Tag Archive: poilsis

3 pigiausi būdai keliauti

 

Paskutinės minutės kelionių pasiūlymaiTurbūt nėra žmogaus, kuris nemėgtų karts nuo karto ištrūkti iš savo miesto bent į kitą šalies miestą ar kurortą ar net išvykti į tolimą užsienio šalį. Dirbantys miestiečiai kiekvienas savo sukauptas atostogas ar bent kelias atostogų dienas skiria išvykai į kitą miestą ar šalį. Žinoma, kuo toliau keliaujama, tuo daugiau išlaidų šios kelionės reikalauja, tačiau šiandien žmonėms yra siūlomas ne vienas ir ne du būdai keliauti pigiau negu įprasta. Pasirinkdami pigesnius kelionės būdus poilsiautojai sugeba net ir sutaupyti kelionpinigiams, lauktuvėms bei kitoms pramogoms. Čia pristatome 3 pigiausius būdus keliauti į užsienio šalis.

  • Išankstinių bilietų pirkimas. Tai šiandien vienas populiariausių pasirinkimų keliauti. Negana to – ir paprasčiausias. Jeigu savo darbovietėje jau galite pasižymėti savo atostogų dienas pusė metų iš anksto, tai lygiai taip pat galite ir įsigyti išankstinius kelionės bilietus į pasirinktą šalį. Perkant lėktuvo bilietus iš anksto į tokias šalis kaip Italija, Graikija, Turkija, Kipras ir t.t. galima ten nukeliauti už vos 30 eur.
  • Paskutinės minutės kelionių pasiūlymai. Tai mažiau populiarus pasirinkimas, tačiau kai kuriems itin pravartus. Jeigu dirbate tokį darbą, kai iš anksto planuotis atostogas – sudėtinga ir jūsų gali netikėtai prireikti kiekvieną minutę, paskutinės minutės kelionių pasiūlymai tinka, kai žinote, kad artimiausią savaitę jūsų pagalbos tikrai niekam nereikės. Šiuos kelialapius kelionių agentūros parduoda net ir su 50 proc. nuolaida nuo įprastos kelionės kainos.
  • Keliavimas su grupele draugų. Jeigu nemėgstate pusę metų savo stalčiuje saugoti kelionės bilieto arba strimgalviais keliauti į atostogas su paskutinės minutės kelionių pasiūlymais, dar vienas žmonių mėgstamas variantas – kelionė automobiliu su draugais. Tai nuotykių ir pramogų pilnas atostogų pasirinkimas, kuris padės sutaupyti kelionės išlaidas dalinant iš keliaujančiųjų skaičiaus.

Taigi, keliauti pigiai – tikrai įmanoma, tereikia pasirinkti patį patraukliausią ir jūsų galimybes atitinkantį keliavimo būdą. Jeigu esate planuojantis žmogus, rinkitės išankstinius kelionės bilietus, o jeigu trokštate pakeliui patirti daug nuotykių, vykite atostogauti su draugais.

 

Plačiau apie lazertroną

 

Šiandien Lietuvoje vis daugiau žmonių savo laisvalaikį yra linkę leisti aktyviai. Vis labiau populiarėja įvairios aktyvios pramogos ir neišbandytos atrakcijos. Žmonės, mėgstantys pramogauti ir norintys nuolat išmėginti savo jėgas naujoje srityje vis dažniau išbando įvairius užsiėmimus. Viena iš populiariausių pramogų šiandien – komandiniai žaidimai.

žaidimasŽaidimų yra pačių įvairiausių. Vieniems labiau patinka orientacinės varžybos, kiti mieliau keliauja lenktyniauti baidarėmis, treti renkasi dažasvydžio pramogas. Tačiau bene labiausiai populiarėjantis šiandien yra Lazertronas – komandinis lazerių žaidimas. Tai gana nauja, tačiau greitai daugelio pamėgta aktyvi pramoga Lietuvoje, kurioje savo jėgas be vargo gali išbandyti ir dideli ir maži žaidėjai. Pasak didžiausių šalyje šio žaidimo aistruolių, šaudymas lazeriais yra smagus tuo, jog tai ypač saugus ir tikslus žaidimas. Jo taisyklės leidžia žaisti tik sąžiningai, todėl žaidimas tampa iš tiesų intriguojantis ir jaudinantis.

