Category Archive: Transportas

Suskubkite apdrausti automobilį

 

draudimas

Vieniems automobilis – transporto priemonė, prie kurios vairo kasdien vykstama į darbą. Kitiems patinka krapštytis garaže, taisyti, gal net ruošti kokioms nors lenktynėms. Kai kuriems žmonėms automobilis – tai darbas (gal dirbate servise, gal naujų mašinų atstovybėje, o gal esate naudotų automobilių pardavėjas). Kad ir koks atsakymo variantas jums tiktų, draudimas yra visiems bendra, visiems aktuali tema (prireikus poliso verta kreiptis į https://www.edrauda.lt/).

Suskubti ar delsti?

Kalbant apie draudimą kyla įdomus klausimas – suskubti ar delsti? Akivaizdu, kad apdrausti mašiną būtina, todėl geriau suskubti. Kodėl nereikėtų pasilikti šio reikalo paskutinei minutei? Pavyzdžiui, jei draudimas galioja iki balandžio 9 d., kodėl geriau įsigyti naują polisą bent prieš kelias dienas? Ogi todėl, kad šitaip lengviau ir sklandžiau.

Jokiu būdu nesakome, kad nauju draudimu turėtumėte susirūpinti prieš tris mėnesius. Bet pasilikti paskutinei minutei – ne pats geriausias variantas. Lyg ir prisimenate, kad kažkurią dieną baigsis galiojimas. O pasitikrinus paaiškėja, kad ta „kažkuri diena“ buvo vakar…

Internetu – ne tik paprasta, bet ir greita

Galbūt nekyla rankos ir todėl delsiama? Artėja draudimo pabaiga, bet kažkodėl neprisiruošiama apsilankyti draudimo bendrovėje. Atsakymas paprastas. Dar gana dažnai tai siejama su sudėtingumu. Tačiau dabartiniais laikais apsidrausti itin paprasta, o ir laiko daug neprireikia. Keli mygtukų paspaudimai ir jau turite naują polisą.

Net kainų kilimo kontekste internetinis variantas išlieka patrauklus finansiškai. Ir ne tik finansiškai – juk tai ir komfortas. Kiek laiko prireiktų vykstant iš vienos draudimo bendrovės į kitą ir lyginant kainas bei sąlygas?..

Aišku, net ir draudžiantis internetu gali kilti papildomų klausimų. Nors sistema ištobulinta lyg juvelyrinis dirbinys, žmonės galbūt nori pasiteirauti apie ką nors, ko nėra DUK skiltyje. Kadangi kontaktai laisvai prieinami, susisiekus sužinoma visa aktuali informacija – tiek apie sąlygas, tiek apie draudimo rinkos kontekstą.

Jei kyla klausimų, būtinai užsukite į https://www.edrauda.lt/. Galite susisiekti puslapyje nurodytais kontaktais ir gauti atsakymus apie rūpimus dalykus. Kaip jau rašėme, paprasta ir greita.

 

 

Automobilių nuoma. Kartu pasirinkime geriausią punktą

 

automobilių nuoma Kaune

Automobilių nuoma šiuo metu yra labai mėgstama ir daugelio žmonių pasirenkama paslauga. Ne tik tokiu atveju, kai šventėms reikalinga ypatinga transporto priemonė, tačiau ir paprasčiausiai kasdienybei, kadangi automobilių nuoma Klaipėdoje suteikia galimybę išsinuomoti tokią transporto priemonę, kurios nusipirkti paprasčiausiai nebūtų galimybių.

Automobilių nuoma Šauliai, automobilių nuoma Panevėžyje bei kituose miestuose – geras pasirinkimas. Tačiau šiuo metu egzistuoja tiek daug punktų, kad susirasti patį geriausią gali būti labai sunku. Štai todėl nurodome pagrindinius kriterijus, kurie padės rasti patį tinkamiausią gaminį už mažiausią kainą.

