Nuomojame vietą reklamai internete

Kai domina darbo skelbimai

Kai ieškome darbo, dažnai susiduriame su labai daug įvairių klausimų, tačiau tikrai ne kiekvienas gautas atsakymas mums pagelbsti. Be to, patarimai labai dažnai kartojasi ir nepadeda pasiekti norimo rezultato, todėl jei jus šiuo metu domina darbo skelbimai, dabar būtų pats metas susipažinti su patarimais, kurių galbūt dar nebuvote girdėję.

Suplanuokite neformalius pokalbius

Ieškokite jus dominančios įmonės ar pramonės šakos specialistų ir paprašykite su jais neformaliai pabendrauti. Suplanavę informacinius pokalbius, galėsite nustatyti, ko darbdaviai ieško ir ar esate tinkamas tam tikram darbui. Neformalūs pokalbiai taip pat gali padėti sužinoti patarimų, kurių reikia, kad sėkmingai dirbtumėte toje pozicijoje. Aptarkite savo karjeros interesus ir gaukite jų patarimų, kokių veiksmų turite imtis, kad pasiektumėte savo tikslus. Interviu klausimų taip pat galite rasti darbo paieškos svetainėse.

Tinklas

Bendraukite ir plėskite savo tinklą asmeniškai ir internetu. Bendraukite socialiniuose renginiuose, seminaruose ir susijusiuose renginiuose ir praneškite žmonėms, kad ieškote darbo. Galbūt sužinosite karjeros patarimų, darbo pasiūlymų ar daugiau informacijos apie pozicijas, į kurias galite pretenduoti. Darbdaviai skelbia ne visas laisvas darbo vietas, o bendravimas su žmonėmis tinkle yra puikus būdas rasti neįtrauktų į sąrašą pareigybių. Net jei pokalbiai nepadės rasti darbo, pasinaudokite ir įvertinkite bet kokią pagalbą, kurią jie gali pasiūlyti.

Paruoškite rekomendacijų sąrašą

Įdarbintojai dažnai prašo pateikti rekomendacijas, kad patvirtintų jūsų paraiškos duomenis. Paruoškite bent trijų rekomendacijų sąrašą, nurodydami jų vardus, pavardes, įmones, kontaktinius duomenis ir pareigų pavadinimus. Prieš nurodydami asmenis kaip savo rekomendacijas, būtinai gaukite leidimą.

Pasiruoškite asmeniniams pokalbiams ir pokalbiams telefonu

Sėkmingos darbo paieškos veda į pokalbį dėl darbo, todėl galite imtis tam tikrų veiksmų, kad jam pasiruoštumėte. Pasiruoškite – raskite pavyzdinių pokalbio klausimų ir sugalvokite atsakymus į juos. Nors galite praktikuotis ir vieni, apsvarstykite galimybę paprašyti draugo arba profesionalaus kontaktinio asmens, kad jis jus parengtų pokalbiui. Suplanuokite, kaip susieti asmeninę patirtį ir savo įgūdžius, reikalingus tam tikram vaidmeniui.

Apsvarstykite savo kūno kalbą. Palaikykite akių kontaktą, šiek tiek pasilenkite į priekį, kad parodytumėte susidomėjimą, ir naudokite rankas – visi šie būdai rodo atvirą kūno kalbą. Šie nedideli veiksmai paskatins pokalbio dalyvius labiau jus priimti. Nepriklausomai nuo pokalbio tipo, turėkite po ranka savo gyvenimo aprašymą ir būkite pasiruošę padaryti įspūdį pokalbio dalyviams.

Tobulinkite savo įgūdžius

Nors darbo paieška yra svarbi, apsvarstykite galimybę tobulinti savo įgūdžius. Taip jausitės geriau pasirengę ir užtikrinsite, kad esate tinkamas norimam darbui. Tai ypač aktualu, jei pradedate naują karjeros kelią. Apsvarstykite galimybę atlikti stažuotes, savanorystės galimybes, dirbti ne visą darbo dieną ir atlikti kitus laikinus vaidmenis, kol teiksite paraiškas jus dominančioms darbo vietoms gauti. Šį laiką taip pat galite išnaudoti tam, kad užmegztumėte daugiau ryšių su žmonėmis, gautumėte patikimų rekomendacijų ir išmoktumėte pramonei aktualių technologijų. Kai įgysite daugiau patirties ir patobulinsite įgūdžius, atnaujinkite motyvacinį laišką ir gyvenimo aprašymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.