Vienas iš nuolatinių šio komandinio žaidimo žaidėjų  atskleidžia, kodėl Lazertronas taip greitai išpopuliarėjo ne tik jaunimo, bet ir vyresnio amžiaus lietuvių tarpe: „Neseniai visi buvo pamėgę dažasvydį. Deja, tai žaidimas toli gražu ne kiekvienam. Dažasvydis dažnai reikalauja specialaus bent šiokio tokio pasirengimo ir atitinkamos aprangos bei apsaugų. Nors, tiesą sakant, ir tai ne visada padeda. Dažnai dažasvydį renkasi itin aštrius pojūčius mėgstantys aistruoliai. O štai kitiems žmonėms šis žaidimas tampa sunkiu išbandymu, nes iš žaidimų aikštelės net ir patys stipriausi kovotojai grįžta su mėlynėmis ir traumomis. Tuo tarpu Lazertronas tuo žavi ir traukia, kad jis yra labai saugus, paprastas ir tikslus. Čia savo jėgas gali išbandyti kiekvienas, nes nėra jokių fizinių sumušimų, o šautuvas yra lengvutis. Kai Jus pašauna, galvos davikliai sumirksi ir garsinis signalas informuoja, jog esate pašautas, jeigu Jus nušauna, tuomet turite baigti žaidimą. Viskas vyksta labai sąžiningai, nes nušautų žaidėjų ginklai užsiblokuoja ir jie nebegali daugiau iššauti nei kulkos“, – pasakoja Simonas, Lazertroną su draugais dažną savaitgalį žaidžiantis jau antrus metus.

Simonas taip pat pabrėžia, jog šaudymas lazeriais kaskart yra vis įdomesnis, nes prieš kiekvieną žaidimą žaidėjai gali patys nusistatyti taisykles: „Kiekvieną kartą galite žaisti vis kitaip. Su draugais esame jau  susikūrę tam tikras technikas ir dažniau renkamės trumpesnį žaidimą su nedaug kulkų. Taip stengiamės kaskart vis labiau save išbandyti ir išmokti šio to naujo. Tuo tarpu kai būna kieno nors ir mūsų vaikų gimtadieniai, mielai juos atsivedame pažaisti lazeriais. Dažniausiai vaikai nusprendžia žaisti su daugiau kulkų ir jų žaidimas trunka ilgiau. Tačiau visi lieka patenkinti ir aikštelę palieką besišypsantys. Mano manymu, tai ne tik puikus žaidimas, bet ir ugdymo priemonė, kuri skatina būti atsakingu ir dirbti komandoje. Vaikams tokia pamoka yra labai svarbi“,- teigia Simonas.

„Aš net girdėjau, kad žmonės pasirenka Lazertono žaidimus savo mergvakariams ar bernvakariams atšvęsti ir, tiesą sakant, manau, kad tai puiku idėja. Sakyčiau, kad tokių pramogų Lietuvoje reikėtų daugiau. Juk tai nebrangiai kainuoja, be to yra saugu ir sveika. Tai žymiai linksmiau ir naudingiau nei leisti savaitgalio vakarus perpildytuose baruose. Džiaugiuosi, kad draugai laikosi tokios pačios nuostatos ir savaitgalais Lazertono aikštelėje praleidžiame turiningas ir smagias valandas“, – savo patirtimi dalinasi lazertono mėgėjas.

Šiandien Lazertono pramogos kaip niekad populiarios. Tai ne tik saugus, bet ir prie klientų prisitaikantis žaidimas. Žaidimo lazeriais laikas ir vieta yra neribojami – atskleidžia šio žaidimo organizatoriai. Tai reiškia, jog žaidimas gali vykti bet kokiu paros metu ir bet kokioje vietoje pagal klientų pageidavimus. Taip Lazertonas tampa priimtinesnis, įdomesnis ir dar labiau mėgiamas žaidėjų tarpe.