 1. Pigi automobilių nuoma Vilniuje be užstato pirmiausia pasirenkama pagal kainą. Daugelis žmonių nustato galimybes būtent pagal tai, kiek vertos konkrečios transporto nuomos galimybės. Nusistatykite savo galimybes ir peržiūrėkite internete esančius pasiūlymus. Juk automobilių nuoma gali kainuoti labai skirtingai.
 2. Kitas kriterijus yra sąlygos. Tiek paprastų, tiek prabangių automobilių nuoma yra apipinama tam tikromis sąlygomis, kurios nustato, kas gali skolintis ir kaip reikia rūpintis mašina. Dažniausiai tos sąlygos yra aprašomos internete, tad būtent ten ieškoti ir siūlome jeigu norite būti tikras, kad radote geriausią variantą.
 3. Suprantama, kad galimų transporto priemonių pasirinkimas tai pat labai svarbus kriterijus. Ilgalaikė automobilių nuoma turėtų būti ekonomiška, kadangi kasdien nuvažiuojami nemaži atstumai. Tuo tarpu, kai reikia prabangios mašinos – puikiai tiks ir brangesnė, kadangi dažniausiai ji naudojama rečiau. Kokios transporto priemonės reikia Jums?
 4. Automobilių nuoma skelbiu siūlo nepamiršti, kad dar vienas svarbus kriterijus yra transporto priemonės smulkmenos. Pavyzdžiui, ar ji yra automatinė? O gal mechaninė? Galbūt jums svarbu, kad transporto priemonėje būtų vaikiška kedutė. Jeigu renkatės internetu – sutaupysite labai daug laiko, kadangi dažniausiai puslapiuose viskas būna labai aiškiai ir detaliai aprašyta. Taigi, rinkitės atsakingai ir įvertinkite.
 5. Automobilių nuoma galiausiai gali būti pasirenkama pagal kitų žmonių paliktus komentarus. Dažniausiais jais dalinamasi įvairiuose forumuose. Tikrai verta susipažinti su kitų patirtimi.

Šiuo metu nuomos galimybės atviros ir pigios kaip niekada. Automobiliu nuoma – kiekvienam, kuris nori, kad gyvenimas būtų paprastesnis.

 

 

Automobilių nuoma Vilniuje: galimybės plačios, tačiau kuri yra geriausia?

 

automobiliu nuoma VilniujeAutomobilių nuomos poreikis išaugo tik paskutiniu metu. Žinoma, paslauga siūloma gana seniai, tad visiškai natūralu, kad augant atlyginimams ir tuo pačiu plečiantis žmonių galimybėms vis daugiau džiaugiasi puikia galimybe išsinuomoti  transporto priemonę ir važinėti su ja ne tik Lietuvos ribose, tačiau ir po visą Europą.

Automobilių nuoma Vilniuje – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori, kad kelionė būtų kur kas smagesnė. Visgi, šiuo metu yra tiek daug nuomos punktų, kad visai naudinga susidėlioti aspektus, kurie gali padėti paprasčiau apsispręsti, kieno paslaugos jums labiausiai tinka.

 • Pirmiausia daugelis noriai susipažįsta su sąlygomis, kurios gali padėti apsispręsti, kieno paslaugos jums labiausiai tinka, o kieno ne visiškai pilnai patenkina Jūsų poreikius. Automobilių nuoma Vilniuje dažniausiai apie savo paslaugas formuoja internete. Tai labai patogus būdas susirasti visą reikalingą info ir paprasčiau apsispręsti, ar konkretus pasiūlymas Jums tinka, ar ne.
 • Taip pat skiriasi ir automobilių pasirinkimas, taigi jeigu ieškote konkretaus modelio – tai gali būti svarbus kriterijus, kuris padės suprasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Ieškodami internete sutaupysite daug laiko. Ir natūralu, kad susiaurinsite savo paieškas, kadangi ne visos įmonės turi specifinius automobilius. Jeigu tokio reikia – paieškų galimybių bus kiek mažiau.
 • Žinoma, tuo pačiu reikia įvertinti ir tai kitų žmonių paliktus komentarus, kuriuos galima rasti pačiuose įvairiausiuose forumuose. Dažniausiai juose galima apsispręsti, ar tam tikros įmonės paslaugos atitiko poreikius ir buvo tokios, kokios žadama.
 • Galiausiai kai kurie gali reikalauti gana didelio depozito, kuris ir užkerta duris naudotis vienos arba kitos įmonės paslaugomis. Apskritai, kaina yra svarbus kriterijus, kuris gali koreguoti poreikius. Vėlgi, dažniausiai kainoraščiai pateikiami internete, tad žmonės labai džiaugiasi, kad tai puikus būdas sutaupyti laiko ir tuo pačiu susirasti patį pigiausią pasiūlymą.

