Tag Archive: grožis

Ką verta žinoti apie plastines nosies operacijas?

 

plastinės operacijos kainaPastaruoju metu, vis daugiau žmonių ryžtasi plastinei nosies operacijai. Tam yra net keletas svarių priežasčių. Visų pirma, plastinės operacijos kaina šiais laikais yra gerokai mažesnės, nei prieš penkerius metus. Dar vienas svarbus privalumas – medicina juda išvien su technologijomis, todėl nieko keisto, kad medicininė įranga leidžia tokias operacijas atlikti visiškai be jokios rizikos. Pasikalbėjome su vienu geriausių Lietuvos chirurgų, kuris sutiko atsakyti į keletą visiems rūpimų klausimų bei pasidalinti svarbiausia informacija apie plastines nosies operacijas.

Dėl kokių priežasčių žmonės dažniausiai nori darytis plastinę nosies operaciją?

Be jokios abejonės, priežastys būna dvejopos – arba žmonėms nepatinka tai, kaip ta nosis atrodo, arba tiesiog turi problemų su sveikata dėl nosies. Pavyzdžiui, kreiva nosies pertvara remia tai, kad naktį žmogus knarkia. Be abejo, nosies ašies atstatymas yra daromas ir dėl grožio taip pat, kadangi tiesi nosis – graži nosis. Taigi, nors dažniausiai matome, jog klientai akcentuoja arba sveikatą, arba grožį, iš tiesų tai viena ir ta pati operacija, kadangi graži nosis negali būti nesveika, o kreiva nosis vis tiek sukels šiokių tokių problemų su sveikata.

Be abejo, dėl estetikos dažniausiai kreipiasi moterys – jos nori dailios, smailios ir tiesios nosytės. Konkretaus amžiaus limito nėra, tačiau dažniausiai iš moterų giminės kreipiasi nuo dvidešimties iki penkiasdešimties metų. Kalbant apie vyrus, būna labai įvairiai, tačiau vyrai dažniausiai nori nosies ašies ištiesinimo. Nors apskritai dėl nosies operacijų gerokai dažniau kreipiasi moterys, vyrų nosies ašies ištiesinimas užima tikrai labai didelę dalį visos paklausos.

Ar daug lieka randų? Kaip pacientas turi elgtis po operacijos?

Skalpelis visuomet palieka savo žymes, dėl to nieko nepadarysime. Tačiau, elgsena po operacijos yra labai svarbi, kadangi pati operacija visiškai saugi, tačiau tai, kaip jūs prižiūrėsite savo nosytę gijimo laikotarpiu, gali turėti lemtingų rezultatų. Pavyzdžiui, daugeliui žmonių reikėtų žinoti, kad po operacijos negalima turėti labai didelių fizinių krūvių, negalima dirbti pasilenkus, pūsti nosies, rekomenduojama ir kuo mažiau čiaudėti. Jokiu būdu negalima pirmąjį mėnesį nešioti akinių, kadangi tuo metu audiniai yra gana jautrūs ir akiniai juos pernelyg suspaus, kas neleis audiniams tinkamai sugyti.

Dažniausiai, operacijų rezultatai geriausiai pasimato po pusantrų metų. O kalbant apie siūlių išėmimą ir įtvaro nuėmimą, reikia atkreipti dėmesį, kad yra dviejų skirtingų tipų plastinės operacijos. Uždaroji operacija reiškia, kad skalpeliu bus įpjautos nosies šnervės iš vidaus, ir siūlės ištirps pačios, tad jų specialiai nuiminėti po savaitės ar dviejų tikrai nereikės. Visgi, įtvarą reikės nešioti apie dvi savaites. O štai atvirojo tipo plastinė nosies operacija reiškia, kad bus įpjauta nosies galiuke esanti odelė. Taigi, tokios operacijos metu bus žaizdų, kurios turėtų užgyti per 10 – 14 dienų. Po vienos savaitės, reikės atvykti į kliniką, kad būtų pašalintos operacijos siūlės.

Visgi, patikinu, kad nosies operacija dabar yra visiškai saugi ir gali padėti daugeliu atvejų. Medicina žengia į priekį, tad šaunu, jog vis daugiau žmonių konsultuojasi jais rūpimais plastinių operacijų klausimais.

