Nuomojame vietą reklamai internete

Kaip įsirengti židinį namuose?

Židinys namų interjere yra geriausias būdas sukurti šilumos ir komforto atmosferą. Namų interjerą galima papildyti elektriniu, dujiniu ir kietojo kuro židiniu, kūrenami mediena, anglimi ir granulėmis. Kiekvieno tipo židiniai turi privalumų ir trūkumų. Montavimo sudėtingumas priklauso nuo krosnies gamybos medžiagų, kuro rūšies ir namo konstrukcinių savybių.

Namuose galima įrengti šių tipų židinius:

Klasikiniai židiniai montuojami dažniausiai. Priekiniai židiniai pritvirtinami prie vienos sienos arba įmontuojami į ją.

Kampinės kapsulės, tokie židiniai yra geras sprendimas mažiems kambariams, dažniausiai įrengiami butuose, kur nėra didelės erdvės.

Pastatomi vidury kambario. Šis židinys neliečia nė vienos sienos. Tinka didelių erdvių namams.

Reikėtų žinoti, kad pagal standartus židinys nėra montuojamas mažesnėje nei 20 m2 patalpoje. Pasirinkę vietą, turėsite paruošti židiniui pamatą. Pamatai židiniui numatomi iš anksto, net namo projektavimo ir pamatų sutvarkymo etape. Jei namas yra gyvenamasis, turėsite išardyti grindis ir padaryti tokio dydžio plotą, kad jis būtų 5 cm didesnis nei židinio pagrindas. Priešais židinį ant grindų turėtų būti įrengta nedegi danga, pavyzdžiui, iš plytelių, kurios plotas 1 m2;

Montuojant kaminą, būtina laikytis standartinių atstumų tarp kamino ir degių medžiagų. Tai ypač svarbu mediniame name su medinėmis sijomis.

Visi mediniai paviršiai, esantys šalia židinio, turi būti izoliuoti nuo perkaitimo, kibirkščių. Nemontuokite krosnių šalia langų su užuolaidomis. Šalia židinio nedėkite minkštų baldų, tekstilės dekoro.

Atvira ugnis visada žavi. Daugelis žmonių mėgsta stebėti liepsnos šokius, jiems patinka pajusti gyvos ugnies šilumą. Ugnis tarsi apvalo mūsų sielą, sukuria stebėtinai malonius jausmus – ramybės, komforto jausmą. Iš tiesų, kaip malonu sėdėti prie židinio, klausytis spragsinčio medžio, jausti židinio šilumą ir komfortą. Ypač jei už lango tamsu ir drėgnas oras, sniegas ir šaltis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.