Tag Archive: atostogos

Keliaujame į Kretą. Ką verta pamatyti?

 

Pigiai į KretąKelionės – jos suartina žmones, suteikia jėgų, pagerina sveikatą, mažiną stresą. Jų naudą galima vardyti ir vardyti, tačiau jos nesijaučia, jeigu žmogus to nepabando pats. Tikriausiai daugelis galvoja: kur man važiuoti šiemet? Ką pamatyti, kad būtų ir naudinga ir įsimintų ilgam. Tad, kodėl gi nepasirinkus Kretos?

Pigiai į Kretą

Pigiai į Kretą – taip tai yra įmanoma. Tikriausiai daugelis galvoja, kad atostogoms reikia skirti milijonus pinigų, nes kitaip niekas nebus pamatyta. Anaiptol,  norint pamatyti Kretos salą – milijonų nereikia, reikia tik gero organizuotumo. Pigiai į Kretą žmonės keliauja ir vieni, ir su kelionių agentūromis.

Pigiai į Kreta keliauti vienam – reikia kelionę pradėti planuoti kuo ankščiau. Būtina lėktuvų bilietų pradėti ieškoti iki kelionės pradžios likus mažiausiai pusei metų, kai jie dar nėra pabrangę. Taip pat yra labai paplitęs faktas, kad skrydžio kompanijos siūlo lėktuvų bilietus įsigyti su didele nuolaida – šis pasiūlymas vilioja daugelį žmonių, kadangi bilietai kainuoja išties pigiai.

Pigiai į Kretą su kelionių agentūra – tokių pasiūlymų taip pat reikia pradėti ieškoti kuo ankščiau. Kelionių agentūros planuoja keliones ir siūlo jas pačias įvairiausias, pradedant nuo lėktuvų bilietų, viešbučių ir nuvežimo iš oro uosto į viešbutį kelionės komplektu, baigiant suplanuotomis pramogomis.

Ką pamatyti Kretoje?

Kreta yra labai įvairialypė sala. Čia žmonės ne tik mėgaujasi gamta, susipažįsta su vietinių žmonių tradicijomis, kultūra, bet ir keliauja į įvairius žygius, susipažįsta artimiau su Kretos sala. Kretoje galima pamatyti įspūdingą Samarijos tarpeklį, keliaujant išvysti ir Knoso rūmus, tipišką venecijiečių miestą, išsaugojusį viduramžių aurą – Chaniją. Kretoje yra daug išlikusios senovės, todėl mėgstantys istorija – turėtų čiupti Kretos istoriją pasakojančius lankstinukus ir būtinai aplankyti Matalą, Faistą. Šios vietos stebina savo išskirtinumu, daugiau nieko panašaus pasaulyje neįmanoma pamatyti. Unikalumas – Kretos savybė. Žinoma, ši Graikijos sala garsėja ir savo Dzeuso ola – sakoma, kad Kreta yra graikų dievo Dzeuso gimtinė. Taipogi pietvakarinėje pusėje galima pasivaikščioti po Elafonisio salą, nuvykus į rytus – po Spinalongos salą.

 

Vietos, kurias būtina aplankyti Kipre

 

poilsis KipreKiekvienos atostogos, taip pat ir poilsis Kipre, turėtų būti verti išleistų pinigų ir atostogų laiko. Juk esate bent kartą gyvenime buvę atostogose, kai vis kažkas nepasiseka – susiduriate su problemomis viešbutyje, liekate apvogtas vietinių kišenvagių, paragaujate ne itin gardaus ar net nešviežio maisto ar tiesiog nusiviliate pačia aplankyta šalimi ir vos vietomis. Tačiau galime nuraminti – poilsis Kipre bus tikrai įsimintinas ir eisis be menkiausių nesklandumų, jeigu prieš tai susidėliosite kruopštų planą, kurias vietas žadate aplankyti. O mes rekomenduojame aplankyti būtent šias vietas:

Kalavasos-Tenta. Tai iš neolito laikų likęs ir mūsų laikais atrastas statinys, tiksliau jo likučiai, kurie iš išorės visai nežavi, tačiau suvokus, kad archeologai atrado išlikusias statinio detales, priskiriamas neolito laikams (apie 8 tūkst.m.pr.Kr), šis istorinis palikimas tikrai atrodo neįtikėtinas.

