Tag Archive: interjeras

Parketlentės – būsto jaukumo garantas

 

parketlentesKokia svarbiausia būsto dalis? Grindys? Sienos? Stogas? Į šį klausimą sunku atsakyti, nes be vienos dalies nefunkcionuoja kita. Parketlentės yra vienas iš aktualių klausimų tiek statant, tiek remontuojant namą.

Skaičiavimas

Bet koks būsto remontas – tai skaičių mokslas. Juk įsigijus itin prabangius baldus gali nelikti pinigų kitiems poreikiams. Arba pasirinkus patį brangiausią televizorių nebelieka lėšų lovai. Skaičiuoti tenka. Ir nemažai.

Parketlentės ar kita grindų danga pirmiausia susijusi su kvadratinių metrų klausimu. Nes nusipirkus per mažai parketlenčių reikia antrą kartą vykti į parduotuvę. O įsigijus per daug paprasčiausiai neturima kur dėti.

Noras turėti dailius namus

Parketlentės paprastai žavi puošnumu, išdirbtu dizainu. Tai nuoroda į prabangą ir kokybę. Noras turėti gražius namus – daugybės detalių visuma, o grindų danga užima solidžią vietą.

Rinktis galima pačias įvairiausias parketlentes. Viename kambaryje gali būti šviesios, kitame tamsios. Klasika ar modernumas? Patenkinami tiek vieni, tiek kiti poreikiai.

Parketlentės patinka net ir minimalizmo šalininkams – tai „neužgriozdinta“ grindų danga, atrodanti labai tvarkingai, nekelianti sumaišties.

Patikima konstrukcija

Kas iš grožio, jei konstrukcija būtų netvirta. Norite visapusio praktiškumo? Tuomet rinkitės trisluoksnį parketą. Kodėl? Nes tokia grindų danga yra patikimesnė, žymiai sumažėja medienos deformacijos tikimybė. Juk malonu, kai po kojomis tvirtas pagrindas, neprimenantis audros jūroje.

Patikimumas pirkėjams labai svarbus, nes įsigijus parketlentes tikimasi, kad jos tarnaus ilgai. Naujos parketlentės laikomos investicija.

Platus pasirinkimas

Džiugu, kad antrajame XXI amžiaus dešimtmetyje galima rinktis iš gausybės įvairiausių grindų dangos variantų. Ir net nereikia išeiti iš namų. Internete pateikiama pavyzdžių, koks dizainas prieinamas. Net ir informacija apie technines ypatybes pasidalijama būtent virtualioje erdvėje.

Būnant prie kompiuterio pavyksta susidaryti tam tikrus kriterijus, kokios parketlentės atrodo vertos dėmesio, kokias vertėtų įsigyti. Žmonių poreikiai nevienodi, o platus asortimentas leidžia įsigyti tai, kas poreikius tikrai atitiks.

Geros parketlentės

Ar žinote, koks parketas yra vertas geros dangos vardo? Pirmiausia toks, kuris nesukelia alergijos. Grindys ir sveikata – susiję dalykai.

Geros parketlentės taip pat sukuria jaukią atmosferą. Be to, jos natūraliai raštuotos, kas suteikia puikų įspūdį.

Situacija optimistiškiausia tada, kai kreipiamasi į specialistus, galinčius kokybiškai iškloti grindis. Tokius meistrus, kurie išmano savo amatą ir darbą atlieka rimtai, o ne su rūkymo pertraukėlėmis kas dvidešimt minučių. Palankiausias variantas pirkėjams – kai montavimo darbai patikimi tiems, iš kurių produktai yra įsigyti.

Ar galima teigti, kad tai, ką aptarėme, yra būsto jaukumo garantas? Taip. Kai į kokybės kriterijų nenumojama ranka, gaunamas džiuginantis rezultatas. Toks rezultatas, kuris skatina nusišypsoti ir sukuria jaukią atmosferą. Atmosferą, kur galima atsipūsti po darbo dienos, kur gera ir malonu, kur gimsta idėjos. Kur smagu tiek žiemą, tiek vasarą.