 

Keliaujant sutaupyti padeda pigių skrydžių bendrovės

 

Šiuo metu žmonės yra išties užimti, tad vietoj kelionių autobusais, automobiliais, traukiniais ar laivais verčiau perka lėktuvu bilietus. Palyginkime: į Didžiąją Britaniją automobiliu keliauti reikės apie pusantros paros, o lėktuvas į šią šalį nuskrenda vos per kelias valandas.

Galima pirkti įprastus brangius bilietus, tačiau kur kas geresnį pasiūlymą gausite iš bendrovių, kurių pagrindinės teikiamos paslaugos – tai pigūs skrydžiai. Tai reiškia, kad kelionė kainuos net du – tris kartus pigiau, nei sumokėtumėte įprastai.

Kaip žinia, pigūs skrydžiai organizuojami tomis kryptimis, kurios yra populiariausios. Taip užtikrinama, kad beveik visi lėktuvų bilietai bus išpirkti ir skrydis nebus nuostolingas. Dėl šios priežasties pigūs skrydžiai vykdomi tame pačiame žemyne, nes, pavyzdžiui, iš Europos nuskraidinti į JAV ar Kiniją kainuotų išties brangiai.

Žinoma, irgi yra galimybė į kitus žemynus nuskristi pigiau, tačiau reikės keliauti ne vienu, bet dviem ar trim lėktuvais, persėsti, dėl to kelionė pailgės, o keliautojai labiau nuvargs. Beje, tolimuosius skrydžius prireiks įsigyti iš anksto, lėktuvų bilietai kainuos santykinai brangiai. Žinoma, gali būti, kad bilietą galėsite įsigyti ir likus kelioms dienoms iki skrydžio tačiau rizikuoti nereikėtų, ypač jei kelionė yra tikrai svarbi.

Na o pigių skrydžių bendrovės paskutinės minutės pasiūlymų gali pateikti rečiau, nes daugelis bilietų čia išperkami dar iki skrydžio. Visgi nėra vienareikšmio atsakymo, kada labiau apsimoka pirkti bilietus.

 

Kambarių nuoma. Druskininkai

 

Druskininkai – vienas iš svarbiausių Lietuvos kurortų. Jei Palanga ir Šventoji yra pakankamai triukšmingos vietos, kur susirenka jaunimėlis ir siekia palėbauti ir atsipalaiduoti, tai Druskininkai laukia ramybės ištroškusių klientų, santūrių poilsiautojų.

Poilsiautojams svarbu, kur apsigyventi, ką valgyti ir kokias pramogas gali gauti. Visko Druskininkai gali pasiūlyti su kaupu.

Apgyvendinimo paslaugos Druskininkuose  išvystytos pakankamai gerai. Puikūs viešbučiai ir svečių namai pasiruošę priimti pačius įnoringiausius klientus iš Lietuvos ir užsienio. Kambarių nuoma Druskininkai gali konkuruoti ir su Palanga, tik čia kur kas labiau atsižvelgiama į paslaugų kokybę. Vienas populiariausių kambarių nuomos variantų yra 1 ar 2 kambarių apartamentai su atskiru įėjimu. Tokio varianto kaina yra 100-200 litų parai dviems asmenims, todėl natūralu, kad norėdami gerai pailsėti, svečiai renkasi jaukų ir gerai įrengtą bei apstatytą butą, o ne nakvynės namų tipo kambarį su lova (kartais ir dviaukšte) ir popierinėmis sienomis, per kurias girdisi lėbaujančių kaimynų triukšmas.

Dar vienas populiarus apgyvendinimo variantas Druskininkuose yra kaimo turizmo sodybos, kuriose labiausiai apsimoka gyventi grupei žmonių, nes taip ir pigiau, ir linksmiau. Aplink Druskininkus (iki 30 km atstumu) yra apie keliasdešimt įvairių kaimo turizmo sodybų, kuriose galima ne tik apsigyventi, bet ir smagiai atšvęsti asmenines šventes. To viešbutyje padaryti neišeitų, o 2 kambarių apartamentuose irgi gali kilti keblumų, nes už kiekvieną papildomai nakvojantį svečią reikia primokėti 15-30 litų.