Kolossi pilis. 1210 metais pastatyta viduramžių riterių, ši pilis vėl buvo atstatyta 1454-aisiais Luiso de Magnac. Nuo tų laikų nepaliesta viduramžių pilis taip pat stovi ir šiandien- sveika ir išlikusi.

Pafosas. Tai, galima sakyti, miestas-istorijos vadovėlis. Čia išlikę galybė Romos imperijos laikų architektūrinių likučių ir griuvėsių. Čia galima atrasti UNESCO saugomus senovinių teatrų likučius, romėniškas mozaikas, fortus, kaimelių likučius ar kapavietes.

Omeriye Hamam. Tai Nikosijos senamiestyje išlikusi ir savo paskirčiai vėl prikelta senoji turkiška pirtis. Čia ne tik išlaikyta XIV a. architektūra ir interjeras, bet ir pats pirties veikimo principas. Šioje vietoje galima atsipūsti pagal autentiškas viduramžių tradicijas.

Buffavento pilis. Tai kalnų pilis, pastatyta beveik 1 km virš jūros lygio. Čia kadaise buvo įrengta observatorija, vėliau nuo visuomenės atribotas kalėjimas, o dabar keliautojai gali grožėtis pilies likučiais ir nuo kalno atsiveriančiu fantastišku vaizdu.

Limasolis. Šiame mieste būtina apsilankyti, jeigu esate vyno gerbėjas. Čia, visai kaip senovės Graikijoje, vyksta vyno šventės, karnavalas, teatro festivaliai. Šiame mieste yra išlikę daug archeologinių vietovių, ypač tų, kurios statytos Afroditės garbei.

Taigi, Kipre tikrai nenuobodžiausite, o net gi pasisemsite istorinių žinių, ir grįšite iš atostogų ne tik pailsėjęs, bet ir dvasiškai praturtėjęs.

 

 

 

3 pigiausi būdai keliauti

 

Paskutinės minutės kelionių pasiūlymaiTurbūt nėra žmogaus, kuris nemėgtų karts nuo karto ištrūkti iš savo miesto bent į kitą šalies miestą ar kurortą ar net išvykti į tolimą užsienio šalį. Dirbantys miestiečiai kiekvienas savo sukauptas atostogas ar bent kelias atostogų dienas skiria išvykai į kitą miestą ar šalį. Žinoma, kuo toliau keliaujama, tuo daugiau išlaidų šios kelionės reikalauja, tačiau šiandien žmonėms yra siūlomas ne vienas ir ne du būdai keliauti pigiau negu įprasta. Pasirinkdami pigesnius kelionės būdus poilsiautojai sugeba net ir sutaupyti kelionpinigiams, lauktuvėms bei kitoms pramogoms. Čia pristatome 3 pigiausius būdus keliauti į užsienio šalis.

  • Išankstinių bilietų pirkimas. Tai šiandien vienas populiariausių pasirinkimų keliauti. Negana to – ir paprasčiausias. Jeigu savo darbovietėje jau galite pasižymėti savo atostogų dienas pusė metų iš anksto, tai lygiai taip pat galite ir įsigyti išankstinius kelionės bilietus į pasirinktą šalį. Perkant lėktuvo bilietus iš anksto į tokias šalis kaip Italija, Graikija, Turkija, Kipras ir t.t. galima ten nukeliauti už vos 30 eur.
  • Paskutinės minutės kelionių pasiūlymai. Tai mažiau populiarus pasirinkimas, tačiau kai kuriems itin pravartus. Jeigu dirbate tokį darbą, kai iš anksto planuotis atostogas – sudėtinga ir jūsų gali netikėtai prireikti kiekvieną minutę, paskutinės minutės kelionių pasiūlymai tinka, kai žinote, kad artimiausią savaitę jūsų pagalbos tikrai niekam nereikės. Šiuos kelialapius kelionių agentūros parduoda net ir su 50 proc. nuolaida nuo įprastos kelionės kainos.
  • Keliavimas su grupele draugų. Jeigu nemėgstate pusę metų savo stalčiuje saugoti kelionės bilieto arba strimgalviais keliauti į atostogas su paskutinės minutės kelionių pasiūlymais, dar vienas žmonių mėgstamas variantas – kelionė automobiliu su draugais. Tai nuotykių ir pramogų pilnas atostogų pasirinkimas, kuris padės sutaupyti kelionės išlaidas dalinant iš keliaujančiųjų skaičiaus.