Automobilių nuoma Vilniuje – kiekvienam, kuris džiaugiasi, kad nereikia nuosavos transporto priemonės norint gyventi patogiai. O kai galimybių tiek daug – kuris nors variantas Jums tikrai tiks. Drąsiai pasirinkite tinkamiausią ir džiaukitės nuomota transporto priemone.

 

 

Ar draustis internetu patogiau naudojantis užklausos formomis?

 

Draustis internetuJeigu šiuo metu kaip tik internete žvalgotės būsto, automobilio ar kelionės draudimo Jums reikėtų žinoti, kad ne visi atsakymai pateikti paslaugų teikėjų interneto svetainėse, bloguose ar taisyklių pdf failuose. Na, galbūt visa informacija ir yra kažkur pateikta, tačiau kai kuriais atvejais mes ne tik tingime keliauti į draudimo bendrovės skyrių pas konsultantą, bet ir tingime ieškoti mums reikalingos informacijos interneto platybėse. Juk perskaityti taisykles, sąlygas ir kitą parankią informaciją užima nemažai laiko. Dėl to, kad ir kokio draudimo Jums reikėtų, turto, namų, kelionės, bagažo, asmens, automobilio privalomojo arba kasko, Jūs galite sužinoti atsakymą į jums rūpimą klausimą ėmę ir užpildę užklausos formą. Draustis internetu yra tikrai greičiau ir patogiau jei žinai ką perki, o jei nesi anksčiau susidūręs su draudimo paslaugomis, tuomet derėtų prieš tai arba gerai išstudijuoti visą internete prieinamą informaciją, arba nukeliauti pasikalbėti su gyvu konsultantu, arba užpildyti užklausos formą. Tiesa trečiasis variantas yra skirtas irgi jau šiek tiek patyrusiems draudimo pirkėjams.

Internete taip pat galite pasinaudoti tam tikrai įrankiais / specializuotomis interneto svetainėmis, kurios skirtos tam, kad galėtumėte palyginti ne tik skirtingų draudimo bendrovių kainas, bet ir tam tikrus konkrečius draudimo planus: jų kainas, sąlygas, pliusus ir minusus. Tiesa, orientacijai galima pasinaudoti tais palyginimais, tačiau norint tikrai gerai pasirinkti, gauti gerą kainą ir Jums asmeniškai geriausias sąlygas, derėtų nuodugniai išsinagrinėti konkrečios Jus dominančios įmonės siūlomus planus, sąlygas, kainas ir kt.

Užklausos formomis yra patogu naudotis, nes tai nesudėtingas procesas, kuris apima štai tokius žingsnius:

 • Draudimo užklausos formos užpildymas;
 • Draudimo užklausos pateikimas;
 • Bei laukimas kol draudimo bendrovės atsakys Jums elektroniniu paštu. Tiesa, kai kurios kompanijos vykdo ir „įkyresnius“ pardavimus. Tokiu atveju į užklausos formą atsakymą galėtumėte gauti ne elektroniniu paštu, o telefoniniu skambučiu.

Užklausos formos ir palyginimų įrankiai yra nemokami. Patogiais nemokamais palyginimais klientus dažniausiai vilioja brokeriai, na už tai jie žinoma sau prideda irgi procentą mokesčio. Draudimo bendrovės paprastai nelygina savo paslaugų ir jų kainų su konkurentais.

