Tag Archive: virtuvės baldai

Kokybiški ir modernūs virtuvės baldai – investicija, kuri atsiperka

 

virtuves baldai

Kai kalbama apie virtuvės baldus, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas jų kokybei ir dizainui. Praktika rodo, kad šiuo metu didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia modernūs virtuvės baldai. Tiesa, jei nusprendėte investuoti į baldus, turite rinktis kokybę, funkcionalumą ir ilgai išliekančią estetiką, kitaip jūsų išlaidos taps neapgalvotos ir laikui bėgant suprasite, kad permokėjote, arba būsite priversti investuoti į naujus baldus.

 

Investicijos atsipirks, jei rinksitės kokybę

Ne paslaptis, kad lietuviai – taupi tauta, nenorinti išlaidauti net ir tuomet, kai kalbama apie baldus. Šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad svarbu vertinti ne pradinę baldų kainą, o žiūrėti į ilgalaikę perspektyvą. Nors kokybiški baldai reikalauja kiek didesnių išlaidų, pvz., jei lygintume juos su masiškai gaminama produkcija, tačiau laikui bėgant tokie baldai išlaikys pirmines savo savybes, todėl jums nereikės investuoti į jų taisymą, atnaujinimą ar keitimą. Be to, kokybiški baldai džiugins savo funkcionalumu ir praktišku naudojimu.

 

Klasikiniai vs. modernūs virtuvės baldai

Planuodami virtuvės interjerą, privalote galvoti apie baldų dizainą. Klasikiniai virtuvės baldai atrodo elegantiškai, rafinuotai ir prabangiai, tačiau toks dizainas reikalauja gana didelių išlaidų. Kad klasikiniai baldai iš tiesų atrodytų stilingai, būtina rinktis prabangius dekoro elementus ir raštus, kokybišką medį ir rankų darbo sprendimus. Vis dėlto, toks interjeras tinka ne kiekvienam būstui, kadangi reikalauja gana daug erdvės, be to, klasikiniai baldai turi būti itin kruopščiai prižiūrimi.

Modernūs baldai yra puikus sprendimas daugeliui virtuvės erdvių. Gana plati dizaino pasiūla leidžia realizuoti individualius stiliaus sprendimus. Be to, virtuvės komplektų ar korpusinių baldų gamyba atliekama naudojant aukštos kokybės medžiagas, todėl tokie baldai ilgai išlaikys pirmines savo savybes. Galiausiai, modernus interjeras, ypač, jei jis derinamas su skandinaviško minimalizmo idėjomis, atrodo itin šiuolaikiškai, elegantiškai ir švariai. Paprastai tokie baldai nereikalauja sudėtingos priežiūros, tačiau atitinka specifinius virtuvės erdvės reikalavimus – nepamirškite, kad virtuvė yra nuolatos veikiama drėgmės ir temperatūrų skirtumų, todėl baldai turi prisitaikyti prie šių sąlygų. Vertinantiems nesenstančią klasiką, siūlome pagalvoti apie modernios klasikos sprendimus – tai šiuolaikiškas interjeras, išlaikantis klasikai būdingą eleganciją ir subtilumą.

 

Į ką reikia atkreipti dėmesį perkant virtuvės kėdes?

 

kėdėsValgomajame dažniausiai susirenkame ne tik paskanauti kulinarinių šedevrų, bet ir pabendrauti su namiškiais bei pasidalinti dienos įspūdžiais. Tam, kad bendravimas būtų malonus, svarbu jaustis patogiai ir turėti pakankamai erdvės bent minimaliam judėjimui. Jeigu stalas jau stovi, tereikia išsirinkti tinkamiausias kėdes, kurios padės užtikrinti komfortą.

Pasirinkimas išties gausus, todėl svarbiausia tiksliai žinoti savo poreikius ir įvertinti valgomojo bei stalo dydį. Jeigu namuose stovi baro tipo stalas, tuomet reikėtų rinktis ir specialias baro kėdes, tuo tarpu esant itin mažai valgomojo erdvei, teks pasidairyti kuo mažiau vietos užimančių variantų. Kėdės neturėti kliudyti praėjimo, būti tinkamo aukščio ir pločio. Svarbu, jog atsisėdus ant kėdės patogiai jaustumėtės ne tik Jūs, bet ir aplinkiniai. Taip pat svarbu nuspręsti, ar norėsite minkštų virtuvės kėdžių, ant kurių atsisėdus po sunkios darbo dienos, galėsite atsipalaiduoti ir sėdėti kaip tinkamas, mėgautis maistu bei draugija, ar priešingai – kietos virtuvinės kėdės, ant kurios sėdėsite tiesus it styga, pagal visas gydytojų rekomendacijas.

