Tag Archive: šventės

5 patarimai, kaip suorganizuoti įmonės renginį

 

Vieni pagrindinių renginių, kurias švenčia kiekviena įmonė  žiemos metu yra Kalėdų balius, o vasarą – šiltojo metų sezono atidarymas bei uždarymas arba šių švenčių sujungimas ir šventimas vienu metu vasaros viduryje. Metų bėgyje kartais sugalvojama surengti įmonės gimtadienio šventę, vienu metu švęsti tam tikro laikotarpio darbuotojų gimtadienius ar tiesiog surengti šventę, kaip dovaną – padėką visiems darbuotojams. Priežasčių, kodėl ir ką švęsti surasti nėra sunku, tačiau renginių organizavimas dažnai tampa pačia opiausia problema, kodėl atsisakoma linksmintis suburiant drauge visus įmonės darbuotojus.

Viskas, kas būtų Jums reikalinga, jog galėtumėte dažniau mėgautis švenčių teikiamais malonumais, tai vadovautis šiais 5 paprastais patarimais.

  1. Vienas pagrindinių ir aktualiausių aspektų, kaip ir organizuojant ar rengiant bet kokį renginį arba naują veiklą – tikslo žinojimas. Turite nuspęsti, kodėl planuojate ruošti renginį. Ar todėl, kad tai – Kalėdų vakarėlis, ar todėl, kad norite atsidėkoti darbuotojams, ar priėmėte naujų darbuotojų būrį ir pan. Pagal tai, bus daug lengviau nuspręsti ir toliau planuoti būsimą renginį.
  1. Antras aspektas taip pat svarbus – biudžetas. Turite žinoti, kiek maksimaliai galite išleisti būsimam renginiui. Nors daugeliui atrodo, kad renginių organizavimas yra nepigus verslas ir teks nemažai „pakloti“ vedėjui, DJ bei pačiai renginių organizavimo kompanijai, tačiau jų įdėtas darbas tikrai atsipirks su kaupu, jeigu rinksitės profesionalus. Žinoma, galite suorganizuoti įmonės renginį ir su minimaliu biudžetu. Tereikia pasitelkti išmonę ir daug ekologiškų idėjų, kurioms įgyvendinti būtų reikalingas vos minimalus biudžetas.
  1. Aiškus ir detalus šventės eigos planas. Planuokite laiką. Susirašykite visas renginio smulkmenas. Renginių organizavimas tuo ir unikalus, kad reikia mokėti organizuoti ne tik patį renginį, bet ir laiką. Nepamirškite pertraukų užkandžiams, kavos ar atokvėpio pertraukėlių. Įterpkite į programą pusvalandį fotosesijai.
  1. Jei jau turite ir nusprendėte, koks bus vakarėlio tikslas, turite biudžetą ir vakarėlio planą, belieka atsakyti į klausimą, kaip padaryti tokį renginį, kuris įtrauktų visus dalyvius, t.y. darbuotojus. Būkite originalūs irišskirtiniai. Imkitės netradicinių idėjų ir veiklų. Jei turite advokatų kontorą, tuomet keliaukite mokytis kulinarijos paslapčių, jei tai – bibliotekos renginys, sukurkite karaokė vakarėlį ir pan. Parinkite šventei temą ir taip palengvinsite pačią vakarėlio eigą ir suteiksite darbuotojams šansą pabūti tokia persona, apie kurią galbūt seniai jie svajojo.
  1. Pasirūpinkite šventės muzika, transportu ir, jei reikalinga, nakvyne. Tai – svarbūs kiekvieno vakarėlio elementai, todėl juos kruopščiai suplanuokite, kad kiekvienas iš šventės dalyvių galėtų atvykti ir grįžti į namus bei visi būtų patenkinti grojaraščiu.

Jei pasirodys, kad patys negalite suplanuoti renginio savo įmonei, tuomet kreipkitės į šios srities profesionalus, kurie Jums mielai pagelbės.

 

Profesionalus vestuvių fotografas Jūsų šventei

 

Vestuvės yra svarbiausia gyvenimo šventė ir šią dieną viskas turi vykti nepriekaištingai. Jaunieji tokią dieną yra svarbiausi ir viskas turi vykti pagal Jų norus. Kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų įsimintina, dažniausiai iš anksto reikia pasirūpinti viskuo: maistu, sale, muzikantais, fotografais. Pastarieji yra bene svarbiausi šventės svečiai, nes vestuvių fotografas yra atsakingas už šventės įamžinimą. Būtent ieškodami fotografų, jaunieji dažniausiai kruopščiai ir smulkmeniškai sprendžia, kokį geriausia pasirinkti. Juk tokios dienos gražus ir kokybiškas atsiminimas yra labai svarbus.

Vestuvių fotografas dažniausiai atvyksta dar į pačius šventės užkulisius. Kai pamergės ir nuotaka ruošiasi šventei ir puošiasi, fotografas fiksuoja visas įsimintinas akimirkas nuo pat ryto. Būtent šios paruošiamosios akimirkos yra labai žavios ir reikalingos. Jas jaunieji po daug laiko jau gali būti primiršę, fotografo padarytos nuotraukos padės prisiminti kiekvieną smulkmeną.

Kita svarbi fotografo darbo dalis – svečių ir jaunojo atvykimas. Pagal lietuviškąsias tradicijas, vestuvių rytą jaunikis atvyksta pas nuotaką ir pasikviečia ją į kelionę. Tai labai svarbi vestuvių dalis, todėl fotografas čia turi nuolat fiksuoti ir rūpintis, kad ši dalis jokiu būdų nebūtų praleista.

Svarbiausia vestuvių dalis – ceremonija. Tai akimirkos, kuomet niekas neturi laiko ir visi yra susikaupę, tad fotografas šiuo laiku turi būti itin darbštus. Kiekviena ceremonijos akimirka jauniesiems yra labai brangi ir jie žinoma nori turėti kuo daugiau šios akimirkos prisiminimų.

Vėliau vyksta vakarinė vestuvių dalis ir fotografas šioje šventės dalyje dalyvauja ne visada. Kai kurie žmonės nori pasilikti tik oficialiosios dalies atsiminimus, o šventės įspūdžiais linkę pasitenkinti ir užfiksuotais ne tokių profesionalių fotoapratų. Kita žmonių dalis kaip tik samdo fotografus visai dienai, kad būtų įamžintos ir vakarinės šventės akimirkos.

Šventei apsibaigus svečiai skirstosi namo, o vestuvių fotografas sėda prie darbo. Darbo medžiagos apdorojimas, montavimas ir retušavimas yra kone atsakingesnis ir kruopštesnis fotografo darbas nei pačios ceremonijos fiksavimas. Darbo rezultatas turi būti kokybiškas ir patenkinti jaunųjų lūkesčius. Dažniausiai fotografai retušuoja gražiausias atrinktas šventės nuotraukas ir jauniesiemas pateikia kelis šimtus skirtingų profesionaliai sutvarkytų kadrų iš jų šventės. Prie nuotraukų taip pat pridedamas ir profesionaliai sumontuotas video filmas, kuris net po daugelio metų sugrąžins Jus į tą stebuklingą dieną ir leis dar kartą pajusti laimės jausmą.