Nuomojame vietą reklamai internete

Kaip išsirinkti paspirtuką vaikui?

Mažiausiems vaikams 2-3 metų rekomenduojami triračiai paspirtukai. Renkantis paspirtuką ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į ratų išdėstymą: mažam vaikui paspirtuko ratų pora turi būti ne gale, tačiau priekyje. Toks išdėstymas užtikrina, jog spirdamasis vaikas neužklius kojomis už plačiau išsikišusių ratų. Vyresni vaikai dažniausiai jau gerai moka laikyti pusiausvyrą, todėl jiems tinka ir klasikiniai dviejų ratų paspirtukai. Šiuo atveju reikia  kreipti dėmesį į kelis kintamuosius: ar paspirtukas sulankstomas, ar reguliuojasi rankenų aukštis, ratukų dydis ir didžiausia leistina apkrova.

Sulankstomas paspirtukas

Kiekvienas sulankstomas paspirtukas turi savo minusų ir pliusų, dėl sulankstymo mechanizmo vairo dalis turi nedidelį laisvumą. Nesulankstomų paspirtukų vairo vamzdis yra tvirtai suveržtas, todėl jis gali daug geriau atlaikyti didesnes apkrovas, šuolius ir nelygumus. Vis dėlto, įprastam važiavimui mieste dažniausiai užtenka sulankstomų paspirtukų suteikiamų galimybių. Juo labiau, jog naujos kartos sulankstomi paspirtukai yra praktiškai panaikinę vairo laisvumo trūkumą.

Ratukų dydis

Kuo ratai didesni- tuo greičiau nuvažiuosite tą patį atstumą. Vis dėlto viskas nėra taip paprasta- dideli ratai reiškia ir savaime didesnį paspirtuką ir aukštesnėje pozicijoje esančią rankeną, todėl geriausiai rinktis paspirtuką, kuris vaikui būtų patogus važiuoti pagal dydį. Ratukų dydis yra antras kriterijus po paspirtuko dydžio  į kurį galite atsižvelgti rinkdamiesi paspirtuką.

Kokius geriausia pirkti vaikiškus dviratukus?

Ar tai būtų mažas, pradedantis savo pažintį su dviračiu mažylis, ar lavinantis savo dviratininko įgūdžius, visi vaikai nori važiuoti greitai ir saugiai. Todėl rinkitės kuo lengvesnį, tvirtesnį ir kokybiškesnį dviratuką. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į dviračio rėmą. Aliuminiai vaikiški dviratukai, nors ir brangesni, tačiau bendra komplektacija būna geresnė, taip pat jie sveria gerokai mažiau. Mažiau sveriančiu dviratuku vaikas važiuoja lengviau, lengvesnis jo valdymas bei rečiau griūnama. Svarbu, atkreipti dėmesį į pavarų perjungimo rankenėles, kurios yra sukamos. Mažai vaiko rankai dažnai būna sunku suimti storą rankeną ir stipriai pasukti pavarų perjungimo rankenėlę. Geriau rinktis dviračius, kurių pavaros junginėjamos rankenėlėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.