 

 

 

 

 

DPF filtras – svarbi dalis kiekvienam automobiliui

 

DPF filtrasGerbiamieji skaitytojai, ar kada teko girdėti apie tai, kas yra DPF filtras? Tai tokio tipo filtras, kuris užtikrina kokybišką mašinos darbą, kadangi padeda išvalyti orą, o tai padeda padaryti DPF filtras, todėl ši detalė – svarbi kiekvienai mašinai. Šiandien, gerbiamieji skaitytojai, norime jums papasakoti apie tai, kas yra tokio tipo filtras, pagal kokius kriterijus geriausia būtų jį rinktis. Taip pat labai svarbu paminėti ir tai, kad renkantis tokią prekę yra labai svarbu pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie jums gali padėti išsirinkti tinkamą filtrą, kuris prisidėtų prie jūsų automobilio kokybiško darbo.

Kalbant apie šiuos filtrus, būtų labai svarbu paminėti, kad renkantis juos reikia, kaip jau minėjome, pasikalbėti su šios srities specialistais, kurie jums tikrai padės rasti tinkamą apsisprendimą. Taip pat pagalvokite ir apie tai, kiek galite leisti pinigų išleisti ant šios prekės, o nuo to priklauso kokios kokybės prekę galite pirkti. Taip pat labai svarbu ir tai, iš kur ketinate pirkti prekę, ar ji bus nauja, ar sau galite leisti pirkti tik naudotą prekę. Tačiau tai yra tokio tipo prekė, į kurią geriau investuoti daugiau pinigų, kadangi nauja prekė kur kas geresnė nei naudota, todėl šioje sferoje verčiau netaupyti, kadangi taupymas gali būti dar kelis kartus brangesnis, kadangi vėliau naudotas filtras gali pridaryti dar daugiau ne malonumų.

Reikia paminėti ir tai, kad kiekvienai mašinai yra svarbu kaip dirba jų filtrai, todėl minėjome, kad labai svarbi detalė tam, kad mašinos darbas būtų kokybiškas. Labai svarbu, kad jūsų mašina būtų tvarkinga techniškai.

Gerbiamieji skaitytojai, norime jums papasakoti, kad šiandien norėjome jums papasakoti apie tai kas yra DPF filtras, todėl manome, kad šis straipsnis buvo informatyvus, suteikiantis naudingos informacijos jums, o jeigu jau užsukote į šį puslapį, turbūt tikėtina, kad ši tema jums yra aktuali, o jeigu jau skaitote šį straipsnį, ketinate pirkti tokio tipo filtrą, arba juo šiuo metu domitės.

 

Kasdien į Daniją organizuojamos kelionės patenkina kiekvieno kliento poreikius

 

kasdien į DanijąKasdien vykstame į darbą, kasdien grįžtame namo. Atrodo natūralu sukarti vieną kitą dešimtį kilometrų. Kartais stebimės, kokį atstumą kiekvieną dieną nuvažiuoja kokioje didesnėje šalyje gyvenantys asmenys. O štai yra vežėjų įmonių, kurios rūpinasi, kad žmonės kasdien galėtų pasiekti įvairiausias vietas. Pavyzdžiui, kasdien į Daniją zuja autobusai ir mikroautobusai.

Ko žmonėms prireikia Danijoje? Na, tai turistų traukos centras bei šalis, kur tikimasi nemažai užsidirbti. Kaip žinia, lietuvių emigracijos mastai didžiuliai, tad kai kas gali norėti vykti į Daniją aplankyti ten apsigyvenusius artimuosius. Suprantama, kad kiekvieną dieną tas pats keleivis nevažiuoja pirmyn atgal. Tačiau, žvelgiant iš vežėjų pusės, būtų netikslinga organizuoti reisus kas tam tikrą retesnį laikotarpį. Per mažas intensyvumas neatsipirktų. Žmonės į kitą šalį vyksta įvairiais tikslais ir įvairiu laiku. Vienam keleiviui numatytą stotelę reikia pasiekti penktadienį, o kitas Danijoje atsidurti turi pirmadienį. Jei paslaugų teikėjai nepasirūpintų, kad abiejų klientų pageidavimai būtų išpildomi, tuomet sistema nebūtų tobula. O štai tada, kai kasdien į Daniją važiuoja įvairios transporto priemonės, kiekvienas žmogus gali žinoti, jog prireikus atsidurs aktualioje vietoje.

