Nuomojame vietą reklamai internete

Kaip įdarbinti užsenietį Lietuvoje?

Kaip ir daugumoje išsivysčiusių šalių, Lietuvos darbo rinka yra didesnė paslaugų sektoriuje. Ne Europos sąjungos užsieniečiui įsidarbinti Lietuvoje yra gana lengviau nei Europoje, kai kalbama apie kvalifikuotus darbus. Daugeliui darbų nereikės jokių lietuvių kalbos žinių.

Europos sąjungos piliečiams, norint pradėti naują darbą Lietuvoje nereikia leidimo dirbti.

Ne Europos Sąjungos piliečiams norint dirbti, reikės leidimo gyventi, kurį dažniausiai sutvarko darbdavys. Palyginti lengva įsidarbinti ir kaip ne Europos Sąjungos piliečiui, jei yra kalbos ar IT įgūdžiai. Darbo jėgos daugiausia trūksta šiuose sektoriuose, kur paprastai dirba kvalifikuoti užsieniečiai.

Darbdavys, ketinantis įdarbinti užsienietį dirbti pagal darbo sutartį, privalo užregistruoti laisvą darbo vietą Užimtumo tarnyboje esančioje darbo įstaigoje.

Reikalingi šie dokumentai (užsienio valstybių dokumentai turi būti įteisinti arba patvirtinti nustatyta tvarka:

Turi būti patvirtintas ne lietuvių kalba surašytų dokumentų vertimas į lietuvių kalbą. jį atlikusio vertėjo įmonės parašas ir antspaudas.):

prašymas išduoti leidimą dirbti užsieniečiams;

užsieniečio galiojančio kelionės dokumento kopija;

darbdavio informacija apie užsieniečio kvalifikaciją ir mažiausiai vienerių metų darbo patirtis pagal jo kvalifikaciją per pastaruosius dvejus metus.

įpareigojimas įdarbinti užsienietį mažiausiai 6 mėnesių laikotarpiui ir darbuotojo vidutinis darbo užmokestis, jei įmonėje dirba daugiau darbuotojų, dirbančių tą patį darbą kaip ir prašomas leidimas dirbti;

mokėjimo nurodymo arba kvito, patvirtinančio valstybės rinkliavą už Lietuvos Respublikos Vyriausybės išduoto leidimo dirbti išdavimą, kopiją.

Jei užsieniečio profesija yra įtraukta į paklausiausių profesijų sąrašą Lietuvos Respublikoje, užsienietis ar jo darbdavys kartu su prašymu išduoti leidimą gyventi turi papildomai pateikti:

– darbdavio tarpininkavimo raštą, kuriame nurodoma informacija apie užsieniečio kvalifikaciją, esamas ir buvusias darbovietes, pareigas ir trukmę jose, kur užsienietis pastaruosius 2 (dvejus) metus dirbo pagal savo profesiją. Darbdavys privalo užtikrinti, kad užsienietis turėtų dokumentus, patvirtinančius jo paties kvalifikaciją (diplomą, pažymėjimą ir kt.) Ir bent vienerių metų darbo patirtį pagal jo kvalifikaciją per pastaruosius dvejus metus. Be to, darbdavys privalo pateikti pareigą įdarbinti užsienietį pagal darbo sutartį mažiausiai 6 (šešių) mėnesių laikotarpiui;

Gavus leidimą dirbti Lietuvoje, pateikiami dokumentai nacionalinei darbo vizai išduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.