Plaukimas baidarėmis yra viena populiariausių pramogų ne tik vasarą, bet ir pavasarį bei rudenį, o patys drąsiausi leidžiasi į baidarių žygius netgi žiemą. Tačiau tokiam žygiui reikia pasiruošti ir planuoti ne tik maršrutą, bet ir biudžetą. Taigi, nuo ko priklauso baidarių nuomos kaina ir kokias papildomas išlaidas reikėtų apskaičiuoti?
Kaip skaičiuojama baidarių kaina?
Baidarių žygis yra nebrangi, tačiau labai smagi ir įsimintina pramoga. Už nedidelį biudžetą galite leistis į visos dienos ar dviejų dienų žygį po mėgstamas upes ar ežerus ir pasikrauti patirčių visam sezonui.
Skaičiuojant tokios pramogos biudžetą, pirmiausia reikia žinoti, kiek kainuoja baidarių nuoma. Jos kainos priklauso nuo įvairių dalykų.
• Baidarių tipas. Lietuvoje naudojamos kelių skirtingų tipų baidarės, kurios kai kurios pagamintos Lenkijoje, kitos Didžiojoje Britanijoje, o kai kurios ir Lietuvoje. Dažniausiai baidarių nuomos kaina priklauso nuo to, kokias baidares žmogus nuomoja. Taip pat vienokia kaina yra vienvietės, o kitokia – dvivietės baidarės. Populiariausių dviviečių baidarių nuomos kaina dienai įprastai gali svyruoti nuo 20 iki 40 Eur.
• Maršrutas. Baidarės yra nuomojamos vienai dienai, todėl ir kaina nurodoma vienos dienos maršrutai. Tačiau Lietuvoje daugybė keliautojų renkasi daug ilgesnius maršrutus ir leidžiasi į baidarių žygius dviems, kelioms dienoms ar net visai savaitei. Tokiam laikui baidares išsinuomoti taip pat galima. Atitinkamai didėja ir nuomos kaina.
• Sezonas. Kaip ir daugelio vasaros pramogų, taip ir baidarių nuoma labai susijusi su oru. Todėl ir kainos pas kai kuriuos nuomininkus priklauso nuo sezono. Dažniausiai sezono metu kaina yra kiek didesnė, tad kiekvieną kartą tuo reikėtų pasidomėti prieš užsakant baidares.
• Plaukiančių skaičius. Kai kurie baidarių nuomos verslininkai priima užsakymus tik nuo tam tikro grupės skaičiaus. Pavyzdžiui, nuomoja ne mažiau kaip penkias baidares. O kartais priešingai – nuo didesnio plaukiančių skaičiaus galima gauti ir nuolaidą.
Už ką reikia sumokėti papildomai?
Svarbu žinoti, kad plaukiant baidarėmis, reikia pasidomėti ne tik baidarių nuomos kaina, bet ir kitais galimais papildomais mokesčiais. Pavyzdžiui, kai kur reikia sumokėti papildomai už žmonių transportavimą. Jeigu plaukiate saugomose vietose, gali tekti įsigyti leidimą plaukti upe. Kai kur reikia sumokėti stovyklavietės nuomą, įsigyti malkų, vandens ar kitų dalykų.