Kad kasdien į Daniją organizuojamos kelionės maksimaliai patenkintų kiekvieno kliento poreikius, vežėjų įmonėms reikia gerų vairuotojų, gerų transporto priemonių ir patikimų mechanikų. Jei automobilis būtų nusenęs ir apverktinos būklės, mechanikai jį kaskart lopytų ir vis tiek išliktų rizika, kad kas nors suges. Tačiau be meistrų darbas apskritai nevyktų. Apie vairuotojų reikšmę aišku ir be papildomų postringavimų. Trumpai tariant, labai svarbi kiekviena grandis. Jei visi tinkamai atlieka savo darbą, viskas vyksta sklandžiai. Vežėjai buria klientų ratą, o šie džiaugiasi gautomis paslaugomis.

Žmonėms rūpi ne tik tai, kada autobusai ir autobusiukai vykstą į Daniją, bet ir kada iš jos grįžta. Pastarasis punktas neaktualus nebent tada, kai į svetimą šalį emigruojama visam laikui. Na, o visais kitais atvejais keleiviai domisi atgaliniu maršrutu.

Iš tiesų smagu, kai kasdien į Daniją kursuoja įvairiausias transportas. Toks intensyvumas užtikrina, kad kiekvieno kliento poreikiai būtų patenkinami. Ir kad užsinorėjus aplankyti svečią šalį nereikėtų laukti. Jei turima pinigų ir kartais mėgstama pasielgti spontaniškai, kodėl nenusprendus rytoj nuvykti į kokį Kopenhagos restoraną pasimėgauti gurmaniškais Daniškais sumuštiniais? Vežėjų įmonė tuo pasirūpins.

 

 

Kodėl verta nuomotis automobilį

 

Autonuoma tampa vis populiaresne paslauga, kurią renkasi pažangūs ir protingi miesto bei ne miesto gyventojai. Autonuoma Vilniuje, žinoma, turi savų privalumų. Šį kartą pažvelkime iš giliau ir pamąstykime, kuo gi automobiliu nuoma iš tiesų yra tokia naudinga paprastam vartotojui.

auto nuoma

Geresnis, negu tavo

Visų pirma, pagalvok – ar tas automobilis, su kuriuo važiuoji, tikrai yra toks, kuriuo didžiuojiesi? Jeigu į šventę ruošiesi, kaip gali, jeigu rengiesi kostiumą ar naują suknelę, jeigu perki batelius ir batų tepalą, jeigu užsirašai į kirpyklą ir šventėje sakai mintinai pasiruoštas kalbas, kad tik neparodytum savojo veido – tai argi ne logiška, kad autonuoma taip pat turi įeiti į tą patį komplektą. Juk reikia šventinio įvaizdžio, todėl autonuoma Vilniuje yra labai patogus būdas. Tavo automobilis – kaip tavo džinsai, kaip tavo keiksmažodis, kurį ištari, kai kompiuteryje dingsta svarbūs duomenys, kaip tavo užtinęs veidas, kai prabundi šeštą ryto. O kas yra automobiliu nuoma? Tai – šventinis kostiumas, gražiausias tavo veidas, tavo pateikimas. Taigi, jeigu nori, kad būtum pilnas geras komplektas, tai ir autonuoma yra reikalinga.