Taigi, keliauti pigiai – tikrai įmanoma, tereikia pasirinkti patį patraukliausią ir jūsų galimybes atitinkantį keliavimo būdą. Jeigu esate planuojantis žmogus, rinkitės išankstinius kelionės bilietus, o jeigu trokštate pakeliui patirti daug nuotykių, vykite atostogauti su draugais.

 

Fuerteventūra – Afrikos karštis ir Ispaniškas vietinių temperamentas

 

kelionė į Fuerteventūrą

Atlanto vandenyne esanti 1660 km 2 ploto sala, kurios šeimininkė – Ispanija, sužavi nuo pat pirmųjų minučių – įspūdingo grožio gamta, maloniai nuteikianti šiluma bei ramūs bei ypač draugiški vietiniai. Kiekviena kelionė į Fuerteventūrą žada kažką naujo, tačiau kaskart garantuoja vieną ir tą patį – nepamirštamą tos vietos idilę.

Fuerteventūra yra ypač tinkama tiems, kas galvas pametę dėl vandens sporto. Puikūs paplūdimiai, o taip pat ir vanduo kasmet vilioja žmones išmėginti savo jėgas ir atsistoti ant banglentės, burlentės ar suvaldyti vėjo aitvarą. Beje, oras Fuerteventūros saloje irgi išskirtinis – jis labiau panašus į kaimyninės Afrikos žemyno klimatą, mat temperatūra tik labai išskirtiniais atvejais nukrenta žemiau  18 laipsnių. Įprastai, vasaromis saloje keliautojai gali mėgautis 32 laipsnių temperatūra.

Deje, bet kelionė į Fuerteventūrą dažniausiai vyksta per Ispanijos sostinę Barseloną. Gana nedidelė sala neturi oro uosto, tad tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus ar kito pasaulio kampelio – neįmanomi. Bet, kai pastatoma koja šiame rojaus kampelyje, rodos, laikas sustoja ir savaime įsiliejama į vietinių gyvenimo ritmą.

Ispanai – unikali tauta, kuri moka džiaugtis gyvenimu. Tai taip pat ypač ryškiai jaučiasi ir Fuerteventūros saloje. Vietiniai moka pramogauti, jie neskuba, tai kartais gali pasirodyti gana keistai, ypatingai lietuviams, kurių gyvenimo tempas paprastai būna kelis kartus spartesnis. Bet kuriuo atveju kelionė į Fuerteventūrą reiškia poilsį ir trumpą „relaksaciją“.

Fuerteventūroje viską apkeliauti galima su automobiliu. Turistams puikiai paruošta auto nuomos paslauga tikrai verta pasinaudoti – patogūs, manievringi automobiliukai smagiai rieda siaurais bei vingiuotais salos keliais – serpantinais, jiems vietą lengva rasti net ir mažiausiuose salos miesteliuose. Be to, taip salą aplankysite taip, kaip patiks jums patiems.

Keliautojams kelionė į Fuerteventūrą neturėtų apsieiti be Betancuria miestelio. Šioje nedidelėje salos gyvenvietėje įspūdį palieka senovinio stiliaus architektūra, dar XV amžiuje pastatyta Mergelės Marijos bažnyčia bei 600 metų senumo viešbutis.

Fuerteventūra apdovanota žodžiais neapsakoma gamta. Vienas iš to pavyzdžių – Cofete paplūdimys.  Apie 800 km besidriekiantis paplūdimys, nepaliestas civilizacijos. Visiškai laukinis, kalnuotas pliažas pretenduoja tapti vienu gražiausių paplūdimių visame pasaulyje.

Tai tik maža dalis Fuerteventūros salos nematerialių turtų. Daugiau – Jūsų kelionės metu.

 

 

Keliaujant sutaupyti padeda pigių skrydžių bendrovės

 

Šiuo metu žmonės yra išties užimti, tad vietoj kelionių autobusais, automobiliais, traukiniais ar laivais verčiau perka lėktuvu bilietus. Palyginkime: į Didžiąją Britaniją automobiliu keliauti reikės apie pusantros paros, o lėktuvas į šią šalį nuskrenda vos per kelias valandas.

Galima pirkti įprastus brangius bilietus, tačiau kur kas geresnį pasiūlymą gausite iš bendrovių, kurių pagrindinės teikiamos paslaugos – tai pigūs skrydžiai. Tai reiškia, kad kelionė kainuos net du – tris kartus pigiau, nei sumokėtumėte įprastai.