 

Aukštakulniai batai, skirti kiekvienai dienai ir šventei

 

Ar žinojote, kad nuo šiol išskirtinius aukštakulnius batus kas dienai ar būsimai šventei gali įsigyti net mažiau nei už 100 Lt? Taip, tai tikra tiesa ir niekur toli keliauti nereikia. Internetinė prekyba kiekvieną dieną auga ir varle.lt, užsiimanti užsakomųjų parduotuvėlių tinklu, gali pasiūlyti konkurencingas kainas ne tik batams, bet ir didesniems pirkiniams. Tačiau šįkart grįžkime prie aukštakulnių.

   

Puikiai žinome, kad aukštakulniai moteris tarsi pakylėja. Jų kojų raumenys įsitempia, dar labiau išryškėja ir ji pati jaučiasi labiau pasitikinti savimi. Pasaulis akimirksniu nusidažo šviesiomis spalvomis. Ar žinojote, kad batų dizaineriai nori, jog moterys dailiai atrodyti ne tik švenčių metu, bet ir kiekvieną dieną darbe. Dėl šios priežasties jie sukūrė aibę aukštakulnių, kurie gali būti pasirenkami dėvėti kasdien. Bateliai moterims yra būtini, jeigu dirba ofisinį darbą ir tenka bendrauti su klientais. Jie nebūtinai turi būti aukšta pakulne, tačiau svarbu, kad būtų patogūs ir moteris galėtų laisvai judėti, išsirinkti batai nespaustų ir netrintų.

Šiuo metu prekyboje tiek aukštakulniai bateliai, tiek paprastesni batai moterims yra siūlomi pačių įvairiausių spalvų ir dizainų. Nesunkiai juos galėsite išsirinkti ir derinti vis prie kito drabužių komplekto. Tačiau atminkite, kad nėra būtinybės, jog aukštakulniai batai būtų griežtai tokios pat spalvos kaip ir Jūsų rankinė, kostiumėlis, pirštinės ar pėdkelnės. Juos galite rinktis labai laisvai. Jeigu patiko vienas ar kitas modelis, nedvejodama juos įsigykite, nes juk puikiai žinote, kaip po to tenka gailėtis pražiopsojus puikią progą įsigyti naują batų porą.

Kadangi kiekvienu metu laiku yra draugų, švenčiančių  gimimo dienas, kitas sukaktis ar net vestuves, todėl privaloma spintoje turėti ir keletą proginių batelių. Aukštakulniai batai moterims neatsiejamas atributas ruošiantis į šventę. Šiuo metu vis dar „ant bangos“ aukštakulniai „žudikai“, kurie Jus greitai pakels nuo žemės ir su jais galite būti visais 10 centimetrų aukštesnė. Jie puikiai tiks keliaujant į bet kurias draugų vestuves, gimtadienio šventę ar pasilinksminimą bare su draugais. Bateliai gali būti puošti pačiomis įvairiausiomis detalėmis: kaspinėliais, gėlytėmis, ažūro elementais, sagtimis, metalinėmis detalėmis ir pan. Jų dizainą rinkitės pagal būsimos šventės nuotaiką, Jūsų aprangos stiliaus ir visų kitų detalių.

 

Kokie yra moteriški laikrodžiai?

 

Moterys visuomet mėgsta puoštis, dabintis. Myli niekučius ir aksesuarus. Vieną sezoną madingi geltoni ilgi karoliai, kitą gi, žiūrėk, apyrankės, dar kitą – sagės, tačiau niekuomet neišeina iš mados moteriški laikrodžiai. Apskritai, laikrodis, ar jis būtų pagamintas DKNY, Dolce&Gabanna arba Gucci kompanijos – bus mados viršūnėje. Dažnas vyras atkreipia dėmesį į moters rankas, tad nepastebėti madingo aksesuaro ant jos riešo būtų nuodėmė. 

laikrodžiai

Laikrodis – tai vienas pagrindinių aksesuarų  tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Čia taip pat vyrauja madų tendencijos. Dar praėjusių metų pabaigoje išryškėjo dizainerių siūlomi auksiniai ir juodi deriniai. Pasirinkusios aukso spalvos laikrodį – neprašausite. Jis  puikiai derės ir prie suknelės ir prie juodo klasikinio kostiumėlio. Tai – prabangos derinys. Laikrodis gali nebūtinai blizgėti auksu, gali būti įmontuoti vos keletas žibančių aukso gabaliukų, kurie atrodo subtiliai ir elegantiškai ant gležno moters riešo. Laikrodis gali būti derinamas su kitomis aprangos detalėmis: bateliais, dirželiu, auskarais.

Pavyzdžiui, naujausios kolekcijos Emporio Armani laikrodžiai puiki atspindi subtilumo ir tobulos kokybės bei kainos santykį. Šios firmos laikrodžius renkasi tie, kurie nesiekia ekstravagancijos, romantikos ar netradicinių spalvų derinių. Šie, tiek vyriški, tiek moteriški laikrodžiai subtilūs ir turintys savitą stilių.

