Nuomojame vietą reklamai internete

Vadovų paieška – vadovų tipai

Tikriausiai pavartojus žodį vadovas daugelis pirmiausia pagalvoja apie generalinį direktorių, bosą ar CEO, kurie yra patys svarbiausi asmenys daugelyje organizacijų, tačiau ši sąvoka neapsiriboja tik šiomis pozicijomis. Atsižvelgiant į įmonės struktūrą, jais pavadinti gali būti net asmenys, kurie tik atlieka kai kurias smulkesnes vadybines užduotis ir neretai daugelis šį apibrėžimą paprasčiausiai maišo. Vadovų paieška nebūtinai reiškia, kad yra organizuojamos atrankos į direktoriaus poziciją, o gali būti susijusios ir su specifiniu organizacijos padaliniu. Žemiau būtent ir apžvelgsime pagrindinius jų tipus bei jiems priskiriamas funkcijas.

Aukščiausio lygio vadovai dažniausiai yra atsakingi už ilgalaikę bendrą organizacijos sėkmę, nes būtent jie iškelia uždavinius ir strategijas, kurias seka jų pavaldiniai. Didžiąją dalį dėmesio jie skiria išorinei įmonės aplinkai, tai yra ekonominei bei teisinei situacijai, kuri akivaizdžiai daro įtaką pelnui, bendrauja su investuotojais bei rūpinasi bendru įvaizdžiu. Taip pat jie yra atsakingi finansinėmis investicijomis, susijungimais bei didžiuliais pirkimais, partnerystėmis ir t.t.. Aukščiausio lygio vadovo paieška yra turbūt rečiausiai pasitaikanti atrankų forma, kurią atlieka tik patyrę personalo specialistai arba neretai pasitelkiama išorinių įmonių pagalba.

Toliau seka vidutinio lygio vadovai, kurie, juokaujant, daugiausiai laiko praleidžia pačioje įmonėje prie darbo stalo ar kompiuterio. Tai gali būti skyriaus viršininkas, direktorius ir t.t.. Būtent jie yra tarpininkai tarp svarbiausių asmenų organizacijoje ir daugelio darbuotojų. Viena iš svarbiausių užduočių jiems yra lyderystės demonstravimas ir komandų ar padalinių priežiūra. Jie dažniausiai stebi įvairius vadybininkus ir jų efektyvumą bei užsibrėžtų tikslų siekimą.

Žemiausio lygio vadovai arba net kartais vadybininkai yra žmonės, kurie tiesiogiai dirba įmonės įkarštyje ir palaiko artimiausią kontaktą su eiliniais darbuotojais. Jie tiesiogiai atsakingi už organizacijos tikslų, planų pasiekimą. Pastarieji nesikiša į įmonės išorinius veiksnius, o yra susikoncentravę į vidines problemas bei užduotis. Jos dažniausiai yra susijusios su personalo apmokymu, žaliavų užsakymais, technikos priežiūra ir t.t.. Būtent žemiausio lygio vadovo paieška yra viena iš dažniausiai pasitaikančių atrankų, kurias beveik visada atlieka eiliniai personalo specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.