Nuomojame vietą reklamai internete

Tradiciniai ir pos kasos aparatai – kuriuos rinktis?

Sėkminga prekyba besiverčiančios įmonės kasdien įvykdo daugybę prekybos sandorių. Tam, kad sėkmingai ir be klaidų suvaldytų tokią pardavimų apimtį, šiuolaikiniai prekybininkai vis dažniau pasirenka naudotis išmaniais prekybos organizavimo sprendimais, kurie prisideda prie sklandaus įmonės veiklos organizavimo ir jį palengvina bei supaprastina. Viena iš tokių sistemų yra pos kasos aparatai. Kita vertus, dar ne visos prekybos įmonės yra patikėjusios jų nauda, todėl šiandien bandome atsakyti į klausimą: kas yra tradiciniai kasos aparatai ir POS sistemos, kuo jie skiriasi ir kokią naudą gali duoti jūsų verslui.

Kas yra tradiciniai kasos aparatai?

Paprastai tariant, kasos aparatas yra prekyboje naudojamas įrankis, kuris dažniausiai turi stalčių gryniesiems pinigams laikyti ir gali spausdinti pirkimą fiksuojančius ir įrodančius dokumentus (kasos čekius). Kasos aparatą išrado viskio prekybininkas 1879 metais. Kasos aparatas tuo metu tarnavo kaip prevencinė priemonė prieš darbuotojų vagystes. Nors šiais laikais šis aparatas atlieka ir daugiau funkcijų, apsauga nuo darbuotojų vagysčių vis dar išlieka tarp populiariausių priežasčių, kodėl prekybininkai įdiegia savo versle kasos aparatus.

Kasos aparatai, lyginant su kitomis pinigų apskaitymo priemonėmis, yra pigesnis sprendimas pardavimų procesui organizuoti. Tačiau jei norima pajamas gauti ne tik grynaisiais pinigais, o ir, pavyzdžiui, banko kortelių atsiskaitymais, teks investuoti į papildomas kasos aparato funkcijas.

Kas yra pos kasos aparatai?

Pastaruoju metu Lietuvoje vis populiarėjančios pos sistemos yra plačiai naudojamos daugelyje pasaulyje veikiančių prekybos įmonių. POS sistemos buvo išrastos 1970 metais siekiant modernizuoti kasos aparatus ir pridėti jiems svarbių papildomų funkcijų, lėmusių šių sistemų populiarumą.

Iš esmės POS sistema yra kaip sumanesnė kasos aparato versija – šis įrankis gali būti naudojamas pinigų operacijoms administruoti, tačiau, be viso to, su jo pagalba galima ruošti išsamias ataskaitas apie gautų pinigų operacijas ar tvarkyti prekių atsargas. Skirtingai nuo įprastų aparatų, pos kasos aparatai turi modernų liečiamą ekraną, kuriuo itin paprasta naudotis, be to, jis prisideda prie modernaus ir šiuolaikiško interjero kūrimo. Pos sistemos aparate taip pat yra integruotas banko kortelių skaitytuvas, prekių brūkšninių kodų skaneris, kompiuteris ir duomenų serveris ir daug kitų prekybos verslui naudingų funkcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.