 

 

 

 

 

Kaip židinių meistrai sukuria stebuklą jūsų namuose

 

židiniaiŽidiniai paprastai mums siejasi su grožiu, jaukumu, šiluma. Tai tikra interjero puošmena ir daugelio svajonė. Tačiau yra ir kita pusė – gamyba, montavimas, saugaus kūrenimo užtikrinimas. Aišku, jog visi šie procesai reikalauja žinių bagažo, įgūdžių bei išmanymo. Dėl to žmonės kreipiasi į meistrus. Na, o šie, atlikę gerą darbą, prilygsta burtininkams.

Jei kalbėtume apie paslaugų teikėjus, kurie siūlo platų židinių asortimentą, užsiima įrengimo darbais, atlieka viską, kas priklauso apdailos sričiai, pasirūpina kūrenimo saugumu ir kitais svarbiais dalykais, tuomet prieš tokius asmenis reikėtų nukelti kepurę. Pirmiausia klientus patraukia ir informuoja turimos prekės. Židinį galima rinktis ilgai. Juk jis vertas investicijos vardo. Investuojama į šilumą, jaukumą ir grožį. Taigi, apsižvalgius susidaro vienokia ar kitokia nuomonė. Jei konkrečioje įmonėje teikiamos ir kitokios paslaugos, sutaupoma laiko – kreipiamasi ir gaunami reikiami atsakymai.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad židinys – viskas, ko reikia. Tačiau situacija kiek kitokia. Meistrai gali pasiūlyti priedus, pavyzdžiui, valymo skystį. Jei itin kreipiamas dėmesys į estetinę pusę, tikriausiai suintriguos įvairūs kalvystės šedevrai. Žinoma, ne visur tai siūloma, ne visiems klientams to reikia. Tačiau gera žinoti, kad prireikus pasirinkimas čia pat.

Jei aksesuarai domina ne visus, tai apdaila aktuali kiekvienam. Juk nesinorėtų, kad erdvė aplink židinį primintų neaiškią irštvą. O tinkamai ją sutvarkyti – talentas. Būtent pastaruoju žodžiu tiktų apibūdinti meistrų darbą. Židiniai jiems pragyvenimo šaltinis. Tai jų sritis, pašaukimas ir kasdienė duona. Nuolatinis tobulėjimas užtikrina aukštą rezultatą.

Nors židinys sulaukia daug dėmesio, be jo dar tenka pasirūpinti kitomis detalėmis. Tokiomis kaip kaminai, jų įdėklai. Kas be ko, viską reikia ne tik įsigyti, bet ir sumontuoti. Čia vėlgi atsiskleidžia profesionalų indėlis. Iš kur jūs žinosite, kokia alkūnė reikalinga norint, kad įdėklas susijungtų su kaminu? O štai meistras viską įvertinęs priims sprendimą. Be profesionalų pagalbos nesunkiai prisipirktume įvairiausių dalių, taip išleisdami krūvą pinigų, o naudos vis tiek negautume. Tačiau į pagalbą pasitelkus specialistus situacija pakrypsta į gerąją pusę.

Paprastam žmogui židiniai atrodo labai gražiai, bet tokios sąvokos kaip kaminų izoliavimas lieka nesuprastos. Na, jei kalbėtumėte su židinių meistru, pajustumėte pastarojo entuziazmą ir susikrautą žinių bagažą. Skiriasi detalių ypatybės ir kainos, tad tik savo srities specialistas greitai priima sprendimus. Vieni atmetami, o kiti priimami. Jei kronšteinų kainos skiriasi dešimčia eurų, kyla klausimas, kurį gaminį įsigyti. Pigesnį ar brangesnį? O kartais apskritai tenka pasitelkti žodyną, kad suvoktume, kas per daiktas tas kronšteinas.

