Nuomojame vietą reklamai internete

Limfedemos gydymas presoterapija

presoterapija

presoterapijaLimfedema tai tokia liga kuri kartais apibūdinama ir panaši į „santechnikos problemą“. Tai nėra medicininis terminas, tačiau jei galvotumėte apie limfagyslės sistemą, jos vaidmenį ir apie tai kas nutinka kai ji užsiblokuoja, tuomet nesunku suprasti, kodėl apibūdinant limfedemos ligą čia puikiai tinka ligos palyginimas su santechnikos gedimais. Neoficialiais duomenimis limfotakos specialistai sako, kad Lietuvoje limfedemos atvejų vis daugėja ir ši liga žmones dažnai užklumpa žmones praėjus gydymą nuo vėžio.

Negydoma limfedema gali sukelti rimtų komplikacijų, todėl labai svarbu, kad pacientas laiku gautų veiksmingą ir nuoseklų gydymą. Chirurginiai metodai paprastai yra nerekomenduojami išskyrus konkrečias specifines situacijas. Jei limfedemą sukelia parazitinės ar kitos infekcijos, gydymui gali būti skiriami ir vaistai, tačiau iš esmės gydyme koncentruojamasi į limfinio skysčio kaupimosi mažinimą.

Limfedemos gydymo pakopos: limfos tėkmės ir veninės kraujotakos suaktyvinimui skiriamas manualinis limfodrenažas, taip pat presoterapija (kompresinė terapija) ir kineziterapija. Gydymo metu taip pat didelis dėmesys skiriamas tinkamai odos priežiūrai. Svarbu paminėti tai, jog tam, kad gydymas būtų veiksmingas, būtini visi etapai ir jų procedūros turi būti nuoseklios. Procedūros atliekamos gydymo įstaigose ir taip pat efekto pastiprinimui gali būti atliekamos papildomai ir namuose naudojant presoterapijos masažo aparatus.

Nuosekli presoterapija, kartais dar vadinama pneumatine kompresija ar limfos pompa, tai yra dar vienas gydymo metodas vidutinio sunkumo ar labai sunkiai limfedemai. Specialus prietaisas nuosekliai išsipučia ir išleidžia orą „drabužyje“ apvilktame ant gydomos vietos taikant kryptingą suspaudimą. Suspaudimo ir atleidimo ciklas skatina limfą ištuštėti ir prisipildyti, o kryptingas suspaudimas skatina limfos tekėjimą aukštyn link liemens ir padeda limfos skysčiui užsikimšusioje vietoje rasti savo kelią į sveikus limfos kanalus. Pacientas tarpe procedūrų dėvi medicinines kompresines kojines.

Presoterapijos aparatas teikia spaudimų seką iš tolimiausių galūnių į kūną. Šios slėgio bangos sukuriamos viduje prietaiso drabužio esančiose 24-iose ertmėse – kamerose, o drabužis tvirtinamas aplink gydomą vietą. Kiekviena kamera prisipildo nuosekliai ir taip sklandžiai kryptingai masažuodama gydomą vietą. Masažinis metodas padeda įstrigusiam limfos skysčiui rasti savo kelią į alternatyvius atvirus limfos kanalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.