Kaip žinia, pigūs skrydžiai organizuojami tomis kryptimis, kurios yra populiariausios. Taip užtikrinama, kad beveik visi lėktuvų bilietai bus išpirkti ir skrydis nebus nuostolingas. Dėl šios priežasties pigūs skrydžiai vykdomi tame pačiame žemyne, nes, pavyzdžiui, iš Europos nuskraidinti į JAV ar Kiniją kainuotų išties brangiai.

Žinoma, irgi yra galimybė į kitus žemynus nuskristi pigiau, tačiau reikės keliauti ne vienu, bet dviem ar trim lėktuvais, persėsti, dėl to kelionė pailgės, o keliautojai labiau nuvargs. Beje, tolimuosius skrydžius prireiks įsigyti iš anksto, lėktuvų bilietai kainuos santykinai brangiai. Žinoma, gali būti, kad bilietą galėsite įsigyti ir likus kelioms dienoms iki skrydžio tačiau rizikuoti nereikėtų, ypač jei kelionė yra tikrai svarbi.

Na o pigių skrydžių bendrovės paskutinės minutės pasiūlymų gali pateikti rečiau, nes daugelis bilietų čia išperkami dar iki skrydžio. Visgi nėra vienareikšmio atsakymo, kada labiau apsimoka pirkti bilietus.

 

Pigūs lėktuvų bilietai ir jų rezervavimas

 

Šiomis dienomis ryškiai į viršų šuoliuojanti kelionių statistika rodo, jog žmonės yra labiau linkę pažinti svetimos kultūros ir papročių kraštus. Populiarėja ne vien įvairūs atostogų kampeliai, bet ir skrydžiai lėktuvu. Lėktuvų bilietai nesukelia daug abejonių, tačiau tie, kas planuoja juos pirkti pirmą karta, rekomenduojama pasidomėti šiuo procesu ir viską atlikti tinkamai.

Skrydžio bilietų rezervavimas internetu gali būti atliekamas vos kelių paspaudimų pagalba. Vos per kelias minutes galima užsisakyti norimo reiso kelionę. Ši paslauga yra atvira 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Tai patogu padaryti net ir naktį, ko negalėtume padaryti kitur. Šis procesas atliekamas specialiose skrydžio bendrovių internetinėse svetainėse. Tereikia užpildyti rezervavimo formą ir jūs jau būsite pakeliui į savo išsirinktą šalį. Tačiau ne viskas yra taip paprasta.

Lėktuvų bilietai rezervuojami tik tam tikrose bendrovių internetinėse svetainėse. Jose reikia tinkamai užpildyti specialius rezervacijos formos laukelius. Tai: tinkamos datos ir vietos pasirinkimas, skrendančiojo vardas, pavardė, adresas. (Nurodytu adresu bus pristatyti jūsų užsisakyti bilietai, tačiau juos taip pat galima atsispausdinti ir namuose). Paieškos rezultatų fone išvysite visus galimus reisus su laisvomis vietomis, tad pasirinkite tinkamą kelionės planą ir sėkmingai pereikite prie atsiskaitymo.

Atsiskaitymo procesas atliekamas lygiai taip pat paprastai kaip ir rezervavimas. Svetainėje įdiegtos įvairios atsiskaitymo sistemos leidžia klientams už bilietus sumokėti kreditine arba diabetine banko kortele, paprastu bankiniu pavedimu ar tiesiog grynaisiais pinigais. Lektuvu bilietai jūsų nurodytu adresu bus pristatyti per 2-3 dienas po apmokėjimo. Jeigu bilietus rezervavote, tačiau pamiršote už juos sumokėti, šis jūsų prašymas bus atmestas per 24 valandas.

Bilietą galite gauti ir kitą dieną, jei rezervavimo ir apmokėjimo procesą atliksite iki pietų. Paprastai pristatymas vykdomas kurjerių pagalba. Įvairios įmonės bendradarbiauja su šiomis tarnybomis, todėl prekės į namus pristatomos itin greitai ir patikimai. Tenka sutikti, jog gyvenimas yra nenuspėjamas. Ne kiekviena kelionė būna sėkminga. Lėktuvų bilietai už neišnaudotą skrydį nesuteikia galimybės atgauti prarastos pinigų sumos, todėl apie kelionę turite iš anksto pagalvoti. Tai svarbus sprendimas tiek jums, tiek jūsų finansams.