Visi moteriški laikrodžiai yra skirstomi į tris tipus: stilingi, klasikiniai ir sportiniai. Idealiausia turėti visų trijų modelių, kad kiekviena proga būtumėte su tinkamu aksesuaru. Juk negalite eiti sportuoti ant rankos segėdamos klasikinį laikrodį arba atvirkščiai. Viskam yra savas laikas ir sava vieta. Visi jie yra skirtingi ir turi tik jiems būdingas savybes. Tarkim, klasikinis laikrodis yra itin patogus ir lengvas dėvėti. Jis dailus, paprastas ir kartu elegantiškas. Tokio tipo laikrodis gali būti nešiojamas ir dieną, ir vakare. Stilingiems priskiriami tie, kurie labiau tinkami kaip aksesuarai, o ne prietaisai, rodantys laiką. Žinoma, lengviausia atskirti sportinį laikrodį, kuris išsiskiria tuo, kad yra itin patvarus ir gali turėti specialių papildomų funkcijų. Yra sukurti specialūs laikrodžiai atletams arba narams.

Taigi moteriški laikrodžiai gali būti skirti ne tik atlikti tiesioginę funkciją – rodyti laiką, bet tai gali tapti puikia aprangos detale, papildančia Jūsų stilių.

 

Stomatologijos klinika – www.stomatologijosklinika.lt

 

Anekdotas. Kalbasi du draugai. Vienas jų klausia: “Ko tu bijai labiausiai pasaulyje?”. “Bijau tik dviejų dalykų – tamsos ir dantistų”. “Na, dantistų, tai aš suprantu, bet kodėl bijai tamsos?”. “O tu žinai, kiek toje tamsoje vaikšto dantistų?..”.

Juokai juokais, bet dantistų baimė vis dar stipri, nepaisant didžiulių pastangų įrodyti, kad šiuolaikinė stomatologijos klinika yra tikra ramybės ir šviesos šventovė. Tai ne apleisti rūmai su vaiduokliais ir daugybe keistų įrankių. Gydytojai odontologai dirba itin švariomis ir steriliomis sąlygomis, nes dantys – labia jautri vieta, kurią reikia saugoti nuo įvairių infekcijų ir ligų.

Kokias paslaugas teikia stomatologijos klinika Kaune ar Vilniuje, nesunkiai galite pasižiūrėti užsukę į vieną internet puslapį http://www.stomatologijosklinika.lt. Ten viskas aiškiai ir gražiai surašyta, tad nebus sunku įsivaizduoti, kuo jie užsiima.

Esminė problema Lietuvoje yra ta, kad stomatologijos klinikų yra daugiausiai didžiuosiuose miestuose, bet ne provincijoje. Odontologas geriau dirba už mažesnį atlygį su nedaug klientų mieste, negu aptarnauja visus kaimo gyventojus 50 km spinduliu. Provincijos kabinetai atsilieka ir technologiškai, ir morališkai, juose dirba senieji gydytojai, kurie ir prisidėjo prie baimės dantistams skatinimo. Dėl to ji niekur provincijoje nedingsta.

Vaikai dantistų nebijo. Jie nežino, ką reiškia didžiuliai grąžtai ir zyziančios gręžimo mašinos. Dabar technologijos taip pažengusios į priekį, kad galima net nusnausti, sėdint stomatologo kėdėje. Aišku, ne per visas procedūras, nes kai kurios jų vis dar reikalauja nuskausminamųjų. Stomatologijos klinika yra pasirengusi nuskausminti visus skausmus, jei tik pacientas to pageidauja. Aišku, anestezija kainuoja papildomai.

Kaune stomatologijos klinikų ir kabinetų yra nors vežimu vežk. Kas keli šimtai metrų tankiai gyvenamuose rajonuose yra įsikūrusi bent viena stomatologijos klinika. Senamiestyje jų kiek mažiau, tačiau čia pirmu smuiku griežia Senamiesčio stomatologijos klinika, kuri išsiskiria ne tik savo gydytojų profesionalumu, medicininės įrangos patikimumu, bet ir interjeru. Atėjęs tvarkytis dantų kaunietis turi jaustis jaukiai ir pakylėtai, o ne prislėgtas baimės, kad iš tamsos išnirs dantistas… Norėdami įsitikinti, kad ši klinika iš tiesų puiki, užsukite į jų interneto puslapį www.stomatologijosklinika.lt.