Nuomojame vietą reklamai internete

Kam skirtas ir nuo ko priklauso nekilnojamo turto vertinimas

Ar žinote savo turimo nekilnojamo turto vertinimą? Tai svarbu žinoti ne tik dėl smalsumo. Šios paslaugos metu, remiantis vyraujančiomis nekilnojamojo turto rinkos tendencijomis, tiksliai yra įvertinamas konkretus nekilnojamas turtas. Nekilnojamo turto vertinimas galimas šiems objektams: 

  • butams;
  • komercinės patalpoms;
  • individualiems namams ir jų dalims;
  • sandėliams, angarams, priestatams;
  • ūkiniams pastatams;
  • žemės sklypams;
  • įvairiems inžineriniams statiniams (pvz.: laivams, lėktuvams).

Nekilnojamo turto vertinimas  yra viena svarbiausių paslaugų visame pasaulyje. Jis gali būti reikalingas daugeliui atveju. Ši paslauga reikalinga ne tik parduodant, apdraudžiant ar perkant turtą, bet taip pat ir tada, kai yra konfiskuojamas turtas, paimant jį visuomenės reikmėms bei fizinių asmenų bei įmonių bankroto atvejais. Jei manėte, kad ją gali užsakyti tik fiziniai ar juridiniai asmenys, tai atsakysime, kad – ne tik jie. Nekilnojamo turto vertinimas reikalingas taip pat draudimo bendrovėms, bankams ir kredito unijoms, bendrovėms, agentūroms.

Visiems seniai žinoma, kad nekilnojamas turtas labiausiai yra vertinamas pagal lokaciją. Būtent ji potencialiems pirkėjams tampa pati aktualiausia dėl reikiamo pasiekiamumo ir prieinamumo. Svarbi ir kaimynystė, saugumas, artumas nuo viešojo transporto stotelių, mokyklų, prekybos centrų ir pan.  Būtina atsižvelgti ir į konkrečioje vietovėje taikomus apribojimus (galbūt nekilnojamas turtas yra saugoma vertybė arba pastatui taikomi aukščio ribojimai ir pan.,). Žinoma, turto vertė yra labai svarbi, bet dar yra ir kitų faktorių, pagal kuriuos vertė gali kilti arba smukti.

Turto vertintojai taip pat akcentuoja nekilnojamo turto vertei įtaką darantį jo dydį. Vertės nustatymui bus aktualus ir aukštų skaičius bei pastato dydis. Be abejo, gero stovio turtas greitai gali būti įkainojamas aukščiausia verte. Ji labai priklausys nuo būsto ar kito vertinamo turto būklės. Svarbu yra įrengimas, priežiūra bei amžius. Šie kriterijai nulems, ar bus reikalingos papildomos investicijos remontui bei atnaujinimui. Taip pat būtinai atkreipkite dėmesį į rinkos tendencijas. Kartais turto vertei gali būti nebesvarbu jo vieta, dydis ar būklė. Kainą gali stipriai įtakoti paklausos ir pasiūlos santykis, esama ekonominė padėtis ar mokesčių (ne)stabilumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.