Nuomojame vietą reklamai internete

Advokatai Kaune apie terminuotas ir neterminuotas darbo sutartis

advokatai Kaune

advokatai KauneVertindami darbo sutartis ir teisinius šių sutarčių aspektus, advokatai Kaune primena, kad paprastai kalbama apie dvi atskiras minėtųjų sutarčių kategorijas: terminuotas ir neterminuotas darbo sutartis. Siekiant išvengti nesklandumų ir ginčų ateityje, būtina išmanyti teisinę šio proceso pusę.

Darbdaviams naudingesnės terminuotos darbo sutartys. Šios numato mažiau teisių darbuotojams ir suteikia daugiau laisvės darbdaviui. Tiesa, advokatai Kaune teigia, kad terminuotos darbo sutartys gali būti sudaromos toli gražu ne visais atvejais, t. y., jei darbdavys neteisėtu keliu sudarė terminuotą darbo sutartį, tam tikrais atvejais ši sutartis bus traktuojama kaip neterminuota. Kalbant apie teisinę terminuotų sutarčių pusę, visų pirma reikia paminėti skiriamąjį minėtosios sutarties bruožą – šiuo dokumentu sutariama, iki kada darbuotojas bus samdomas. Šis susitarimas labai svarbus darbdaviui, kadangi pagal neterminuotą sutartį dirbantį asmenį atleisti yra kur kas sunkiau. Tuo tarpu, pasirašius terminuotą sutartį, atėjus numatytai dienai, darbdavys darbuotoją gali atleisti jo neįspėjęs, be išeitinės išmokos.

Siekiant palengvinti darbuotojų teises, terminuotų darbo sutarčių sudarymas Lietuvoje yra stipriai apribotas. Advokatai Kaune teigia, kad apie minėtąją sutartį kalbama tik tuo metu, kai darbuotojas iš tiesų samdomas laikinam darbui, pvz., konkretaus projekto rengimui (pasibaigus projektui, darbuotojo paslaugų paprasčiausiai nebereikės), susirgusio ar atostogaujančio darbuotojo pavadavimui bei pakeitimui (t. y. darbuotojas samdomas, nesukuriant papildomos darbo vietos).

Pasibaigus terminuotai darbo sutarčiai, ši gali būti pratęsiama arba nutraukiama. Šioje vietoje daugelis darbdavių bando eiti lengviausiu keliu, sudarydami dar vieną terminuotą sutartį, tačiau teisiškai numatoma, kad dažniausiai tokiu atveju terminuota darbo sutartis virsta neterminuota – taip saugomos darbuotojų teisės, bandant užkirsti kelią lengvam (ir dažnam) darbuotojų atleidimui.

Teisininkai primena, kad jei terminuota darbo sutartis pasibaigia, tačiau iki paskutinės dienos vakaro įmonėje neįforminamas oficialus darbuotojo atleidimas, minėtoji sutartis tampa neterminuota. Be to, apie neterminuotą darbo sutartį kalbama ir tuomet, jei nepraėjus vienam mėnesiui po terminuotos sutarties nutraukimo dienos, tas pats darbuotojas įdarbinamas toje pačioje įmonėje. Teisininkai pažymi, kad nei viena terminuota sutartis negali galioti ilgiau nei penkerius metus, įskaitant ir terminuotos sutarties pratęsimus.

Ekspertai primena – jei abejojate dėl darbo sutarties pasirašymo, teisinės dokumento galios ir darbdavio elgesio, pasitarkite su profesionaliais teisininkais, turinčiais patirties darbo ginčų sprendimų klausimais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.