Išskirtinė tema

O dabar pakalbėkime apie tai, ko tu bijai – vestuves. Galvoji, kad tai nesąmonė, kad tai pompastika, ir kad už tuos pinigus geriau nuvažiuoti paslidinėti į kalnus. Visiška tiesa – tikrai taip ir yra. Tačiau vestuvės ir yra pasipiršimo esmė, santuokos esmė, tai ta šventė, kurios nori dauguma moterų. Todėl šventei sukurti reikalinga ir speciali teminė autonuoma, ir visi tie tortai, ir torto formos suknelės – viskas. Net nebandyk nuo to pabėgti, nes susigadinsi santuoką sau, dar jai neprasidėjus. Beje, nereikia išleisti visų pinigų, yra ir pigi automobiliu nuoma Vilniuje, tik ieškoti reikia mokėti. Kas čia dar? Dar vertėtų pasakyti ir tai, kad visgi, kai jau pasiryši, tai ir pats pamatysi, kad ta šventė visai maloni. Juk autonuoma be uzstato, vairuoji automobilį, kokio gal niekada neįpirksi, žmona graži, kokios irgi taip atrodančios greit nepamatysi, aplink yra visi draugai, šeima, iš kurios tikrai mėgsti bent vieną narį, o jeigu nemėgsti, yra daug gėrimų, daug maisto, muzikos ir kitų būdų užsimiršti. Net ir tavo autonuoma Europoje ir puikioji mašina – argi ne kaifas tokią vairuoti? Pats tas.

Bent kartą gyvenime

Ir galų gale – nebūkime skystų blauzdų, kaip pasakytų bobutė. Auto nuoma – bent kartą gyvenime. Mokyklos šokiai – bent kartą gyvenime, surūkyt cigaretę – bent kartą gyvenime, nueiti į repo tūsą – bent kartą, tranzuoti aplink Europą ar bent aplink savo miestą – kartą gyvenime. Tai ir auto nuoma Kaune bent kartą gyvenime, pasimėgauti, pajausti, ką reiškia vairuoti išnuomotą automobilį.

Vairuotojas ir jokios atsakomybės

Nesuprask klaidingai – vairuotojas atsakomybės turi, bet tu gali trumpam pamiršti. Jei, pavyzdžiui, reikalinga auto nuoma Siauliuose, o mašinos paskui nebereikia. Tai tau nereikia kartoti „ne ne, aš negeriu, šiandien už vairo“, nes už vairo visai ne tu. Gal tos pačios mašinos auto nuoma Alytuje jau rytoj bus, nes vairuotojas ją iš tavo užmiesčio sodybos parvarys atgal. O gal tai jau bus auto nuoma Kaune. Švęsk savo šventę, mėgaukis tais puikiais dalykais, kuriuos tau suteikia dabartiniai taikos mūsų šalyje metai, gyvenk ir džiaukis. Nėra ko spausti savęs į kampą ir sakyti „taupau juodai dienai“, nes kai ta diena ateis, tai ir ta tavo kojinė visai nepagelbės.

 

Automobiliu nuoma Vilniuje už nedidelę kainą

 

Norite išsinuomoti automobilį, kuriuo galėtumėte patogiai važinėti mieste ir už jo ribų? Jeigu atvykote į Lietuvos sostinę ir pastebėjote, kad nėra labai pigu ir patogu važinėti su viešuoju transportu, o pėsčiom tokiame dideliame mieste važinėti taip pat nesinori, tuomet turite galimybę pasinaudoti automobiliu nuoma Vilniuje. Čia tikrai rasite ne vieną gerą įmonę, siūlančią aukščiausios klasės nuomos paslaugas. Tereikia išsirinkti savo norimą mašiną, ir jau greitai galėsite ja važinėtis kiek tik panorėję.

Kokius automobilius nuomotis Vilniuje pigiausia?

Jeigu norite sutaupyti pinigų nuomojantis automobilį, tuomet geriausia būtų Vilniuje išsinuomoti automobilį be vairuotojo – jeigu patys vairuosite automobilį, tuomet jau tikrai sutaupysite dalį pinigų. Tačiau tai nėra viskas – reiktų atsižvelgti ir į daugelį kitų svarbių dalykų. Pavyzdžiui, kokios klasės automobilį jūs nuomojatės. Jeigu norėsite nuomotis vidutinės klasės automobilį arba mikroautobusiuką, tuomet jums tai gali kainuoti visai nemažai, tačiau jeigu norite nedidelio, kompaktiško automobilio, kuris idealiai tinka važinėtis aplink miestą net ir tada, kai yra daug spūsčių, tuomet jums reiktų pasidomėti kompaktiškais automobiliais arba ekonominės klasės automobiliais.

