Nuomojame vietą reklamai internete

Kas kiek laiko perkamos naujos padangos?

padangos

padangosApie tai kada, kaip ir kokias padangas keisti kiekvieną pavasarį ir rudenį mums primena didieji Lietuvos dienraščiai ir portalai. Nors padangos neturi galiojimo laiko ir įstatymas nereglamentuoja kas kiek laiko jas reikia keisti, turėtume mąstyti racionaliai ir savo saugumo sąskaita netaupyti. Nors pagal taisykles vasarinių padangų protektoriaus gylis negali būti mažesnis nei 1.6 mm, o žieminių – ne mažiau 3 mm, šiuos rodiklius vairuotojai pasiekia per skirtingą laiko tarpą. Tai priklauso nuo vairavimo stiliaus, automobilio techninės būklės ir kokiais keliais ir kiek tūkstančių kilometrų nuvažiuojame per metus. Padangos vidutiniškai nusidėvi iki minimalios protektoriaus ribos pravažiavus 30-50 tūkstančių kilometrų. Išimtinais atvejais, kai automobilis yra senas, neprižiūrėtas t. y. Padangos nesubalansuotos, nepadarytas ratų suvedimas, kliba važiuoklės dalys arba per didelis/mažas slėgis – padanga gali nudilti viduryje ar kraštuose ir per metus laiko. Dažniausiai vairuotojai keičia padangas į naujas kas 3-4 metus.

Padangų nusidėvėjimas priklauso ir nuo mišinio iš kurio jos gaminamos. Kieto mišinio padangomis galėsite važinėti ilgesnį laiką bet tokios padangos pasižymi blogesniu stabdymu ant šlapios dangos. Visų padangų stabdymas suskirstytas pagal klases A, B, C, D kurį rasite ant padangos etiketės, ten yra ir kiti svarbūs padangos parametrai į kuriuos būtinai atkreipkite dėmesį. Kiekvienas vairuotojas renkasi skirtingai pagal tai kokį automobilį vairuoja, ar tenka eksploatuoti bekelėje, kitomis sudėtingomis eismo sąlygomis.

Jeigu renkatės kokybę, o ne kainą, patikrinkite kada yra pagamintos padangos. Ne visada nauja padanga yra iš tiesų naują. Kai kurios gali sandėlyje pragulėti ir 5 metus kol yra parduodamos. Pavadinimas naujas šioje vietoje yra toks dviprasmiškas dalykas.

Padangas keisti naujomis reikia ne vien tik dėl to kad nusidėvi. Jeigu padangą pradūrėte ar prakirtote stipriai, net nebandykite jos remontuoti ir lopyti nes tokios padangos tolimesnis naudojimas yra nesaugus ir gali sukelti dar didesnę nelaimę. Kiekvieną pavasarį ir rudenį kai keičiate sezonines padangas, kartu su mechaniku apžiūrėkite ir įvertinkite jų būkle ir tinkamumą eksploatuoti artimiausius metus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.