 

Kambarių nuoma. Druskininkai

 

Druskininkai – vienas iš svarbiausių Lietuvos kurortų. Jei Palanga ir Šventoji yra pakankamai triukšmingos vietos, kur susirenka jaunimėlis ir siekia palėbauti ir atsipalaiduoti, tai Druskininkai laukia ramybės ištroškusių klientų, santūrių poilsiautojų.

Poilsiautojams svarbu, kur apsigyventi, ką valgyti ir kokias pramogas gali gauti. Visko Druskininkai gali pasiūlyti su kaupu.

Apgyvendinimo paslaugos Druskininkuose  išvystytos pakankamai gerai. Puikūs viešbučiai ir svečių namai pasiruošę priimti pačius įnoringiausius klientus iš Lietuvos ir užsienio. Kambarių nuoma Druskininkai gali konkuruoti ir su Palanga, tik čia kur kas labiau atsižvelgiama į paslaugų kokybę. Vienas populiariausių kambarių nuomos variantų yra 1 ar 2 kambarių apartamentai su atskiru įėjimu. Tokio varianto kaina yra 100-200 litų parai dviems asmenims, todėl natūralu, kad norėdami gerai pailsėti, svečiai renkasi jaukų ir gerai įrengtą bei apstatytą butą, o ne nakvynės namų tipo kambarį su lova (kartais ir dviaukšte) ir popierinėmis sienomis, per kurias girdisi lėbaujančių kaimynų triukšmas.

Dar vienas populiarus apgyvendinimo variantas Druskininkuose yra kaimo turizmo sodybos, kuriose labiausiai apsimoka gyventi grupei žmonių, nes taip ir pigiau, ir linksmiau. Aplink Druskininkus (iki 30 km atstumu) yra apie keliasdešimt įvairių kaimo turizmo sodybų, kuriose galima ne tik apsigyventi, bet ir smagiai atšvęsti asmenines šventes. To viešbutyje padaryti neišeitų, o 2 kambarių apartamentuose irgi gali kilti keblumų, nes už kiekvieną papildomai nakvojantį svečią reikia primokėti 15-30 litų.

Atvykstantys užsienio svečiai taip pat renkasi kambariu nuoma. Druskininkai labai laukia ir sulaukia nemažai svečių iš Rusijos ir Baltarusijos, kurie tokį apgyvendinimo būdą itin mėgsta, nes taip galima ruošti savo maistą ir taip sutaupyti pramogoms, kurios Druskininkuose yra gana brangios. Tiesa, čia pamatyti yra ką – Grūto parkas su zoologijos sodu, poilsiniai takai, virvių parkas (lipynės), uždara slidinėjimo arena, vandens parkas, pasiplaukiojimai po Nemuną, pasivažinėjimai keturračiais, arkliai, dviračių nuoma, pasiplaukiojimai baidarėmis ir t.t. Veiklos galima rasti ir dar daugiau, bet pagrindinė pramoga Druskininkuose yra sveikatingumo kompleksai ir mineralinio vandens vonios. Ne veltui Druskininkai yra tas tikrasis kurortas su natūraliomis iškasenomis – mineraliniu vandeniu ir purvu, turinčiu gydomųjų savybių. Paprastos chemijos SPA centrų galima rasti visuose miestuose, o mineralais iš žemės gelmių lepintis galima tik Druskininkų ir Birštono apylinkėse.

Jei ieškote, kur apsistoti, žinokite, kad kambarių nuoma Druskininkuose geriausiai randama internete – www.smilteles.lt.

 

Lektuvo bilietai

 

lektuvo bilietaiLektuvo bilietai, kurie suteikia galimybę patogiai, greitai ir saugiai atsidurti pageidaujamoje šalyje, esančioje beveik visame pasaulyje, yra puikus šiuolaikinės, modernios civilizacijos privalumas. Juk šiuo metu sudėtinga ir įsivaizduoti, kad lektuvo bilietai, prieinami kiekvienam, eiliniam gyventojui, dar visiškai neseniai galėjo atrodyti kaip keistuolio susapnuoto sapno fragmentas, kuris niekada negalėtų tapti realybe. Šiuo metu tokie populiarūs ir reikalingi komercinio lektuvo skrydžiai buvo pradėti siūlyti tik praėjusio amžiaus viduryje ir toli gražu nebuvo prieinami kiekvienam žmogui pirmiausia dėl to, kad įsigyti bilietai buvo retas ir nepigus malonumas, jau neskaitant to, kad buvo baiminamasi, jog tokia kelionė gali būti nesaugi. Atsižvelgiant į šiuos faktus, džiugu žinoti, jog esamuoju laiku oro linijų kompanijų yra tiek daug, kad konkuruoja jau nebe asmenys, norintys įsigyti vietą skrydžio salone, bet kelionės oru paslaugas siūlančios bendrovės – dėl keleivių. Taigi, kokie bilietai yra patys perkamiausi, be kokių lektuvo skrydžių būtų labai pasunkinta šiuolaikinio pasaulio žmogaus kasdienybė ir ar šiuo metu yra pakankamai užtikrinamas keleivių saugumas?

