Tag Archive: verslininkai

Steigiate įmonę su partneriu? Ką reikia žinoti?

 

UAB steigimas vilniujeLabai dažnai nusprendus steigti įmonę kartu su partneriu (ar tai būtų žmona, ar studijų draugas, ar kaimynas) siekiama viską dalinti į dvi dalis. Deja, būtent tai yra viena didžiausių įmonės steigimo klaidų. Teisininkai sutiko papasakoti kodėl taip elgtis nederėtų ir kokių dar klaidų galima išvengti.

Demokratija – daugiausiai trūkumų turinti valdymo forma

Uab steigimas Vilniuje vienam yra daug teisinių niuansų turintis formalumas. Dar daugiau problemų kyla, kuomet nusprendžiate tai atlikti kartu su bendrasavininkiu. Pirmiausiai reikia nuspręsti koks bus įmonės registracijos akcininkas, kokį įstatinį kapitalą turėsite, kas bus įmonės vadovas.

Praktiškai visuomet dviejų žmonių uab imones steigimas vykdomas visas pajamas įmonės ruošiantis dalinti pusiau, todėl įstatinį kapitalą įnešant vienodomis dalimis. Versle kaip ir santuokoje nuomonės kartais išsiskiria. Tokiu atveju jeigu nei vienas akcininkas neturi lemiamo balso kol vyksta diskusijos ir nesutarimai įmonės veikla sustoja, sustingsta. Tai reiškia, kad didėja bankroto tikimybė. Toks imoniu steigimas kaune, imoniu steigimas klaipeda ir apskritai imones steigimas lietuvoje priverčia greitai savininkus susimastyti apie tas kas yra uab pardavimas, ir gal verta tai padaryti.

Pavadinimas

Uab steigimas Vilniuje prasideda nuo pavadinimo. Nesvarbu ar domina imones steigimas registru centras, ar imones steigimas internetu procesas prasideda pavadinimo registracija. Dažnai steigėjai daug laiko praleidžia prie pavadinimo. Beje, pastarasis negali būti angliškas, kalbos komisija nesuteikia leidimo registruoti ir kitomis užsienio kalbomis parašytų pavadinimų, arba tų, kurie yra įžeidžiantys, šmeižiantys ir pan.

Uab steigimas Vilniuje gali būti atliktas per kelias dienas, o gali užtrukti dėl pavadinimo. Pamirštama, kad pavadinimas tai nėra prekės ženklas. Tai formalumas. Todėl steigėjai vietoj to, kad registruotų prekės ženklą ir įmonės pavadinimą vargsta su kalbos komisija tenkinančio pavadinimo raitymu.

Įstatinis kapitalas

Pamirštama ir tai, kad uab steigimas istatinis kapitalas gali būti panaudotas įmonės veiklai. Gal įstatinį kapitalą galima suformuoti iš kompiuterio? Tačiau steigiant bendrovę reiktų turėtų įvertinti kiek galės gyventi be apyvartinių lėšų.

Uab steigimas Vilniuje kaip taisyklė vyksta tuomet kada bendrovei atsiranda daug išlaidų, o pajamų dar neateina. Tiesiog dar nėra klientų rato, nusistovėjusio verslo modelio. Tam reikia būti pasiruošus.

 

 

UAB steigimas: paprasčiau kaip niekada

 

Steigiant UAB PVM mokėtojąUždaroji akcinė bendrovė yra vienas palankiausių būdų pradėti savo verslą. Steigiant šią įmonę Lietuvoje suteikiamos patrauklios galimybės sutaupyti, tad kiekvienas norintis pagaliau įgyvendinti savo svajonę – turėtų tai daryti dabar. Moderni Lietuva siūlo įvairiausias verslo rūšis kiekvienam žmogui pagal poreikius bei jo galimybes. Steigiant UAB PVM mokėtoją reikia įvertinti nemažai smulkmenų, tad naudinga bendradarbiauti su profesionalais.

Šiuo metu galima atrasti ir gana platų skirtingų specialistų pasirinkimą, kurie tikina, kad būtent jų paslaugos yra geriausios ir būtent jie gali patarti, kaip tinkamai įregistruoti arba perregistruoti įmonę.

