įregistruota VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre. Tai puiki galimybė įsirengti švarios ir nemokamos elektros energijos šaltinį dar tik  baigiantis namų statybos procesui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.