Ar teko girdėti, kas yra brūkšninis kodas? Veikiausiai taip, o jei negirdėjote, tai tikrai jį matėte parduotuvėje – tai įvairaus pločio ir nevienodo atstumo tarpais išsidėstę lygiagretūs brūkšneliai, kurie spausdinami ant įvairių prekių etikečių padeda lengvai įvesti informaciją apie prekes į kompiuterinę sistemą. Kaip tik todėl daugelyje prekybos vietų itin reikalingi kokybiški barkodų skaitytuvai.
Kur ir kaip teisingai nuskaitomi brūkšniniai kodai?
Kodų skaitytuvai, lengvai ir greitai nuskaitantys brūkšninius kodus, yra reikalingi ir naudingi bet kokioje prekybinėje veikloje. Tiek mažmeninė, tiek didmeninė prekyba neapsieina be brūkšninių kodų nuskaitymo aparatų. Nuskaityti brūkšninius kodus ypač svarbu parduotuvėse, kuriose prekių gausa yra iš tiesų didelė, tad surasti reikiamą prekę būtų tiesiog neįmanoma. Kaip tik todėl, naudojantis išmaniais skaitytuvais, galima lengvai ir greitai perkelti reikiamą informaciją į kasos aparatą. Tiesa, brūkšniniai kodai privalo būti pagaminti ypač kruopščiai. Juose esant net ir nedideliems įdubimams, gali sutrikti jų nuskaitymas, be to, jei ant prekės dedama speciali plėvelė, ji turėtų būti pakankamai skaidri ir plona, kad būtų įmanoma nuskaityti prekės brūkšninį kodą jos neišpakavus. Svarbiausia nepažeisti brūkšninių kodų vos juos pagaminus, nes vėliau ištaisyti šių klaidų gali ir nebepavykti.
Kodėl verta prekes žymėti brūkšniniais kodais?
Nuo tada, kai buvo nutarta prekes ženklinti brūkšniniais kodais, o jų nuskaitymui buvo panaudoti išmanūs skaitytuvai, prekyboje nutiko tikras perversmas. Pastebėta, kad išaugo aptarnavimo kokybė, be to, palengvėjo ir pačių kasininkų darbas. Tai naudinga ir prekybininkų sąžiningumo skatinimui – sudėtinga suklastoti netinkamus brūkšninius kodus, tad laikytis taisyklių būtina. Brūkšninių kodų skaitytuvai yra naudingi ir pirkėjams. Parduotuvėse, kuriose jie naudojami, pirkėjai gali būti tikri, kad išvengia nesusipratimų, netikslių skaičiavimų ir apskritai, visa prekybininko veikla yra legali bei nepažeidžia jokių įstatymų. Dažniausiai, prekybininkų patogumui, prekės brūkšniniais kodais pažymimos dar gamykloje – taip verslininkams nebūtina brūkšninių kodų gaminti ir klijuoti ant prekių patiems, todėl sutaupomas brangus jų pačių laikas. Registruoti prekes brūkšniniais kodais nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Būtina atsižvelgti į tai, kad kiekvienas brūkšninio kodo skaitmuo turi būti žymimas skirtingo dydžio bei pločio brūkšneliais su atitinkamu tarpų skaičiumi. Žinoma, patys brūkšneliai, jų storis ar tarpai tarp jų nėra atsitiktiniai. Kiekviena kodo dalis žymi tam tikrą šalį, prekės gamintoją, jos kainą bei pavadinimą. Visą šią informaciją būtina pateikti ant čekio, duodamo pirkėjui ir saugomo pardavimo vietoje, todėl ji yra sumaniai užfiksuojama brūkšniniame kode.
Kaip išsirinkti tinkamiausią skaitytuvą?
Skaitytuvų pasiūla šiuo metu iš tiesų didelė: siūlomi ir paprasčiausi, ir modernūs lazeriniai skaitytuvai, tad visuomet turėsite iš ko rinktis. Esama keleto esminių brūkšninio kodo skaitytuvo savybių, pagal kurias lengvai išsirinksite sau tinkamiausią. Pirmiausia – greitis. Dauguma brūkšninių kodų skaitytuvų geba dvylikos simbolių kodą nuskaityti maždaug per dvi sekundes. Be to, svarbus informacijos įvedimo į kompiuterinę sistemą tikslumas. Svarbu, kad brūkšninis kodas nebūtų atspausdintas klaidingai, jo dydis negali būti per didelis ar per mažas, nes skaitytuvas gali neaprėpti viso brūkšninio kodo ir tuomet bus kur kas sunkiau jį nuskaityti. Dauguma statistų pastebi, kad greitai nuskaitomi brūkšniniai kodai prekybinį darbą padarė kur kas efektyvesnį. Žinoma, svarbiausia, kad jūsų pasirinkti barkodų skaitytuvai būtų patikimi ir greiti, tuomet galėsite prekybinę veiklą vykdyti sėkmingai.