Šiuo metu Lietuvoje, dėl itin dideliais mastais emigravusių į labiau ekonomiškai išsivysčiusias šalis žmonių, yra labai atpigę lektuvo bilietai i Airija, Angliją, Vokietiją ar kitas tokio tipo šalis. Pavyzdžiui, tokioms kryptims skirti pigus lektuvo bilietai is Kauno, Karmėlavos oro uosto yra itin dažnai perkami ne tik pačių emigrantų, bet ir giminių, draugų, norinčių aplankyti pažįstamus ir kartu susipažinti su svetimos šalies kultūra, taip pat moksleivių, norinčių mokytis užsienyje bei kitų asmenų, pačiais įvairiausiais tikslais trumpam pamatyti tokias, ganėtinai įprastas tarp lietuvių vietas. Juk tikriausiai mažai kas galėtų ginčytis, jog lektuvo bilietai Anglija – Lietuva yra šiuo metu tokie pat įprasti kaip ir vasaros atostogų metu organizuojama lietuvio kelionė į Palangą. Panašu, kad tikrai neįmanoma nieko nustebinti, jog kišenėje šiuo metu saugiai ilsisi ir lektuvo bilietai i Vokietija, o juk būtent tokios reakcijos eilinis lietuvis sulaukdavo vos prieš trisdešimt metų.

Šiuo metu labai pageidaujami lektuvo bilietai Oslas – Lietuva yra labai perkami ir keleivių, norinčių turistiniais tikslais susipažinti su nepaprasto grožio Norvegijos gamta, pamatyti legendines baltąsias naktis ar tvirtai įėjusių į istoriją karingųjų vikingų dar išlikusių laivų nuolaužas. Taip pat ganėtinai dažnai perkami pigus lektuvo bilietai JAV, kurie atskraidina į seniai matytą tėvynę ir kitus, ankstesnės emigracijos bangos lietuvius ar jų palikuonis, norinčius tiesiogiai susipažinti su nematytais giminaičiais ir pamatyti, kur yra jų šaknys. Juk nebrangiai kainuojantys lektuvo bilietai greitai susirado savo rinką ir nuo pat tokio tipo paslaugas siūlančių oro linijų kompanijų atsiradimo, jomis džiaugiasi daugybė viso pasaulio šalių gyventojų, norinčių sutaupyti dėka paprastai papildomai pridedamų paslaugų skrydžio metu, kurios dažnai yra mažai kam reikalingos. Žinoma, faktas, jog skrendama už mažesnę kainą, jokiu būdu nereiškia, jog savikaina yra mažinama saugumo požiūriu. Tarkime, pigiausi lektuvo bilietai Cikaga – Lietuva nuo daugiausiai kainuojančių gali skirtis tikrai ne vienu šimtu litų, tačiau saugumas visada yra pirmoje vietoje ir, galima teigti, jog šiuolaikiniai skrydžiai, nepriklausomai nuo kainų yra beveik visiškai nepavojingi. Beje, kad ir kaip būtų keista, manoma, kad didžiausią pavojų lėktuvams kelia paukščiai, kurie gali sugadinti reaktyvinį variklį. Dėl šios ir kitų, panašių pavojų saugumui, paprastai yra įrengiami du tokio tipo varikliai, taigi sugedus vienam, kitas gali tam tikrą laiką atlikti pirmojo funkciją.

Taigi, galima teigti, jog lektuvo bilietai, skirti skrydžiams į pačias įvairiausias, daugiau ar mažiau ekonomiškai išsivysčiusias šalis, dalinai formuoja šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą. Taip pat, tokie lektuvo bilietai beveik šimtu procentų užtikrina keleiio saugumą, nepriklausomai nuo jų kainos.