Kompaktiški automobiliai kaip Mazda 3 arba Renault Megane išsiskiria tuo, kad jie tikrai nedideli, tačiau labai patogūs ir gali greitai važiuoti, tad daugelis miesto svečių renkasi būtent tokius automobilius. Žinoma, nemažai kas pastaruoju metu renkasi ir Smart automobilius, tačiau jie nėra tokie patogūs, kadangi yra itin maži ir daug žmonių ten jokiais būdais netilps.

O štai ekonominės klasės automobiliai išsiskiria tuo, jog jie taip pat gali būti labai kompaktiški, bet geriausia yra tai, jog jais iš tikrųjų daug sutaupysite – ekonominės klasės automobiliai Vilniuje sutaupo nemažai benzino, tad jums nereikės nervintis dėl didelių pinigų sumų, išleidžiamų degalams.

Dar vienas puikus patarimas tiems, kurie nori pasinaudoti automobiliu nuoma Vilniuje ir sutaupyti yra toks – jeigu įmanoma, tuomet išsinuomokite automobilį kuo ilgesniam laikui – tai reikš, kad sutaupysite, kadangi ilgalaikė automobiliu nuoma Vilniuje yra beveik dvigubai pigesnė. Pavyzdžiui, jeigu Toyota Yaris automobilį nuomositės tik vienai dienai, tuomet jums tai kainuos apie trisdešimt du eurus, o štai jeigu sumanysite nuomotis jį bent jau dviems savaitėms, kaina iš karto ženkliai nukris – už vieną parą teks sumokėti vos dvidešimt eurų. Skirtumas tikrai nemažas, tad automobiliu nuoma Vilniuje gali būti labai pigi, o juk CarsRent.lt siūlomos mašinos yra tikrai techniškai tvarkingos ir gražios, tad įtiks visiems.

 

Lietuviai traukia į Daniją

 

Ne paslaptis, jog lietuviai išsibarstę po visą pasaulį. Nors migracija gerokai padidėjo Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, visgi šis reiškinys egzistavo ir gerokai seniau. Dabar būtų sunku rasti šalį, kurioje negyventų lietuviai (na, nebent išskyrus neišsivysčiusias, skurdžias šalis ar nuo išorinio pasaulio užsidariusią Šiaurės Korėją). Taip mūsų tautiečiai jau seniai įsikūrė ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, ypatingai tuo metu, kai buvo populiarus žalios kortos lošimas. Prieš beveik dešimtmetį prasidėjo banga į Didžiąją Britaniją ir Airiją, to pasekoje dabar ten lietuvių gausu kaip niekad. Na, o paskutiniu metu itin populiarus pasirinkimas yra Skandinavija. Lietuviai važiuoja į Daniją, Norvegiją ar Švediją.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šias šalis renkasi jaunimas, yra nemokamas mokslas. Šių šalių universitetai leidžia studentams iš Europos Sąjungos studijuoti nemokamai ir netgi pretenduoti į stipendijas. Be abejo, nors pragyvenimas ten yra žymiai brangesnis, nei studijuojant tėvynėje, tačiau vilioja įvairesnės studijų programos, aukštesnius įvertinimus turintys universitetai bei tiesiog noras gauti užsienietišką diplomą. Be to, studijos dažniausiai vyksta anglų kalba. O kalba – dar viena priežastis, dėl kurios skandiviškos šalys atrodo patrauklesnės nei kitos. Pavyzdžiui, atvykus į Daniją, žinai, jog laisvai susišnekėsi su dauguma vietinių gyventojų net nemokėdamas jų kalbos. Tai itin palengvina gyvenimą, kai žinai, jog parduotuvėje nereikės badyti pirštu į produktus, tarp naujų draugų bus ne tik kiti tarptautiniai studentai, bet ir vietiniai, o pasiklydus miesto gatvėse bus drąsiau pasiklausti kelio. Žinoma, norint šalyje įsitvirtinti ir apsigyventi ilgiau nei pora metų, verta pradėti mokytis vietinės kalbos. Guodžia tai, jog ji nėra itin sunki, o jei planuojama ateityje grįžti į Lietuvą – tokie kalbiniai įgūdžiai būtų ryškus pranašumas, kadangi mokančių švedų, danų ar norvegų kalbas Lietuvoje nėra daug.

