Tag Archive: baldu gamyba

Baldų gamyba: įdirbis ar pašaukimas?

 

baldų gamybaKiekviena sritis – tarsi menas. Žinoma, kyla įvairių diskusijų, ar asmuo aukštą rezultatą pasiekia pasikliaudamas talentu, ar tai vis dėlto gaunama išliejus devynis kibirus prakaito. Tokia tema aktuali ir baldų sferoje. Ar baldų gamyba paremta įdirbiu, ar pašaukimu?

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kaip mes suvokiame vieną ir kitą sąvoką. Įdirbis – minėtas prakaitas, ne viena tobulinantis praleista valanda, klaidos ir pasiekti tikslai, pavargusi galva ir rankos. Nuoseklus ėjimas pirmyn ir noras viską padaryti nepriekaištingai. O kas tuomet pašaukimas? Pastarasis atrodo kaip talentas, noras užsiimti sava veikla, gabumai, kurie galbūt lydi nuo mažų dienų. Kartais diskutuojama, ar pašaukimas gali atsverti įdirbį. Atsakymas daugiareikšmis.

Panašūs klausimai kyla ir kalbant apie baldų gamybą. Tai darbas, kuriame vyrauja žmogaus ir medžio santykis. Visai tikėtina, kad dabartinis baldininkas kažkada tiesiog mėgo viską, kas susiję su medžiu. Tačiau ar meistru tampama be įdirbio? Subjektyviai mąstant, jis tikriausiai būtinas. Tačiau kas baldų srityje svarbiau?

Sakykime, kad žmogus baldų gamyba domėjosi nuo vaikystės. Baigęs mokyklą stojo į savas vėžes ir tapo išsvajotos srities specialistu. Tokiam asmeniui dirbti lengviau, mat jaučiamas entuziazmas. Pastaruoju jis užkrečia ir kitus. O dabar panagrinėkime, kaip atrodytų priverstinai baldus gaminančio asmens paveikslas. Kiekviena darbo diena tikrai neprimintų šventės, o grįžus namo norėtųsi tik poilsio. Motyvuotų tik gaunami pinigai ir gal bendravimas su kolegomis. Tačiau toks žmogus nesietų savo ateities su baldų gamyba. Vis dėlto įdėjęs pastangų sukurtų kokybiškus gaminius.

Aiškėja, kad pašaukimas leidžia kitaip žvelgti į vykdomą veiklą. Ji maloni, toje srityje norisi tobulėti. Darbas tampa ne kančia, o įdomių užduočių visuma. Tačiau kas būtų, jei dešimt metų dominuotų vien pasitikėjimas talentu? Iš pirmo žvilgsnio, meistras nesiadaptuotų prie rinkos ir klientų poreikių. Vadinasi, tai galima pavadinti tiesiu keliu į bankrotą. Kita vertus, jei įžvelgiamas pašaukimas, tai jis skatina dirbti. O tada ir ateina patirtis bei plečiasi klientų ratas.

Taigi, be pašaukimo nė iš vietos? Tai tiesa, bet ne visiška. Baldų gamyba prieinama ir tam, kuris dirba siekdamas pragyventi ar išlaikyti šeimą. Tiesiog skiriasi entuziasto ir darbuotojo iš reikalo emocinė būsena. Vienas nenori nieko kito, o antras mąsto apie ateitį kitokioje srityje.

Ko gero, reikėtų gana aptakiai reziumuoti ir pasakyti, jog turint pašaukimą ateina ir įdirbis. Na, o įgūdžių pavyksta įgauti ir nebūnant baldininku iš prigimties. Bet aukščiausi rezultatai bus įkvėpti pašaukimo padiktuotų idėjų, kas skatina lenkti galvą prieš įgimtą talentą.

 

Spalvingi virtuvės baldai: kas su kuo dera?

 

virtuvės baldaiKurdami virtuvės interjerą, daug laiko skiriame baldų paieškai – virtuvės baldai ir jų komplektai tampa esmine minėtosios patalpos ašimi. Tiesa, itin plati baldų pasiūla apsunkina iš pirmo žvilgsnio lengvą sprendimą. Ilgą laiką dominavę pastelinių tonų ir žemės spalvų baldai tampa kur kas išraiškingesni ir spalvingesni. Vis daugiau Lietuvos gyventojų atsisako tradicinių spalvų ir ieško originalių sprendimų, virtuvei suteikiančių daugiau gyvybės, energijos ir žaismės.

Galvodami apie baldų spalvas, visų pirma turėtume pagalvoti apie bendrą virtuvės stilistiką. Keičiantis laikams, vis dažniau atsisakoma vieno modelio principo, tarpusavyje derinant kelių stilių ar net kelių epochų baldus. Tiesa, minėtasis sprendimas reikalauja tam tikros patirties ir meninio žvilgsnio, todėl, prieš imdamiesi bet kokių veiksmų, pasitarkite su šios srities specialistais.

Šiuo metu madingas virtuvės interjeras siejamas su šiek tiek eklektišku stiliumi, kuriame žaidžiama spalvomis, formomis ir laikotarpiais. Interjero specialistai tvirtina, kad šiuolaikiniai virtuvės baldai, kaip niekada anksčiau, atspindi konkretaus žmogaus charakterį ir būdą, todėl rinkdamiesi baldus, galvokite apie savo individualumą.