Atvykstantys užsienio svečiai taip pat renkasi kambariu nuoma. Druskininkai labai laukia ir sulaukia nemažai svečių iš Rusijos ir Baltarusijos, kurie tokį apgyvendinimo būdą itin mėgsta, nes taip galima ruošti savo maistą ir taip sutaupyti pramogoms, kurios Druskininkuose yra gana brangios. Tiesa, čia pamatyti yra ką – Grūto parkas su zoologijos sodu, poilsiniai takai, virvių parkas (lipynės), uždara slidinėjimo arena, vandens parkas, pasiplaukiojimai po Nemuną, pasivažinėjimai keturračiais, arkliai, dviračių nuoma, pasiplaukiojimai baidarėmis ir t.t. Veiklos galima rasti ir dar daugiau, bet pagrindinė pramoga Druskininkuose yra sveikatingumo kompleksai ir mineralinio vandens vonios. Ne veltui Druskininkai yra tas tikrasis kurortas su natūraliomis iškasenomis – mineraliniu vandeniu ir purvu, turinčiu gydomųjų savybių. Paprastos chemijos SPA centrų galima rasti visuose miestuose, o mineralais iš žemės gelmių lepintis galima tik Druskininkų ir Birštono apylinkėse.

Jei ieškote, kur apsistoti, žinokite, kad kambarių nuoma Druskininkuose geriausiai randama internete – www.smilteles.lt.

 

Visų vertinamas poilsis Palangoje

 

Palanga – vienas dažniausių miestų, kurį girdime vasaros atostogų metu. Kartu su šiuo kurortu siejasi tokios frazės kaip smėlėti paplūdimiai (ką, beje, ne taip dažnai rasime užsienio kurortuose), triukšminga J. Basanavičiaus gatvė, Palangos tiltas, karšti čeburekai ir šaltas alus. Poilsis Palangoje – dažnas variantas daugelio Lietuvos porų ar šeimų. Čia mums – viskas sava: kalba, maistas, žmonės, iš kurių minios dažnai galima sutikti pažįstamų, oras, kad ir ne visada lepinantis saulės spinduliais.

Nors, kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet vasaros pradžioje visi burba, kad atostogausiu bet kur, tik ne Palangoje, tačiau įpusėjus vasarai, ypač ilgųjų savaitgalių dienomis, kai tenka iš eilės mėgautis keliomis laisvomis nuo darbų dienomis, tame pačiame visų mylimame ir kartu keikiamame kurorte vėl sutinkame masę lietuvių, įvažiuojant ar išvažiuojant iš kurorto mus pasitinka automobilių spūstys. Tad kad ir kaip bebūtų, Palanga lieka Palanga ir ji turi kažką tokio, kas mus taip traukia kasmet sugrįžti.

Tuomet klausimas, kodėl užsienio turistų grupės, atvykę iš kaimyninių ar tolimesnių šalių, vieną kartą apsilankę Palangoje, iš karto jau rezervuoja nakvynę kitam sezonui. Jie itin vertina patį gražiausią Lietuvos pajūrio kurortą, kuris įsikūręs prie pat Baltijos jūros, čia juos pasitinka nuostabūs smėlio paplūdimiai, kvepiantys pušynai, gaivus jūrinis klimatas, puiki atmosfera, kuria tiesiog spinduliuoja skambi J. Basanavičiaus gatvė, šalia Palangos esantys pramogų parkai. Patogu, kad lengvai galima išsinuomoti dviratį ir lėkti kartu vėju miško takeliais, ar specialiai nutiestais dviračių takais.

Kadangi šiomis dienomis nuolat skubame, neretai pamirštame, kad esame nusipelnę ar mums paprasčiausiai priklauso kasmetinės atostogos darbe. Būtina skirti keletą dienų ar savaičių poilsiui, kad ir toliau išliktume energingi, žvalūs. Idealiausias variantas, mėgstantiems jūrą bei natūralią gamtą, pušynais kvepiantį orą  – poilsis Palangoje.

Patarimas visiems poilsiautojams, kurie nori be rūpesčių pailsėti – pasirūpinkite būsima nakvyne iš anksto, kad nebereikėtų gaišti laiko vaikštant iš vieno viešbučio į kitą girdint tą pačią frazę: “Deja, laisvų kambarių nebėra.”. Galbūt išdrįsite ir Jūs rezervuoti vietą nakvynei ateinančiam sezonui dar šią vasarą?