Kitas svarbus aspektas, kurį reikėtų apgalvoti – kėdžių kiekis, kurio Jums reikės. Galbūt Jūsų giminaičiai ar draugai gyvena Vilniuje, Kaune, Druskininkuose, Jurbarke ar kitame tolimesniame mieste ir į svečius užsuka itin retai, o prie stalo dažniausiai sėdite tik Jūs su antrąja puse? Tokiu atveju kėdžių reikės kur kas mažiau, tačiau bent keletą atsarginių variantų nenumatytiems atvejams vis tiek reikėtų turėti – būtų nemalonu, jeigu atėjus svečiams, neturėtumėte kur jų pasodinti. Būtent todėl namuose rekomenduojama turėti 4 – 6 kėdes.

Kalbant apie dizainą, svarbu išlaikyti bendrą namų stilių ir renkantis kėdes jas derinti ne tik prie stalo, bet ir prie kitų valgomajame ar virtuvėje esančių baldų. Bendras valgomojo baldų komplektas leistų sutaupyti ir laiko, ir papildomų lėšų – tarpusavyje derantys gaminiai gali nustebinti įvairiausiomis formomis, todėl Jums beliks atkreipti dėmesį į kitus aplink stovinčius baldus ir įvertinti bendrą namų stilių. Stalas ir kėdės gali tapti akį traukiančia interjero detale, o įsigijus šiuos gaminius patrauklia kaina, džiaugsitės ne tik Jūs, bet ir Jūsų piniginė.

 

 

Spalvingi virtuvės baldai: kas su kuo dera?

 

virtuvės baldaiKurdami virtuvės interjerą, daug laiko skiriame baldų paieškai – virtuvės baldai ir jų komplektai tampa esmine minėtosios patalpos ašimi. Tiesa, itin plati baldų pasiūla apsunkina iš pirmo žvilgsnio lengvą sprendimą. Ilgą laiką dominavę pastelinių tonų ir žemės spalvų baldai tampa kur kas išraiškingesni ir spalvingesni. Vis daugiau Lietuvos gyventojų atsisako tradicinių spalvų ir ieško originalių sprendimų, virtuvei suteikiančių daugiau gyvybės, energijos ir žaismės.

Galvodami apie baldų spalvas, visų pirma turėtume pagalvoti apie bendrą virtuvės stilistiką. Keičiantis laikams, vis dažniau atsisakoma vieno modelio principo, tarpusavyje derinant kelių stilių ar net kelių epochų baldus. Tiesa, minėtasis sprendimas reikalauja tam tikros patirties ir meninio žvilgsnio, todėl, prieš imdamiesi bet kokių veiksmų, pasitarkite su šios srities specialistais.

Šiuo metu madingas virtuvės interjeras siejamas su šiek tiek eklektišku stiliumi, kuriame žaidžiama spalvomis, formomis ir laikotarpiais. Interjero specialistai tvirtina, kad šiuolaikiniai virtuvės baldai, kaip niekada anksčiau, atspindi konkretaus žmogaus charakterį ir būdą, todėl rinkdamiesi baldus, galvokite apie savo individualumą.

Jei virtuvėje norite daugiau spalvų, tačiau didesniems pokyčiams negalite skirti pakankamai lėšų, didžiausią dėmesį skirkite kėdėms. Dizaineriai tvirtina, kad net ir toks mažas pakeitimas, kaip naujų kėdžių įsigijimas, virtuvei suteiks pageidaujamos energijos. Rinkitės ryškių spalvų baldus, pagalvokite apie raštuotą, pvz., išmargintą įvairiaspalvėmis gėlėmis, kėdžių gobeleną.

Norint pagyvinti virtuvės aplinką, galite imtis kur kas rimtesnių atnaujinimo darbų, pvz., perdažyti sienas. Ryškiaspalvė apdaila atrodys itin stilingai, jei patalpą puošia pastelinių tonų virtuvės baldai. Jei minėtieji baldai yra ryškiaspalviai, sienų marginamas gali sukurti pernelyg apkrauto būsto įspūdį. Jei norite virtuvei suteikti daugiau žaismingo ir unikalumo, pagalvokite apie klijuojamus fototapetus ar tapetus su paveikslėliais, pvz., jei virtuvėje turite laisvą sieną, papuoškite ją jums patinkančio gyvūno nuotrauka.