Taigi, židiniai tikram specialistui yra daugybė atskirų detalių. Jei šioje srityje įgūdžių neturintis asmuo šildymo prietaisą mato kaip vieną, be jokių papildomų priedų, tai dar nereiškia, jog jų nėra. Kaip palyginimą galima paminėti automobilius. Jais nesidominčiam asmeniui aikštelėje stovinti transporto priemonė bus tiesiog „mėlyna“. Na, smulkiausias apibūdinimas galbūt priartėtų iki „mėlynas apynaujis BMW“. O štai automanas pasakytų: „O koks BMW, žibintų forma išduoda, kad tai 3 serijos facelift‘as.“ Automobilį užvedus taip pat būtų nustatytas kuro tipas ir gal netgi litražas. Mintyse iškiltų tokie skaičiai kaip įsibėgėjimo iki 100 km/val. laikas. Tokios pat tendencijos ir židinių sferoje. Jei jums atrodo, kad tai dailus nedidukas šildymo prietaisas, tai meistras galbūt pasakytų apytikslę jo kainą, pagaminimo šalį ir toje šalyje gaminamų židinių privalumus bei trūkumus.

Apsilankę židinių parduotuvėje nuo šiol tikriausiai šiuos prietaisus vertinsite kitaip. Tai ištisos sistemos, skleidžiančios šilumą ir jaukumą. Na, o žmonės, kuriems židiniai yra pragyvenimo šaltinis, padaro tikrus stebuklus. Ir kuo toliau, tuo daugiau namų šeimininkų džiaugiasi jų darbu ir to darbo atneštais privalumais.

 

 

Baldu gamyba skandinaviškai

 

Skandinavams namai turi ypatingą reikšmę. Tai vieta, kurioje gyvenama, o ne tik pavalgoma ir išmiegama. Taigi stengiamasi sukurti tokius namus, kuriuose būtų malonu ne tik pačiam praleisti ne vieną dešimtį metų, bet ir pasikviesti į svečius gimines, draugus ir pažįstamus. Taigi, ko galėtume pasimokyti iš santūriųjų skandinavų, kuriant lietuvišką namų interjerą?

Funkcionalumas, stilius ir estetika – tai trys elementai, į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys, kalbant apie baldu gamyba. Kam apsunkinti baldus daugybe detalių ir elementų, kai verta palikti tik tai, kas tikrai reikalinga. Gyvenant šiaurėje baldai turėjo būti funkcionalūs, todėl būtent į tai orientuotas dizainas išliko iki šių dienų. Su laiku pradėjo ryškėti ir subtilūs dekoravimo elementai. Pradėjo populiarėti požiūris, jog gražūs daiktai daro gyvenimą geresnį. Skandinaviškas dizainas dažnai vadinamas demokratišku, kadangi jo tikslinė auditorija yra masės žmonių, kurias nesunku sužavėti įperkama produkcija. Jau šeštajame dešimtmetyje reklamuojamas „skandinaviškas gyvenimo būdas“ turėjo tokius požymius, kurie išliko iki šių laikų: gražus, paprastas ir tvarkingas dizainas, įkvėptas gamtos ir vietinės aplinkos.

Dažnai būtent gamtos elementai ir pastebimi kalbant apie skandinavišką baldu gamyba. Dažnai naudojamas medis, kuris neretai dažomas ryškiomis spalvomis. Ryškiai mėlynos spintelės įkomponuojamos į baltas virtuves. Tačiau neatsisakoma ir natūralių medienos atspalvių: nuo šviesiai rusvos spalvos iki ryškios oranžinės. Neretai natūralių atspalvių mediniai baldai įkomponuojami į ryškių spalvų kambarius, pvz. prie žydrai dažytų sienų. Vienspalviai nepretenzingi baldai derinami prie plytinių sienų. Taip pat žaidžiama kontrastais: prie rudo stalo derinamos baltos kėdės, prie šviesaus staliuko paliekami tamsūs krėslai. Kalbant apie baldų formą, pastebima jog dažnai naudojamos grakštūs vingiai (ypatingai kėdėse, krėsluose), tačiau neatsisakoma ir griežtų simetriškų baldų, pvz. stačiakampio formos staliukų.

Didelė svarba sukurti jaukią virtuvę, o taip pat nepamiršti ir valgomojo. Šviesios, apetitą skatinančios spalvos (pvz. šviesiai žalia, gelsva) padeda sukurti atmosferą, kurioje smagu ne tik gaminti, bet ir pietauti su visa šeima kartu. Valgojame nevengiama kilimų, didelių stalų, kad vaišintis galėtų ne tik šeimos nariai, bet ir draugai.