Lietuvos įmonės registruotis PVM mokėtojų privalo tik tada, kai:

  • Lietuvos valstybėje gautas atlygis yra didesnis nei 45 000 eurų per vienerius metus, tai yra 12 mėnesių. Steigiant UAB PVM mokėtoją ne visi žino, kad jų verslas bus toks sėkmingas. Tokiu atveju dažniausiai būtent deklaruojant pajamas ir nusprendžiama, kad reikia tapti PVM mokėtoju.
  • Kai vienas asmuo valdo kelias įmones – jis taip pat turi tapti PVM mokėtoju. Jam galioja lygiai ta pati suma – 45 000, kuriuos reikia gauti per vienerius mokestinius metus. Žinoma, per kelias įmones tą sumą susirinkti yra kur kas paprasčiau.
  • Registruotis reikia ir tiems asmenims, kurie Lietuvoje arba iš kitų ES šalių perka prekių, kurių sumą yra didesnė nei 14 000 eurų. Skaičiai taip pat dažniausiai pamatomi būtent deklaruojant pajamas ir tuomet žmogus persiregistruoja PVM mokėtoju.

Asmens įregistravimas į PVM mokėtojų registrą trunka iki 7 dienų. Taigi, laiko tarpas yra neilgas ir jau po savaitės galėsite sėkmingai vykdyti savo veiklą. Patogu, kai steigiant UAB PVM mokėtoją žmogus iškart planuoja, kad PVM jam bus “privalomas”. tokiu atveju nereikia įmonės turėjimo eigoje keisti nuostatų. Tiesa, kad tokios detalės būtų tinkamai sutvarkytos – būtina naudotis gero buhalterio paslaugomis.

Jeigu jau seniai norite pradėti savo veiklą – pagaliau išdrįskite ir įgyvendinkite savo svajones. Kartu su specialistais steigimas nebus sudėtingas, o rezultatus pamatysite labai greitai.

 

 

Įstatinio kapitalo didinimas arba mažinimas

 

įstatinio kapitalo didinimasAteina toks metas, kai įmonė turi plėstis. Ne tik darbuotojų, paslaugų ar produktų prasme, bet ir akcininkų. Turi į įmonę ateiti naujų žmonių. Jie tai gali padaryti įsigydami papildomų akcijų. Jei nė vienas iš esamų akcininkų savo akcijų dalies nelinkęs parduoti naujiems investuotojams, pirmas žingsnis, kurį reikia atlikti – įstatinio kapitalo didinimas.

Įstatinis kapitalas didinamas atsižvelgiant į tai, kiek papildomų akcijų reikia. Tokiu būdu sukuriamos galimybės tiek AB, tiek UAB pritraukti daugiau investicijų. Yra ir kita šio reikalo pusė. Kuo didesnis įstatinis kapitalas, tuo daugiau rizikos dėl įmonės veiklos akcininkai prisiima. Pavyzdys labai paprastas. Jonas su kolega įkūrė įmonę „Jonas ir draugas“. Jie kartu įnešė minimalų įstatinį kapitalą – 2500 eurų. Dabar Jono pažįstamas nori investuoti į jų verslą, tad jonas su kitu akcininku nusprendė pasididinti įstatinį kapitalą 1000 eurų iki 3500, kad naujas investuotojas galėtų tas akcijas perimti už piniginius įnašus, žinoma.

Įstatinio kapitalo didinimas dažniausiai aktualus yra akcinėms bendrovėms, rečiau UAB, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų. Kaip jį padidinti? Reikalingi tam tikri dokumentai, darbas su notaru, „Registrų centru“. Neišmanant teisinių ir buhalterinių vingrybių tai gali būti sunkiai įgyvendinama užduotis. Dėl to rekomenduojama kreiptis į profesionalų įmonę, kurie padės su visais šiais veiksmais susitvarkyti.

Kodėl jie, o ne savas buhalteris? Pagrindinė priežastis yra ta, kad įmonės įstatinio kapitalo didinimas vyksta itin retai, tad ne kiekvienas buhalteris su tuo yra susidūręs ir vargu, ar susidurs per ateinančius 10 metų. Tuo tarpu profesionalai, teikiantys tokias paslaugas tai daro kelis kartus per mėnesį ir viską puikiai išmano. Taip sumažėja klaidų galimybė. Beje, kalbant apie klaidas… Viena iš priežasčių, kodėl yra vykdomas įstatinio kapitalo mažinimas, yra ta, kad buvo pridaryta nemažai klaidų didinant kapitalą. Šios srities profesionalams dažnai tenka srėbti kažkieno kito pridarytą „jovalą“, o tai reikalauja itin aukšto išmanymo lygio ir patirties.

Įstatinio kapitalo didinimas kainuoja nelabai daug. Jei visos procedūros atliekamos internetu, naudojant elektroninį paršą, kainuoja apie 190 eurų. Jei notaro biure – kiek brangiau – 299 eurų. Įstatinio kapitalo mažinimas bet kuriuo atveju kainuoja 299 eurus, nes tai kur kas sudėtingesnė procedūra.