Jei virtuvėje norite daugiau spalvų, tačiau didesniems pokyčiams negalite skirti pakankamai lėšų, didžiausią dėmesį skirkite kėdėms. Dizaineriai tvirtina, kad net ir toks mažas pakeitimas, kaip naujų kėdžių įsigijimas, virtuvei suteiks pageidaujamos energijos. Rinkitės ryškių spalvų baldus, pagalvokite apie raštuotą, pvz., išmargintą įvairiaspalvėmis gėlėmis, kėdžių gobeleną.

Norint pagyvinti virtuvės aplinką, galite imtis kur kas rimtesnių atnaujinimo darbų, pvz., perdažyti sienas. Ryškiaspalvė apdaila atrodys itin stilingai, jei patalpą puošia pastelinių tonų virtuvės baldai. Jei minėtieji baldai yra ryškiaspalviai, sienų marginamas gali sukurti pernelyg apkrauto būsto įspūdį. Jei norite virtuvei suteikti daugiau žaismingo ir unikalumo, pagalvokite apie klijuojamus fototapetus ar tapetus su paveikslėliais, pvz., jei virtuvėje turite laisvą sieną, papuoškite ją jums patinkančio gyvūno nuotrauka.

Nepamirškite žaismingų aksesuarų – originalių vazų, spalvingų servetėlių ar dailių paveikslų. Asmeniškumo virtuvei suteiksite ant sienos pakabinę spalvingą šeimos nuotrauką. Puikus sprendimas – įvairiaspalviai prieskonių indeliai ir margos dėžutės. Gyvybės patalpai suteiks ir originalių formų baldai, pvz., kėdės su įstrižomis kojomis ar įvairiaformiais atlošais. Pagalvokite apie apšvietimą – tinkamai parinktas ir tikslingai nukreiptas šviesos srautas gali išryškinti atskirus aksesuarus ir suteikti patalpai unikalaus žavesio. Vienas naujausių sprendimų – skirtingų spalvų šviesos. Nors minėtasis sprendimas tiks pokalbiams su draugais ar vakarienei su šeima, nepamirškite, kad maisto gamybai jums bus reikalinga gerai apšviesta zona. Ieškantiems praktiškiausio sprendimo rekomenduojama pagalvoti apie reguliuojamos apšvietos sistemą.

 

Baldu gamyba skandinaviškai

 

Skandinavams namai turi ypatingą reikšmę. Tai vieta, kurioje gyvenama, o ne tik pavalgoma ir išmiegama. Taigi stengiamasi sukurti tokius namus, kuriuose būtų malonu ne tik pačiam praleisti ne vieną dešimtį metų, bet ir pasikviesti į svečius gimines, draugus ir pažįstamus. Taigi, ko galėtume pasimokyti iš santūriųjų skandinavų, kuriant lietuvišką namų interjerą?

Funkcionalumas, stilius ir estetika – tai trys elementai, į kuriuos kreipiamas didžiausias dėmesys, kalbant apie baldu gamyba. Kam apsunkinti baldus daugybe detalių ir elementų, kai verta palikti tik tai, kas tikrai reikalinga. Gyvenant šiaurėje baldai turėjo būti funkcionalūs, todėl būtent į tai orientuotas dizainas išliko iki šių dienų. Su laiku pradėjo ryškėti ir subtilūs dekoravimo elementai. Pradėjo populiarėti požiūris, jog gražūs daiktai daro gyvenimą geresnį. Skandinaviškas dizainas dažnai vadinamas demokratišku, kadangi jo tikslinė auditorija yra masės žmonių, kurias nesunku sužavėti įperkama produkcija. Jau šeštajame dešimtmetyje reklamuojamas „skandinaviškas gyvenimo būdas“ turėjo tokius požymius, kurie išliko iki šių laikų: gražus, paprastas ir tvarkingas dizainas, įkvėptas gamtos ir vietinės aplinkos.

Dažnai būtent gamtos elementai ir pastebimi kalbant apie skandinavišką baldu gamyba. Dažnai naudojamas medis, kuris neretai dažomas ryškiomis spalvomis. Ryškiai mėlynos spintelės įkomponuojamos į baltas virtuves. Tačiau neatsisakoma ir natūralių medienos atspalvių: nuo šviesiai rusvos spalvos iki ryškios oranžinės. Neretai natūralių atspalvių mediniai baldai įkomponuojami į ryškių spalvų kambarius, pvz. prie žydrai dažytų sienų. Vienspalviai nepretenzingi baldai derinami prie plytinių sienų. Taip pat žaidžiama kontrastais: prie rudo stalo derinamos baltos kėdės, prie šviesaus staliuko paliekami tamsūs krėslai. Kalbant apie baldų formą, pastebima jog dažnai naudojamos grakštūs vingiai (ypatingai kėdėse, krėsluose), tačiau neatsisakoma ir griežtų simetriškų baldų, pvz. stačiakampio formos staliukų.

Didelė svarba sukurti jaukią virtuvę, o taip pat nepamiršti ir valgomojo. Šviesios, apetitą skatinančios spalvos (pvz. šviesiai žalia, gelsva) padeda sukurti atmosferą, kurioje smagu ne tik gaminti, bet ir pietauti su visa šeima kartu. Valgojame nevengiama kilimų, didelių stalų, kad vaišintis galėtų ne tik šeimos nariai, bet ir draugai.