Visgi gyvenimas užsienyje nėra itin lengvas. Todėl lietuviai, atvykę į Daniją, Švediją ar Norvegiją, bendrauja tarpusavyje, buriasi į grupeles socialiniuose tinkluose ir nesivaržo padėti vieni kitiems ar tiesiog duoti naudingų patarimų. Palaikomi ryšiai su senais draugais, o kartu gimsta ir naujos pažintys.

 

Katalizatorių supirkimas Kaune – Rhodium.lt

 

Kaune visas automobilistų gyvenimas verda netoli turgaus arba jame pačiame. Automobilių turguje automobiliai perkami, parduodame, remontuojami, superkamos įvairios naudotos dalys ir atliekos. Katalizatorių supirkimas Kaune taip pat vyksta turguje, kuriame veikia net keli tokie taškai. Iš jų rekomenduojame Rhodium.lt.

Rhodium.lt pavadinimas kilęs iš žodžio „rhodium“, kuris lietuviškai reiškia rodį – cheminį elementą, žymimą raide Rh. Tai 45 elementas Mendelejevo lentelėje, metalas. Toks vardas kilo nuo jo spalvos, kuri yra tamsiai raudona it rožės. Rožė graikiškai – rhodon.

Rodis dažnai maišomas su kitu cheminiu elementu – radžiu (Ra), kuris yra šarminių žemių metalas, be to dar ir radioaktyvus.

Paklausite, prie ko čia tas rodis, kai veikla – katalizatorių supirkimas? Atsakymas labai paprastas – rodis yra vienas iš trijų metalų, kuris superkamas kartu su katalizatorių duženomis. Kiti du yra platina ir paladis. Jie brangesni už rodį, bent jau kol kas. Tauriųjų metalų kainas rasite Rhodium.lt tinklalapyje.

Gudragalviai meistrai iš karto paklaus – kuriems galams katalizatorius reikia priduoti kažkokiems supirkėjams? Gal patys galim juos sudaužyti ir tuos metalus „paimti“? Jei viskas būtų taip parasta, supirkėjų tikrai nereiktų, patikėkite. Supirktuvės yra ne tik būdelė su svarstyklėmis ir statybiniu konteineriu šalimais. Reikalinga speciali technika, padedanti nustatyti metalų kiekį kiekviename katalizatoriuje, kad būtų galima paskaičiuoti konkrečią kainą. Kalba eina apie tauriuosius metalus, kurių gramas kainuoja dešimtis litų.

Kaina nustatoma po dvigubos analizės. Pirmiausiai specialiu prietaisu nustatoma, ar katalizatorius paladinis, ar platininis. Tada jis sumalamas, paimamas nedidelis pavyzdys ir dedamas į specialią laboratorijos įrangą, kuri nustatinėja medžiagų sandarą. Panašias rodo per CSI filmus, kur viskas sudedama į kolbutes ir sukama, kol kompiuteris parodo, kiek ir kokių elementų yra. Tada apskaičiuojama, kiek ir kokių metalų yra visame katalizatoriaus lauže pagal jo svorį. Su plaktuku ir kaltuku to padaryti neįmanoma, nes metalai yra lydiniai, ir jiems atskirti reikalingos sudėtingos cheminės reakcijos, atliekamos laboratorijose. Kiekviename garaže to nepadarysi, todėl supirktuvės yra vienintelė vieta, kur galima gauti naudos iš katalizatorių.

Rhodium.lt darbuotojai gali išsamiau papasakoti, kaip viskas vyksta, susiraskite juos Kauno automobilių turguje.