Nepamirškite žaismingų aksesuarų – originalių vazų, spalvingų servetėlių ar dailių paveikslų. Asmeniškumo virtuvei suteiksite ant sienos pakabinę spalvingą šeimos nuotrauką. Puikus sprendimas – įvairiaspalviai prieskonių indeliai ir margos dėžutės. Gyvybės patalpai suteiks ir originalių formų baldai, pvz., kėdės su įstrižomis kojomis ar įvairiaformiais atlošais. Pagalvokite apie apšvietimą – tinkamai parinktas ir tikslingai nukreiptas šviesos srautas gali išryškinti atskirus aksesuarus ir suteikti patalpai unikalaus žavesio. Vienas naujausių sprendimų – skirtingų spalvų šviesos. Nors minėtasis sprendimas tiks pokalbiams su draugais ar vakarienei su šeima, nepamirškite, kad maisto gamybai jums bus reikalinga gerai apšviesta zona. Ieškantiems praktiškiausio sprendimo rekomenduojama pagalvoti apie reguliuojamos apšvietos sistemą.

 

Klasikiniai virtuvės baldai moderniame interjere

 

Įsirengdami naują būstą arba renovuodami seną  žmonės dažnai pykstasi ir barasi, nes nesutaria, koks stilius vyraus patalpose. Vienas nori šiuolaikinio dizaino baldų, o kitas mėgsta klasiką, todėl tikrai neatsisakys tėvų dovanotų interjero detalių. Galime nuraminti ir kartu pradžiuginti, nes visa tai yra suderinama. Viskas, kas reikalinga – tai profesionalus interjero dizaineris bei patyręs projektuotojas. Jeigu nusprendėte, kad Jūsų būste bus modernus minimalistinis interjeras, o erdvėje, kur gaminamas maistas stovės klasikiniai virtuvės baldai, tuomet skaitykite toliau ir sužinosite keletą svarbių patarimų, kuriais vadovaujantis įsirengsite tikrai jaukius ir šiltus namus.

Situacija, kuomet sutuoktiniai arba viename būste gyvenantys asmenys nesutaria dėl būsimų baldų bei stiliaus yra visiškai normali ir suprantama. Kiekvienas iš mūsų  esame skirtingi, todėl turime vis kitus poreikius ir pasaulį  matome kitokį. Tad visiškai suprantama, kad vienas gali norėti minimalistinių bei modernių baldų, o kitas pirmenybę teikia minkštiems, jaukiems ir klasika alsuojantiems baldams. Tačiau dažniausiai didžiausiu galvos skausmu tampa virtuvės erdvė, nes vienas mėgsta joje gaminti, o kitas – pagamintą maistą degustuoti. Nuo šios būsto dalies dažnai ir pradedamas kurti namų interjeras, nes čia praleidžiame nemažai laiko ne tik gamindami, bet ir valgydami su šeima ar bendraudami su svečiais. Klasikiniai virtuvės baldai tikrai gali būti pritaikyti moderniame interjere. Kompromisas tikrai bus rastas.

Jeigu visame būste vyraus modernus interjeras, tam, kad klasikiniai virtuvės baldai “neišliptų iš konteksto”, suteikite būsto erdvei keletą klasikinių užuominų. Tai gali būti pagrindinėje erdvėje atsirandantis židinys, dekoruotas klasikinių formų gipsine apdaila, sienos papuoštos karnizais, atsirandanti gipsinė apdaila kitose vietose. Tokiame interjere tikrai “neiškris” nei modernios spintos, nei stilingos lentynos ar komodos. Stengiantis išlaikyti harmoniją, tikrai šiuos du priešingus stilius galite suvaldyti.

Klasikiniai virtuvės baldai ir modernus interjeras – tai garantuotas individualus stilius Jūsų namuose.  Viena iš pagrindinių taisyklių, kurios privalu laikytis derinant du skirtingus stilius – tai panašių detalių, tekstūrų bei formų parinkimas. Šie elementai sukurs harmoniją patalpoje. Nebijokite kurti ir improvizuoti. Tai – Jūsų namai ir Jūsų virtuvė, kurioje gaminsite bei valgysite tik Jūs ir artimi žmonės, todėl viskas turi atitikti Jūsų poreikius ir norus.