Nuomojame vietą reklamai internete

Šlapimo takų uždegimas – rimta problema

šlapimo kanalo infekcija

Šlapimo kanalo uždegimas

Šlapimo kanalo uždegimas – labai rimta liga, kuria suserga dažnas žmogus. Jinai dažniausiai pasireiškia moterims, tačiau tai nereiškia, kad ja neserga ir vyrai. Šios ligos simptomus ignoruoti yra sunku, kadangi jie yra labai žymūs. Šlapimo kanalo uždegimas sukelia negalavimus, kurie trukdo bet kokiai kasdieninei veiklai: darbui, mokslams, sportui, netgi paprasčiausiam poilsiui. Žmogus sergantis šia liga negali normaliai gyventi, mėgautis kasdieniniais gyvenimo malonumais. Negydomas šlapimo kanalo uždegimas gali sukelti labai neigiamus padarinius, todėl vos pastebėjus simptomus, būtina kreiptis į medikus, kurie padėtų šią ligą įveikti.

Šlapimo kanalo uždegimo simptomai

  1. Įkyrus noras šlapintis. Tai pagrindinis simptomas, kuris neleidžia ramiai mėgautis kasdienine veikla. Net ir ramiai sėdint bet kurioje vietoje, įkyrus noras šlapintis niekada neapleidžia, galų gale gali sukelti pykčio priepuolius. Šis noras gali kartotis kas kelias minutes, net ir šlapimo pūslei esant visiškai tuščiai.
  2. Skausmas šlapinantis. Jeigu jums skauda šlapinantis, jaučiasi nemalonus diegimas ir deginamas skausmas, vertėtų sunerimti, tai vienas iš šlapimo kanalo uždegimo simptomų.
  3. Skausmas pilvo apačioje. Jeigu jaučiamas skausmas pilvo apačioje ir nugaroje, virš juosmens, tai gali reikšti ne tik sporto padarinius ar netinkamą stuburo padėtį, bet ir šlapimo takų uždegimą. Taip pat gali pajautrėti gaktikaulis, tad tai pajutus vertėtų sunerimti.
  4. Kraujas šlapime. Kraujas šlapime gali lemti ne tik šlapimo takų uždegimą, bet ir inkstų vėžį. Apskritai, kraujo pasirodymas ne laiku ir ne vietoje – neigiamas simptomas, į kurį nekreipti dėmesio yra draudžiama.
  5. Pakitusi šlapimo spalva. Šlapimas pasidaro drumstas, dėl kraujo priemaišų netgi rausvas, o spalva gali paintensyvėti.

 Šlapimo kanalo susirgimo priežastys

  1. Nepakankamas skysčių vartojimas. Žmogui per dieną reikia išgerti bent 3 l vandens – vanduo valo organizmą ir visas toksines medžiagas, todėl nepakankamas jo vartojimas gali apsunkinti organizmą.
  2. Antibiotikų vartojimas. Antibiotikai naikina blogąsias ląsteles, tačiau tuo pačiu metu pašalina ir gerąsias, kurios saugo organizmą nuo įvairiausių ligų. Būtent dėl šios priežasties šlapimo takų uždegimas yra įmanoma liga vartojant šiuos vaistus.
  3. Šlapimo organų disfunkcija. Tai reiškia, kad žmogus nusišlapina ne visiškai ir organizme lieka šlapimo, kuris gali sukelti infekciją.

Pajutę bet kokius prieš tai išvardintus simptomus, būtina kreiptis į medikus, kad liga nepaūmėtų ir neišsivystytų į vėžinę formą.

Daugiau informacijos rasite Homosanus.lt.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.