Nuomojame vietą reklamai internete

Jeigu geodeziniai matavimai Jums naujiena

geodeziniai matavimai

geodeziniai matavimaiDaugelis lietuvių tik ir svajoja apie nuosavą būstą, nedidelį žemės gabalėlį, kur būtų galima atsipūsti po dienos darbų, atitrūkti nuo miesto šurmulio. Deja, tačiau kai iš miesto pradedama keltis į kiek atokesnes vietas, prasideda rūpesčiai, apie kuriuos ankščiau teko tik girdėti. Vienas iš tokių, užgriūvančių vos įsigijus ar dar tik norint įsigyti sklypą – geodeziniai matavimai. Vien išgirdus šią sąvoką daugeliui naujakurių kyla visa sauja klausimų.

Kas tai per matavimai?

Geodeziniai matavimai dar vadinami kadastriniais matavimais. Tai žemės ir sklype esančių pastatų matavimas, kurio metu nustatomos žemės sklypo ribos, plotai ir junginiai. Į geodezinio matavimo planus įtraukiamos ne tik žemės teritorijos, bet ir esami posūkiai, taip pat įrašomi visi esantys sklype pastatai ir inžineriniai tinklai.

Kada prireikia tokių matavimų?

Be geodezinių matavimų neįmanomi beveik jokie veiksmai, susiję su žemės sklypu. Tai reiškia, kad tokių matavimų prireikia visuomet, kai norima sklypą pirkti ar parduoti, nuomoti, dalinti, perregistruoti jį kaip kitos paskirties žemę, kai planuojamos statybos ar rekonstrukcijos darbai. Dažniausiai apie tai, kad Jums reikalingi geodeziniai matavimai, galima sužinoti atitinkamose institucijose, kai nešami prašymai atlikti įvairius veiksmus su žemės sklypu.

Ar rūpintis tuo iš anksto?

Jei planuojate pirkti, parduoti žemės sklypą, naudinga iš anksto sužinoti, ar Jums bus reikalingi geodeziniai matavimai. Taip jau yra, kad tai gana sudėtingas procesas ir gali užtrukti ne vieną dieną, todėl geriau iš anksto sužinoti, kad šie matavimai bus Jums reikalingi ir imti ieškoti profesionalo, užsiimančio būtent tokia veikla.

Kam patikėti šią atsakomybę?

Geriausia, jei geodeziniai matavimai bus atliekami profesionalų. Lietuvoje dirba įvairios ilgametę patirtį sukaupusios geodezijos paslaugų įmonės, kurios šioje srityje dirba puikiai. Todėl geriausiai pasitikėti profesionalia pagalba. Geodezijos profesionalai matavimus atliks operatyviai, patikimai ir tiksliai. Nereikės jaudintis, kad kažkas ne taip.

Kartais žmonės mano, kad gali geodezinius matavimus atlikti patys, tačiau tai nėra tiesa. Tam reikalinga ne tik didžiulė dokumentacija, bet ir visa amunicija specialių prietaisų bei įrankių. Be to, norint pateikti geodezinį planą, reikia turėti pakankamai profesinių žinių. Deja, net ir ilgametis ūkininkas tokiomis žiniomis pasigirti gali retai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.